Logo
Cardano Ecosystem

Kriptokoin

11/21/2022

·

180 views


Cardano (ADA) Yatırımcılarının Beklediği DUST Nedir?

Cardano (ADA) ağının arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG) yeni bir token ve Blockchain duyurdu. Yeni Blockchain ağının adı Midnight olurken, ağın yerel kripto para birimi DUST olarak piyasaya giriş yapacak. Yeni kripto para birimi, şimdiden ADA yatırımcılarının...

Cardano (ADA) Yatırımcılarının Beklediği DUST Nedir?

Cardano (ADA) ağının arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG) yeni bir token ve Blockchain duyurdu. Yeni Blockchain ağının adı Midnight olurken, ağın yerel kripto para birimi DUST olarak piyasaya giriş yapacak. Yeni kripto para birimi, şimdiden ADA yatırımcılarının izleme listesine girdi. IOG, 18 Kasım tarihinde yaptığı bir duyuruyla tokeni yatırımcılara duyurdu. Peki merakla beklenen DUST coin nedir? Yanıtı öğrenmek için okumaya devam edin.

DUST nedir?

Cardano kurucusu Charles Hoskinson 18 Kasım Cuma günü İskoçya’daki Edinburg Üniversitesi’nde bir etkinliğe katıldı. Burada Hoskinson, sıfır bilgiye dayanıklı bir teknolojiyle desteklenen Midnight Blockchain’i duyurdu. Buna göre ağ, şu anda Cardano çevresinde konuşlandırılan birçok yan zincirden biri olacak. Bununla birlikte DUST isimli bir tokene ev sahipliği yapacak. Kendi tokeni ile Midnight, sıfır bilgiye dayanıklı akıllı sözleşmeler sağlayacak. Böylece, önceki gizlilik odaklı altcoin projelerinin ötesine geçecek.

Edinilen bilgilere göre Midnight, temel örgütlenme, ticaret ve ifade özgürlüklerini korurken hassas ticari ve kişisel verilere de güvenlik sağlayacak. Bununla birlikte, Cardano’nun ilk veri korumaya dayalı yan zinciri olarak hizmet verecek. Ağın sıfır bilgi kanıtına dayalı olacağı ve veri gizliliğine odaklanacağı da aktarılan bilgiler arasında. Bununla birlikte Midnight hakkında daha fazla detay gelmeye devam ederken, DUST hakkında ortaya çıkan bilgiler az. Bu da yatırımcıların kripto parayı daha çok merak etmesine yol açıyor.

Altcoin ne gibi kullanım durumlarına sahip olacak?

Şu anda yatırımcılar, DUST’ın ne için kullanılacağı veya Cardano ile ne tür bağlantıları olacağı konusunda bilgisiz. Bu nedenle ADA yatırımcıları arasında gitgide daha çok spekülasyon ortaya çıkıyor. Birçok altcoin yatırımcısı, varlığın ADA fiyatını nasıl etkileyeceği konusunda endişeli. Bu konuda Twitter’daki “ADA whale” hesabı bazı iddialar ortaya attı. DUST hakkında bildiklerini paylaşan hesap, tokenin farklı bir zincirde var olacağının altını çizdi. Buna göre, Midnight bir Cardano yan zinciri olacağı için, tokenin ADA ile korelasyonunu kazanması gerekecek. Yani ADA’yı çok fazla etkilemeyecek.

Ayrıca hesap, ADA’nın maksimum arz ve emisyon programının değişmeden kalacağını söyledi. Buna göre DUST, yatırımcılara Cardano stake mekanizması veya kazançlarında bir kullanım durumuna sahip olmayacak. Bununla birlikte ADA whale ve diğer kullanıcıların birleştiği ana fikir, tokenin gas ücretleri için kullanılacağı. Muhtemelen gizlilik odaklı Midnight ağı piyasaya sürüldüğünde, Cardano ekosisteminde işlem gerçekleştirmek için ödenen gas ücretleri, bu token ile ödenecek. Token hakkında yeni detaylar ortaya çıktıkça, Kriptokoin.com olarak sizi bilgilendireceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on Kriptokoin

ORIGINAL SOURCE

https://kriptokoin.com/dust-nedir/...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Kriptokoin

See more
Cardano İçin Büyük Yükseltmeye 10 Gün Kaldı: İşte Detaylar!
Kriptokoin
Cardano İçin Büyük Yükseltmeye 10 Gün Kaldı: İşte Detaylar!

02/04/2023

·

30 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics