Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

10/12/2023

·

63 views


Sessizlik Bozulmak Üzere! İlk 10 İçerisindeki Altcoin İçin Analistten Bomba Yorum: Bunu Daha Önce Başardı! › COINTURK

Cardano (ADA) geçtiğimiz dönemlerde yatırımcılarını fazlasıyla sevindiren altcoin’lerden bir tanesi olmuştu, 2021 yılında yaşanan inanılmaz yükseliş döneminde piyasaya ayak uyduran ADA o günden bu yana yeni...

Sessizlik Bozulmak Üzere! İlk 10 İçerisindeki Altcoin İçin Analistten Bomba Yorum: Bunu Daha Önce Başardı! › COINTURK

Cardano (ADA) geçtiğimiz dönemlerde yatırımcılarını fazlasıyla sevindiren altcoin’lerden bir tanesi olmuştu, 2021 yılında yaşanan inanılmaz yükseliş döneminde piyasaya ayak uyduran ADA o günden bu yana yeni bir boğa piyasası beklentisiyle, daha önce de görülen ve 2018 yılından 2020’ye kadar süren konsolidasyonuna benzeyen en uzun konsolidasyon aşamalarından birinde işlem görmeye devam ediyor.

Cardano Fiyatının Geleceği

Binlerce takipçisi olan uzman kripto para analisti Ali Martinez’in 12 Ekim tarihinde bir açıklama yaptı. İçinde bulunulan konsolidasyona vurgu yapan Martinez Cardano için gelecekte yaşanılabilecek iki olası sonuca vurgu yapıyor:

Tarih tekerrür ederse, ADA Temmuz 2024’e kadar bu konsolidasyon aşamasında kalabilir. Bununla birlikte, COVID-19 çöküşü gibi öngörülemeyen olaylar dışında, ADA Aralık ayı gibi kısa bir sürede patlayabilir!

Özellikle, Cardano’da 2018-2020 konsolidasyon süresi, toplam 88,218 milyar adet ADA coin’lik hacimle 95 hafta sürmüştü. Bunun yanı sıra, mevcut piyasa hareketi incelendiğinde ise geçtiğimiz konsolidasyonun yaşandığı zaman diliminden üçte bir oranında daha düşük ve hacimsel olarak önceki döngüden 17 kat daha düşük olan 5,025 milyar coin hacmiyle 62. haftasında hala devam ediyor.

Yine de Martinez’e göre, COVID-19 gibi öngörülemeyen bir olay yaşanmadığı sürece, ADA’nın geçmişte başardığına benzer bir biçimde yeni zirve arayışını taçlandırarak konsolidasyon aralığından çıkabileceğine inanıyor.

Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Cardano (ADA) yazım saati itibariyle %2.06’lık düşüşle 0,2429 dolardan işlem görüyordu. Bu düşüş ABD’de açıklanan TÜFE verilerinin ardından derinleşti. Ali Martinez’in bahsettiği konsolidasyon aşamasına göz gezdirildiğinde ise, ADA bu dönemde 0,45 dolara kadar işlem gördü ve aralığın alt spektrumunda yer almıştı. Son olarak ADA fiyatı yıllık olarak incelendiğinde, 12 ay önceki 0,38 dolarlık fiyatından bir önceki yıla göre %37’ye yakın değer kaybettiği görülmekte.

Cardano (ADA) ile ilgili tüm durumlar göz önünde bulundurulduğunda, göstergeler mevcut konsolidasyon aralığından çıkış konusunda iyi temellere ve potansiyele işaret ediyor olabilir. Bunların yanı sıra Cardano tarafında bir olumlu gelişme de Eylül ayında yaşanmıştı. Ağ, geliştirici faaliyetlerinde tüm kripto projelerini geride bırakarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/sessizlik-bozulmak...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
Cardano’da Büyük Boğa Koşusu Kapıda! 3 Uzmana Göre ADA Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!
CoinTürk
Cardano’da Büyük Boğa Koşusu Kapıda! 3 Uzmana Göre ADA Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!

last Monday at 11:16 AM

·

7 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)