Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

12/16/2023

·

70 views


Yıldızı Parlayan Bu Altcoin’de İbre Tersine Döndü! Korkulan Olacak mı?

Cardano'nun (ADA) haftanın başında yüzde 18'lik yükselişle 0,67 dolara ulaşmasının ardından bugün düşüşe geçti. Analistlere göre ADA'nın yeniden yükselişe geçebilimesi için 0,638 doların üzerinde mum kapanışları yapması gerekiyor. Düşüşün devam edip etmeyeceği konusunda 0,613 dolardaki destek seviyesi belirleyici olacak. Piyasa etkisi: Nötr

Yıldızı Parlayan Bu Altcoin’de İbre Tersine Döndü! Korkulan Olacak mı?

Piyasa değerine göre yedinci en büyük altcoin olan Cardano‘nun (ADA) fiyatı bu hafta sert hareketler yaparak yüksek volatilite gösterdi. Haftanın başında yüzde 18’lik bir artışla 0,67 dolara ulaşan ADA, şu anda sert bir düşüşle karşı karşıya.

ADA’nın Fiyatı Yüzde 5 Düştü

Tecrübeli kripto para analisti Ali Martinez, Cardano’nun ADA’sı için düşük zaman diliminde bir düşen üçgen formasyonu tespit etti. Martinez’e göre, kritik seviye olan 0,638 doların üzerinde yapılacak mum kapanışları yükseliş için kırılımda bir katalizör görevi görebilir ve potansiyel olarak ADA’nın fiyatını 0,70 dolara doğru itebilir.

Yatırımcıların ve trader’ların 0,613 dolardaki destek seviyesini yakından takip etmeleri tavsiye eden analist, bu kritik noktada yaşanabilecek herhangi bir zayıflık belirtisinin ADA‘nın yükseliş momentumunu baltalayabileceğini belirtti. Martinez’in analizi, piyasa katılımcıları için değerli bilgiler sunuyor ve altcoin’i mevcut teknik modelinde ilerlerken Cardano’daki potansiyel fiyat hareketlerini izlemek için kilit seviyeleri ortaya koyuyor.

Cardano’nun Talep Bölgesi ve Zincir İçi Metrikler

Zincir içi veri sağlayıcısı IntoTheBlock‘tan alınan veriler Cardano’nun şu anda bir talep bölgesi içinde işlem gördüğünü ve 0,6356 dolardaki fiyatı 0,6199 dolar ile 0,6822 dolar aralığına düşmenin eşiğinde olduğunu gösteriyor. Veriler ayrıca Cardano’nun bu aralığın üst sınırının ötesine geçmesi halinde 0,8457 dolar engeliyle işaretlenen sonraki fiyat bandına ulaşana kadar sınırlı potansiyel aralıkla karşı karşıya.

En büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum‘a (ETH) güçlü bir alternatif olarak gösterilen Cardano, son 30 günde yaklaşık yüzde 40 oranında güçlü bir yükseliş yaptı. İşlem Hacmi ve Aktif Cüzdan Adresleri gibi kritik zincir içi ölçümler, ADA’da gözlemlenen yukarı yönlü ivme için ek destek sağladılar. ADA’nın işlem hacmi geçtiğimiz ay boyuncaki fiyat hareketleriyle uyumlu bir şekilde artış eğilimi gösterdi.

Cardano ağındaki Aktif Cüzdan Adresleri’nin sayısı, piyasa katılımcıları arasında altcoin‘e olan talebin bir göstergesi olarak hizmet ediyor ve yatırımcılar arasındaki öneminin altını çiziyor. Zincir içi veri platformu Santiment‘ın sağladığı veriler, Aktif Cüzdan Adresleri göstergesinde artış ile ADA’nın fiyatının yukarı yönlü seyri arasında korelasyon olduğunu ortaya koyuyor. Zincir içi ölçümlerin bu şekilde bir araya gelmesi, kripto para topluluğu içinde Cardano’ya yönelik olumlu bir piyasa duyarlılığı ve artan ilgi olduğunu gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/yildizi-parlayan-b...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!
CoinTürk
Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi? Ünlü Analistten Korkutan Açıklama!

last Friday at 11:00 PM

·

13 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)