Logo
Cardano Ecosystem

Bithub

08/27/2023

·

151 views


Założyciel tego altcoina mówi wprost: zdetronizujemy Bitcoina i Ethereum

Ostatnia aktualizacja sie 27, 2023 100 Założyciel kryptowaluty Cardano, Charles Hoskinson, wywołał sensację w świecie krypto. Podczas konferencji Rare Evo zadeklarował, że Cardano (ADA) ma potencjał, aby...

Założyciel tego altcoina mówi wprost: zdetronizujemy Bitcoina i Ethereum

Ostatnia aktualizacja sie 27, 2023 100

FlyingAtom Kantory M

Założyciel kryptowaluty Cardano, Charles Hoskinson, wywołał sensację w świecie krypto. Podczas konferencji Rare Evo zadeklarował, że Cardano (ADA) ma potencjał, aby prześcignąć obecne giganty rynku: Bitcoina i Ethereum. Jego wizja ADA jako podstawy dla nowego, cyfrowego społeczeństwa wstrząsnęła opiniami i wywołała burzę dyskusji.

Kryptowaluty zagrają pod dyktando Cardano?

Główną siłą napędową wizji Hoskinsona jest unikatowe podejście Cardano do zarządzania na łańcuchu (on-chain governance). Ta decentralizowana forma podejmowania decyzji ma na celu zaangażowanie społeczności w kształtowanie przyszłości platformy.

„To wyzwanie sprawi, że Cardano stanie się nie tylko największą kryptowalutą na świecie, ale też podstawą nowego społeczeństwa”, zapewnia Hoskinson.

„Myślę, że stanie się czymś więcej niż tylko kryptowalutą. Myślę, że stanie się kręgosłupem nowego cyfrowego narodu, nowego społeczeństwa – miejscem, w którym w końcu będziemy mogli na nowo zacząć sobie ufać, gdzie przejdziemy od „nie bądź zły” do „nie może być zły”.

Aktualna cena ADA wynosi $0,2591. Pomimo optymizmu, Hoskinson nie stroni od krytycznych uwag na temat Bitcoina i Ethereum. Zwraca uwagę, że niezmienność BTC może w dłuższej perspektywie stać się jego słabością. W przypadku ETH krytykuje brak otwartości na zarządzanie na łańcuchu, co jego zdaniem może być atutem w erze masowej adopcji kryptowalut.

Zobacz także: Rzekomy były pracownik pluje na Worldcoin. Bardzo poważne zarzuty!

Nie wszyscy są optymistami

Niemniej jednak, nie wszyscy podzielają jego entuzjazm. Evan Van Ness, znany orędownik Ethereum, ostro skrytykował Cardano, nazywając je „blockchainem zombie” ze względu na niską wartość zablokowaną na platformie.

Ciekawostką jest fakt, że sieć Ethereum Layer 2 „Base” wyprzedziła Cardano pod względem całkowitej wartości zablokowanej (TVL) w zaledwie dwa tygodnie po oficjalnym uruchomieniu. Mimo że Cardano odnotowuje wieloletnią przewagę w zakresie wzrostu i rozwoju. s

Kwestia tego, czy Cardano faktycznie ma szanse zdetronizować Bitcoina i Ethereum, jest nadal otwarta. Jedno jest pewne: w dynamicznym świecie kryptowalut nic nie jest pewne, a przyszłość może przynieść wiele niespodzianek. W obliczu tak różnorodnych opinii, zarówno entuzjastycznych, jak i sceptycznych, trudno jednoznacznie stwierdzić, kto ma rację.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Bithub

ORIGINAL SOURCE

https://bithub.pl/kryptowaluty/zalozycie...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bithub

See more
Niepozorne altcoiny, które w 2024 roku mogą przynieść znaczne zyski. To one zrewolucjonizują rynek? | BitHub.pl
Bithub
Niepozorne altcoiny, które w 2024 roku mogą przynieść znaczne zyski. To one zrewolucjonizują rynek? | BitHub.pl

last Monday at 4:01 PM

·

10 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)