Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

12/20/2023

·

65 views


Cardano (ADA) Vakfı, Brezilya'nın Devlete Ait Enerji Şirketi ile İşbirliği Anlaşması İmzaladığını Duyurdu

Güncelleme: 20.12.2023 - 23:05 Cardano Vakfı, Brezilya’nın devlete ait enerji şirketi Petrobras ile yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu işbirliği, bir eğitim programı aracılığıyla blockchain...

Cardano (ADA) Vakfı, Brezilya'nın Devlete Ait Enerji Şirketi ile İşbirliği Anlaşması İmzaladığını Duyurdu

Güncelleme: 20.12.2023 - 23:05

Cardano Vakfı, Brezilya’nın devlete ait enerji şirketi Petrobras ile yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu işbirliği, bir eğitim programı aracılığıyla blockchain teknolojilerinin anlaşılmasını ve benimsenmesini yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Cardano Vakfı, Petrobras çalışanları için Cardano Academy’nin içeriğinden yararlanarak ve Petrobras Üniversitesi aracılığıyla blockchain eğitim atölyeleri düzenleyecek. Atölye çalışmaları, blockchain’in potansiyeli, çeşitli kullanım alanları ve uygulamaları ve ilgili konularda interaktif sınavlar da dahil olmak üzere bir dizi konuyu kapsayacak.

Programın lansmanının bir parçası olarak Cardano Vakfı Metaverse’de iki atölye çalışması gerçekleştirdi ve bunlardan biri küresel ölçekte ve Brezilya bağlamında düzenleyici konulara odaklandı.

Cardano Vakfı tarafından geliştirilen kapsamlı bir blockchain eğitim programı olan Cardano Academy, içeriğini Petrobras’ın çalışan eğitim programlarında kullanılmak üzere uyarlayacak. Bu girişime Petrobras’ın 40.000’den fazla çalışanı erişebilecek ve blockchain eğitimlerini tamamladıklarında bir sertifika alacaklar.

Cardano Academy’deki ilk 500 Petrobras katılımcısı, Petrobras Eğitim Kurulu ile ortaklaşa basılan benzersiz bir non-fungible token (NFT) kazanacak.

Cardano Vakfı, Petrobras ile ortaklığının, çalışanların eğitimi yoluyla blockchain anlayışını geliştirmeye yönelik birçok girişimin ilki olacağını ve nihayetinde enerji sektöründe teknoloji için yeni kullanım durumlarının keşfedilmesini sağlayacağını öngördüğünü açıkladı.

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi:

“Eğitim yoluyla güçlendirme Cardano Vakfı’ndaki misyonumuzun merkezi bir parçasıdır. Fortune 500 şirketi ve dünyanın en büyük kamu şirketlerinden biri olan Petrobras ile ortaklığımız, hem işletmelerin blockchain eğitimine olan iştahını hem de Cardano Vakfı’nın ve misyonunun büyüyen erişimini vurguluyor.”

Petrobras da bu duyguları yineleyerek şunları söyledi:

“Cardano Vakfı ile kurduğumuz bu yeni ve cesur ortaklık, enerji sektöründeki yeni kullanım alanları için blockchain’in gücünden yararlanma misyonumuzda önemli bir adımı temsil ediyor. Eğitim bu konuda kilit bir rol oynayacaktır ve bu nedenle bu yenilikçi yeni ortaklığın merkezinde yer almaktadır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/cardano-a...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bitcoin Sistemi

See more
BitMEX Eski CEO'su İlk 10 İçinde Yer Alan Bu Altcoin İçin "Shit Coin" Benzetmesi Yaptı, Nedenini Açıkladı!
Bitcoin Sistemi
BitMEX Eski CEO'su İlk 10 İçinde Yer Alan Bu Altcoin İçin "Shit Coin" Benzetmesi Yaptı, Nedenini Açıkladı!

02/21/2024

·

17 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)