Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

09/08/2022

·

173 views


Yükseltme Tarihi Yaklaştı! Cardano’da (ADA) Neler Oluyor?

Cardano (ADA) adına kurumsal veya tekil yatırımcılardan gelen talep bu yılın başından beri artımış gibi görünüyor. Düşüş eğilimine rağmen, CoinShares'in raporuna göre kurumsal yatırımcılar altcoine ilgi göster miş gibi görünüyor. Böylece, Cardano (ADA) için bu durum geleceğe daha umut...

Yükseltme Tarihi Yaklaştı! Cardano’da (ADA) Neler Oluyor?

Okuma Süresi: 3 Dakika

Cardano (ADA) adına kurumsal veya tekil yatırımcılardan gelen talep bu yılın başından beri artımış gibi görünüyor. Düşüş eğilimine rağmen, CoinShares’in raporuna göre kurumsal yatırımcılar altcoine ilgi göster miş gibi görünüyor. Böylece, Cardano (ADA) için bu durum geleceğe daha umut dolu bakılmasını sağlıyor. Ancak asıl soru şu: ADA bu yatırımcılara istediklerini tekrar verebilir mi?

Yükseltme Geliyor

Cardano geliştiricisi Input Output Global’in (IOG) hafta sonu Twitter üzerinden yaptığı duyuruya göre, Cardano blok zincirinin hard fork yükseltmesi Vasil’in 22 Eylül’de mainnet için yayınlanması planlanıyor. Söylemeye gerek yok, o zamana kadar ekip, eleştirileri uzak tutmak için farklı güncellemeler de yayınlayacağını açıkladı.

Söz konusu yükseltme, Aralık 2021’de vefat etmeden önce yazılım Ar-Ge firması Quanterall’da Baş Blockchain Danışmanı olan merhum Bulgar topluluk üyesi Vasil St Dabov’un adını taşıyor. Cardano’nun hard fork combinator (HFC) teknolojisini de kullanan yükseltme sonucunda verim, komut dosyası verimliliği ve blok aktarım süresi iyileşecek.

Buna bağlı olarak şu açıklama yapıldı:

Ademi merkeziyetçilik parametresi kaldırılacak ve böylece yeniden bir merkeziyetçilik yapısının oluşması önlenecektir. Bu yükseltme aynı zamanda zincir üzerindeki (Plutus) komut dosyalarının işlenmesini geliştiren değişiklikler getirecek, böylece komut dosyası yürütme maliyetlerini, işlem boyutunu azaltacak ve verimi artıracaktır.

Gerçekten de Cardano ağı için şu ana kadar yapılmış olan en iddialı güncelleme girişimi bu olacakmış gibi duruyor.

Veriler Ne Söylüyor?

Santiment’in işlem hacmi verilerine göre, ADA’nın 7 Eylül’deki işlem hacmi 850 milyonun üzerine çıktığını belilrtti. Ani artış, yatırımcıların desteklerini göstermek için ellerini taşın altına koyduğunu gösterdi.

Bu arada Cardano, 490 Github katkısı ile hafta boyunca aktif olarak geliştirilen ilk üç proje arasında yer aldı. Geliştirme faaliyetlerinin kısa vadeli piyasa fiyatları üzerinde çok az etkisi olsa ya da hiç etkisi olmasa da, projenin uzun vadeli gelişimi için olumlu bir işaret olabilir.

Bu yazının yazıldığı sırada, ADA’nın mücadelesi yatırımcıları rahatsız etmeye devam ederken, ADA 0,45 dolar civarında konsolide oldu. Direnç bölgesini aşabilir mi, işte bunu zaman gösterecek. Eleştirmenler, ağı yavaş gelişimi nedeniyle kınamaya devam ederken, bazı analistler akıllı sözleşme platformu Cardano’nun (ADA) fiyatının yakında yükselebileceğini belirterek destek verdi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/yukseltme-tarihi-y...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from CoinTürk

See more
İlk 10’daki Kripto Para! Gece Yarısı Mucizesi İşe Yarayacak Mı?
CoinTürk
İlk 10’daki Kripto Para! Gece Yarısı Mucizesi İşe Yarayacak Mı?

11/21/2022

·

77 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X