Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/06/2024

·

111 views


Cardano Kurucusunun Bu Hamlesi Heyecan Yarattı: Blockchain Alanında Neler Oluyor?

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, X üzerinden dikkat çeken bir adım attı. Buna göre ünlü isim bir anket yayınlayarak Bitcoin Cash ile entegrasyon fikrini sundu. Ankete katılan kullanıcıların %66'sı evet oyu kullandı. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano Kurucusunun Bu Hamlesi Heyecan Yarattı: Blockchain Alanında Neler Oluyor?

Blockchain alanında dikkat çeken gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Cardano kurucusu Charles Hoskinson yakın zamanda sosyal medya platformu X üzerinden kripto topluluğuna Cardano ve Bitcoin Cash entegrasyonunu görmek isteyip istemeyeceklerini soran bir anket yayınladı. Anket ilk 24 saatte 12.000’den fazla oy aldı ve %66,3’lük erken çoğunluk teklife evet oyu verdi.

Hoskinson’dan Dikkat Çeken Adım

Konuya yönelik Charles Hoskinson, anketinin varsayımsal olduğunu belirtti. Ancak Elon Musk’un eski adıyla Twitter olan X platformunu satın almasından bu yana gösterdiği gibi platformu karar vermede bir yönlendirme noktası olarak kullanmak mümkün. Hoskinson konuya yönelik şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin Cash‘in Useful Proof of Work Leios, NiPoPoW’lar ve Ergo tech ile güncellenmiş bir Cardano Ortak Zinciri haline geldiğini ve böylece şimdiye kadar oluşturulmuş en hızlı ve en kullanışlı proof of work ağı olduğunu görmek ister misiniz?”

Blockchain firması Biggest Lab‘ın kurucusu ve CTO’su Ben Scherrey, sürecin lehine bir yorum yayınladı ve şunları belirtti:

“Yüksek ölçeklenebilirlik ve merkezi olmayan yönetime izin veren paylaşılan UTXO modeli göz önüne alındığında iki zincir arasında her zaman doğal bir sinerji olduğunu düşündüğünü belirtti.”

Cardano Cephesinde Neler Oluyor?

Topluluk; Bitcoin Cash ve Cardano entegrasyonu fikrini destekliyor gibi görünse de böyle bir ortaklığın nasıl oluşacağı ve işleyeceği biraz belirsiz. Teknoloji tarafında Hoskinson ortak zincir terimini kullandı. Bu, Bitcoin Cash’in önerilen yükseltmelerle çalışabilmesi için bir şekilde köprülenmesi veya çapraz zincirlenmesi gerektiği anlamına geliyor gibi görünüyor.

Her iki geliştirme ekibinin de ortaklığın teknik yönleri üzerinde anlaşmaya varabileceğini varsayarsak paydaşlar ve geliştiriciler arasında yine de bir fikir birliğinin olması gerekir. Hoskinson’un sosyal medya hakkındaki söylemi Cardano’nun bu yıl iki büyük yükseltmeye hazırlandığı dönemde geldi. Şirket, 2024’ün ikinci çeyreğinde yapılması planlanan Chang hard fork yükseltmesinin yanı sıra Ouroboros Leios adlı yeni bir stake-of-stake modeli için hazırlanıyor.

Bekleyen yükseltmeler kripto fenomeni Ben Armstrong tarafından 7 Nisan’da yayınlanan bir videoya verdiği yanıtta Hoskinson tarafından övüldü. Videoda Armstrong, Cardano’dan ölü olarak bahsetti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-kurucusunu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?

06/09/2024

·

65 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)