DeFi’nin Geleceği: Cardano Tabanlı ADALend!

1 week ago    33 views
Telegram LinkedIn
Join us in creating a new level of authenticity in document verification.

Cardano ekosisteminin bir parçası olarak ADALend, Cardano topluluğunun düzenleyeceği, ölçeklenebilir ve merkezi olmayan bir borç verme protokolü oluşturuyor. Dijital varlık piyasaları için yeni nesil esnek finansal hizmetler, dijital varlık piyasalarında hızlı kredi onayı, otomatik teminatlandırma, güvenilir saklama ve likidite için bir temel sağlayacak olan ADALend protokolü tarafından desteklenecektir.

Neden Cardano?

Cardano (ADA), ADALend protokolüne güç sağlayacak çeşitli yeteneklere sahip bir Blockchain platformudur. Ölçeklenebilir, şeffaf ve esnek bir kripto para birimi üretmek için Cardano (ADA), en son teknolojiyi kullanır. Halka açık bir Blockchain ağı olması, onu son yıllarda hızla büyüyen ve gelişen birçok tanınmış kripto para biriminden biri yapıyor. Input Output Hong Kong (IOHK) ile Charles Hoskinson, şu anda piyasada bulunan, tartışmasız en hayati üçüncü nesil Blockchain varlığı için 2017 yılında çalışmalarını oluşturmaya başladı.

Cardano 2.200'ü Aştı!

Cardano’da (ADA) iyi organize edilmiş bir ekip var ve şirketin projelerinin gelecekteki gelişimi için şirketin açıkça tanımlanmış bir planı var. Devasa ölçeklenebilirlik potansiyeli ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturma yeteneği ile Blockchain, birçok alanda gelecekteki talepleri karşılayan sağlam bir teknolojidir.

ADALend, DeFi alanına canlılık getiriyor

ADALend, Ethereum tabanlı AAVE’nin aksine, DeFi sistemine güç sağlayacak birincil Blockchain olarak Cardano’yu seçti. Çünkü Cardano sözleşmeleri göndermek, almak ve başlatmak için önemli ölçüde daha ucuz. 2021’de Ethereum’daki gas fiyatları yükseldi ve bu durumdan memnun olmayan kullanıcıların, ücretlerin o sırada AAVE protokolünü kullanan herkes için ciddi bir endişe olduğunu fark etmelerine neden oldu. 2020 ve 2021 yıllarında ortalama işlem maliyetinin bazı durumlarda 80 dolara kadar çıktığı bildirildi. Cardano’daki işlem ücretleri, öncelikle ağın hesaplamaları yerleşimlerden izole eden çift katmanlı tasarımı nedeniyle diğer kripto para birimlerine kıyasla düşük kalıyor.

Hâlâ bir Proof-of-Stake (PoW) Blockchain’i kullandığından, Ethereum ağı, Ethereum ağı ile aynı ücret ilkelerini izleyen bir Proof-of-Stake (PoS) sistemi kullanan Cardano Blockchain’ine kıyasla hala verimsizdir. Ethereum Blockchain’i ile karşılaştırıldığında, Cardano Blockchain’i, önemli ölçüde daha fazla sayıda işlemin işlenmesini sağlar. Cardano Blockchain’i önemli ölçüde daha hızlı çalışır. Denetimi olabildiğince basit hale getirmek için Cardano kod tabanı; bu amaç için açıkça seçilmiş, yaygın olarak kullanılan bir programlama dili olan Haskell’de oluşturuluyor.

ADALend, Chainlink ve Ergo oracle’larından da yararlanacak

Özel bir programlama dili olan Solidity, Ethereum geliştiricileri tarafından oluşturuldu ve sıkı emsal incelemesine tabi tutulmak şöyle dursun, yalnızca az sayıda programcı tarafından yazıldı. Kodu inceleyip denetleyebilen mühendis sayısı ne kadar fazlaysa, sistem o kadar güvenli ve aşılmaz görünecektir. Başka bir deyişle, Cardano geliştiricileri, gelecekteki güvenlik risklerinin oluşmasını önlemek için Blockchain’inin mümkün olduğunca kod kusurlarından arındırılmış olmasını istiyor.

Chainlink, Cornell Üniversitesi'nin Geliştirdiği Oracle Çözümünü Satın Aldı

ADALend, müşteriler için daha güvenli ve verimli bir deneyim sağlamak için Chainlink ve Ergo oracle’larından yararlanacak. Ergo’nun oracle havuzlarını kullanmak, Chainlink’in birçok tek oracle veri kaynağına dayanan Oracle mimarisinden daha verimli ve yapılandırılabilir durumdadır. Öte yandan AAVE yalnızca Chainlink oracle’larını kullanır.

Cardano, bir Proof-of-Stake konsensüs sistemi olan Ouroboros konsensüs algoritmasını kullanır. ADA sahiplerinin ağı güvence altına almak için varlıklarını devretme yeteneği nedeniyle, bu kapalı döngü yaklaşımı, ağ kaynaklarının kullanıldığı verimliliği en üst düzeye çıkarır. Sonuç, öncelikle ağı korumak için çok fazla enerji tüketen ve süreçte çok miktarda elektrik tüketen madenciler tarafından desteklenen Ethereum’dan önemli ölçüde daha az kaynak kullanan bir sistemdir.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Takip et

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale
AFRIXX - An African generative NFT project


BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Kriptokoin
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.