Logo
Cardano Ecosystem

Kryptomagazin SK

·

9 views


Záujem o túto známu kryptomenu raketovo stúpa

Používateľská základňa kryptomeny Cardano sa neustále zväčšuje, čoho dôkazom je aj počet nových adries peňaženiek. Podľa správy Finbold komunita prejavuje silnú odolnosť a záujem o kryptomenu. To aj napriek tomu, že sa Cardano nachádza v dlhodobej cenovej korekcii. Počet Cardano peňaženiek narastá Počet nových jedinečných peňaženiek vzrástol od 1. apríla o 6 % zo 4,02 […]

Záujem o túto známu kryptomenu raketovo stúpa

| 4. septembra 2023

Kategorie: Novinky

Táto kryptomena môže všetkých prekvapiť rastom

Táto kryptomena môže všetkých prekvapiť rastom. Zdroj: shutterstock.com/SPF/Chinnapong

Používateľská základňa kryptomeny Cardano sa neustále zväčšuje, čoho dôkazom je aj počet nových adries peňaženiek. Podľa správy Finbold komunita prejavuje silnú odolnosť a záujem o kryptomenu. To aj napriek tomu, že sa Cardano nachádza v dlhodobej cenovej korekcii.

Počet Cardano peňaženiek narastá

Počet nových jedinečných peňaženiek vzrástol od 1. apríla o 6 % zo 4,02 milióna na 4,26 milióna ku dňu 29. augusta 2023. Počas tohto obdobia stúpol počet peňaženiek v priemere o 1 600 denne, ukazujú údaje Cardano Blockchain Insights. Najvyšší denný nárast sa uskutočnil 10. júna s hodnotou takmer 4 000. Naopak, najslabší rast bol 18. júla s iba jedinou novo registrovanou peňaženkou.

Podľa údajov CoinMarketCap je Cardano v súčasnosti 8. najväčšia kryptomena na svete s trhovou kapitalizáciou 9,3 miliardy dolárov. Pred ňou sa nachádzajú kryptomeny ako bitcoin, ethereum, binance coin, XRP, Dogecoin a stablecoiny USDT a USDC. Ak si odmyslíme stablecoiny, hovoríme o 6. najväčšej kryptomene na svete.

Cardano je v hlbokej korekcii

V čase písania článku sa Cardano obchoduje až o 91,47 % nižšie oproti historickému maximu, ktoré vzniklo v auguste 2021. Je preto obzvlášť pozitívne, že záujem o nové peňaženky prudko rastie, aj napriek masívnemu cenovému poklesu. Cardano kleslo viac ako väčšina altcoinov, pretože predtým narástlo taktiež omnoho viac.

Cardano kleslo o vyše 90 percent

Cardano kleslo o vyše 90 percent. Zdroj: TradingView

Cardano dokázalo vytvoriť zhodnotenie až o neuveriteľných 3 600 % len počas 300 dní, počnúc koncom roka 2020. Podobný rast však táto kryptomena vytvorila aj v kurze voči bitcoinu hneď dva halvingové cykly po sebe. To jasne hovorí o tom, že Cardano je omnoho volatilnejšie ako bitcoin, bez ohľadu na trend.

Na základe historických pohybov môžeme usúdiť, že Cardano zaznamená aj najbližší bullrun silnejší cenový rast ako väčšina vysoko kapitalizovaných kryptomien. Podobné správanie vykazuje napríklad aj ethereum alebo binance coin.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Nový konkurent pre bitcoin?

Na konferencii Rare Evo generálny riaditeľ IOG Charles Hoskinson dokonca povedal, že Cardano sa stane najväčšou kryptomenou na svete a predbehne bitcoin aj ethereum. Hoskinson si myslí, že Cardano bude najväčšou kryptomenou, pretože predstavuje decentralizovanú formu rozhodovania, ktoré priamo zahŕňa komunitu. Naopak, kritizoval bitcoin za to, že jeho dizajn ostal nezmenený od jeho vzniku pred viac ako 13 rokmi.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena údajne predbehne aj bitcoin a stane sa jednotkou

wexopay wexopay

×

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Kryptomagazin SK

ORIGINAL SOURCE

https://kryptomagazin.sk/zaujem-o-tuto-z...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Kryptomagazin SK

See more
Poskytnú kryptomeny Chainlink a Cardano v roku 2023 rovnakú návratnosť investícií ako VC Spectra?
Kryptomagazin SK
Poskytnú kryptomeny Chainlink a Cardano v roku 2023 rovnakú návratnosť investícií ako VC Spectra?

08/10/2023

·

96 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)