Cardano (ADA) Akıllı Kontratları Kripto Para Borsalarında

3 months ago    152 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

Alonzo güncellemesi ile blok zinciri ağına akıllı sözleşmeler getirmeyi hedefleyen Cardano (ADA), amacına ulaşmak üzere. Cardano’yu geliştiren Input Output Hong Kong (IOHK) şirketi, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, akıllı kontratları içeren Alonzo çatalının kripto para borsaları tarafından kabul edilmeye başlandığını açıkladı. Daha önce şirket tarafından paylaşılan bir bilgilendirme videosunda, Alonzo çatalının kripto para borsaları tarafından kabul edilmesi son basamak olarak gösterilmişti. Çok sayıda kripto para borsası tarafından listelenen Cardano 13 Eylül tarihinde güncellemeyi tamamlamayı planlıyor.

Since spinning up the new #AlonzoPurple network, we now have 250+ participants on the network. Some SPOs/users have experienced configuration/sync issues on Purple. This is likely to be a setup issue so we will make sure everything is good before scaling further. 6/8

— Input Output (@InputOutputHK) August 16, 2021

6 Kripto Para Borsası ile İşlemler Tamamlanmak Üzere

Cardano’da tek gündem Alonzo güncellemesi. IOHK tarafından paylaşılan bilgilere göre, Alonzo çatalı şimdiden 250’den fazla katılımcı ile test ediliyor. Ağın test aşamasında rapor edilen hataların, sisteme yükleme sırasında ortaya çıktığı belirtiliyor. Deneme aşamasında ortaya çıkan hataları gidermekle uğraşan Cardano geliştiricileri, diğer yandan kripto para borsaları ile iletişim halinde.

IOHK geliştiricileri, geçtiğimiz hafta bir bilgilendirme videosu paylaşarak Alonzo güncellemesi hakkında detaylı bilgiler verdi. Cardano topluluğunun pazarlama ve iletişim müdürü Tim Herrison tarafından yapılan açıklamaya göre, Alonzo güncellemesi 13 Eylül tarihinde ana ağa eklenmiş olacak. Bilgilendirme videosunda, bu tarihe kadar tamamlanması planlanan adımlara da yer verildi. Bu adımların son basamağı, kripto para borsalarının yeni Cardano çatalını sistemlerine eklemesi olacak.

IOHK bugün, güncellemenin gidişatı konusunda bazı duyurular paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre, geliştiriciler şu anda 6 farklı borsa ile çatalın bu borsalara eklenmesi konusunda çalışmalar yürütüyor. Yapılan açıklamada, haftanın ilerleyen günlerinde diğer kripto para borsalarının da plana dahil edileceği bildirildi.

Borsalara İhtiyacımız Var

IOHK teslimat müdürü Nigel Hemsley, Alonzo güncellemesinin kripto para borsaları ile irtibatının çok önemli olduğunu söyledi. Kripto para borsaları, kilitli olan ADA’lar dışında Cardano dolaşımının önemli bir payını elinde bulunduruyor. Hemsley, güncellemenin tam anlamıyla yeterli olup olmadığını anlamak için hacmi yüksek kripto para borsalarının sisteme dahil olmasını bekliyor. Hemsley aynı zamanda, her şeyin yolunda gittiğini ve herhangi bir sorunla karşılaşmayı beklemediklerini bildirdi:

“Bir süredir yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Şu anda güncellemenin mor aşamasını ana ağa ekledik. Cardano’ya bağlı çalışan platformlarda stake havuzları başarılı bir şekilde çalışıyor. Aynı zamanda Alonzo güncellemesini deneyen seçilmiş platformlardan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Her şey yolunda ilerliyor.”

Cardano’ya Merkeziyetsiz Platformlar (DeFi) Geliyor

Geleneksel finans işlemlerinden aracı kurumları kaldırmayı hedefleyen merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları, son dönemlerde yatırımcılar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı. Son boğa sezonunda Ethereum’un diğer köklü kripto paralara oranla daha fazla değer kazanmasını sağlayan Uniswap, AAVE ve Compound gibi DeFi platformlarının işlem hacmi şubat ve mart aylarında 10 milyar dolar seviyesinin üzerine tırmandı.

DeFi platformları, Ethereum ağında bulunan akıllı kontratlar sayesinde çalışıyor. Cardano, Ethereum’a göre saniyede daha fazla işlem yapsa da akıllı kontrat özelliği olmadığı için bu alanda Ethereum ile rekabete giremedi. Ancak, bu platformlara yönelik ilginin artması sonucu IOHK ekibi, Cardano’ya akıllı kontratları ekleyecek olan Alonzo güncellemesini geliştirdi. 13 Eylül tarihinde güncellenmenin tamamlanması ile birlikte ağa yeni DeFi platformları eklenecek. Ethereum ağı dışında TRON ve Binance Smart Chain ağlarında da DeFi uygulamaları bulunuyor. Binance ağına bağlı çalışan PancakeSwap son yirmi dört saatte %6 değer kazanarak 23 dolar seviyesine yükseldi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - TK
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.