Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/01/2024

·

51 views


Yüzde 30 Düşüş Muhtemel, Bu Altcoinde Risk Artıyor

ADA Coin günlük ve haftalık grafikte düşüş sinyalleri veriyor. RSI yeniden aşırı satış bölgesine iniyor. ADA Coin fiyatı 0,38 ve 0,33 dolara gerileyebilir. Piyasa etkisi: Negatif

Yüzde 30 Düşüş Muhtemel, Bu Altcoinde Risk Artıyor

Yılın ilk ayı geride kaldı ve kripto paralar için Şubat ayı şimdilik o kadar da kötü başlamadı. BTC 43.000 doları geri aldı. Spekülatif fiyat hareketleri vadeli taraftaki likidasyon bölgelerini hedefler şekilde devam ediyor. Peki Cardano (ADA) için beklenti ne yönde? Güncel veriler bize ne anlatıyor?

Cardano (ADA)

Haftalık grafikteki Cardano fiyatı Kasım ayından bu yana uzun vadeli direnç alanında altıncı başarısız denemesini tamamladı. Yatay direnç alanını aşamayan fiyat inatçı satışların devamına işaret ediyor. Uzun süredir ADA Coin kar satışlarının fiyatı daha düşük seviyelere sapladığından bahsediyorduk, bu olumsuz süreç devam ediyor.

Son denemesini bu hafta yapan ADA Coin fiyatı uzun bir üst fitil oluşturarak kısa vadeli kar satışlarının devamını teyit etti. Haftalık RSI düşüş eğiliminde ve BTC fiyatı her yükseliş mumunun ardından kar satışlarının geldiğini gösteren uzun kırmızı mumlar oluşturuyor.

ADA Fiyat Tahmini

Günlük grafikteki okumalar da ADA Coin için düşüş sinyali veriyor. Hem teknik okuma hem de RSI eğilimi daha derin dipleri müjdelemekte. Fiyat grafiği ADA Coin fiyatının 14 Aralık 2023’ten bu yana azalan bir direnç trend çizgisi altında düşüş yaşadığını gösteriyor.

Şimdi bir de Fed faiz indirimlerine dair aşırı iyimserliğin baltalanmaya başlamasıyla birlikte görünüm ekstra negatif. Fed istihdamda zayıflama beklemediğini ve indirimler konusunda son derece temkinli olunacağını duyurdu. Bu durum Mart hatta Mayıs ayındaki toplantıda bile indirim olmayacağını gösteriyor.

ADA Coin fiyatı şimdi 0,48 dolarlık desteği aşağı kırıyor ve eğer bunun altında kapanışlar görürse 0,38 ve 0,33 dolara kadar satışların devam ettiğini görebiliriz. RSI nötr bölgeden reddedildi ve tekrar aşırı satış bölgesine dönüyor.

Yatırımcıların yarın gelecek ABD istihdam verilerinin ardından volatilite artışı görmesi muhtemel. Eğer işsizlik verileri beklenti dahilinde gelirse bu erken indirim umutlarını suya düşüreceğinden Mayıs ayındaki toplantıya dair pozitifliği de baltalayabilir. Elbette kripto öngörülemezdir ve destekten sürpriz yükseliş yaşandığı senaryonun da olmayacağını kimse söyleyemez.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/yuzde-30-dusus-muh...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!
CoinTürk
Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!

last Friday at 11:00 PM

·

13 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)