Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/24/2024

·

126 views


Yapay Zeka Kararını Verdi! Cardano (ADA) 1 Mayıs’ta İşte Tam Bu Fiyatta Olacakmış!

Geçtiğimiz ay yaşanan fiyat yükselişini bile lehine çeviremeyen Cardano’yu (ADA) inceleyen yapay zeka (AI) modellerinin önümüzdeki haftaları işaret eden yükseliş eğilimli tahminleri piyasada sağlam bir...

Yapay Zeka Kararını Verdi! Cardano (ADA) 1 Mayıs’ta İşte Tam Bu Fiyatta Olacakmış!

Geçtiğimiz ay yaşanan fiyat yükselişini bile lehine çeviremeyen Cardano’yu (ADA) inceleyen yapay zeka (AI) modellerinin önümüzdeki haftaları işaret eden yükseliş eğilimli tahminleri piyasada sağlam bir toparlanma belirtisi olarak karşılık bulabilir.

ADA Kaç Dolar Oldu?

Kripto para piyasası düşüş ile yükseliş sinyallerini bir arada vermeye devam ederken ve bu da piyasada bir belirsizlik yaratırken, Cardano tarafında dikkat çeken bir performans ortaya çıkıyordu. Fiyatın 0,4051 dolara kadar gerilediği çalkantılı sürecin ardından ADA, bazı kritik direnç seviyelerini geride bırakmayı bildi.

Takvimler Nisan ayının başını gösterdiğinde, ADA 0,60 dolar seviyesinden gözle görülür bir fiyat düşüşşü yaşadı. Bunun sonucunda önce 0,550dolar sonra da 0,500dolar destek seviyelerinin altına geriledi.

Ancak, yaşanan son gelişmelere bakıldığında ADA’nın sadece son günlerde ortaya çıkan toparlanmayla sınırlı kalmayıp aynı zamanda yazım saati itibariyle hayati bir seviye olan 0,500 dolar seviyesini aşmasıyla farklı bir tablo ortaya çıktı. Bu durum bazı yatırımcılara göre düşüş eğiliminin potansiyel olarak tersine döndüğünü ortaya koyuyor.

AI’ın Cardano (ADA) Fiyat Tahmini

CoinCodex tarafından kullanılan AI tarafından yapılan fiyat tahminine göre ADA tarafında kısa vadeli fiyat görünümü iyimserlik barındırıyor.

23 Mayıs 2024’e tarihine kadar ADA’nın %4,55 oranında yaşayacağı bir artışa bağlı olarak yaklaşık 0,534035 dolara ulaşabileceği düşünülüyor. Bunun yanı sıra AI’a göre 1 Mayıs 2024’e kadar ADA için 0,494680 dolarlık bir fiyat belirledi.

Ortaya çıkan bu fiyat tahmini, şu anda ADA özelinde var olan nötr görünüme rağmen piyasada gözlemlenen genel yükseliş koşullarıyla uyumlu görünüyor.

ADA Teknik Analiz

Geçtiğimiz hafta boyunca, ADA/USDT tarafında gözle görülür bir yükseliş eğilimi yaşandı. Takvimler 17 Nisan 2024’ü gösterdiğinde 0,444295 dolardan 23 Nisan 2024’te 0,509638 dolara kadar yükseldi. Yaşanan bu süreç, alıcıların güçlü bir biçimde artan ilgisine işaret ederken önemli fiyat yükselişini ve artan işlem hacmini ortaya koydu.

Teknik analize (TA) bakıldığında, haftanın zirvesine yakın 0,519864 dolarlık seviye direnç olarak belirlenmişken, destek 0,505011 dolar seviyesini işaret ediyor.

Fiyat kapanış seviyelerinin 0,500 doların üzerinde tutarlı bir şekilde kalmaya devam etmesi, yükseliş ivmesine bağlı olarak bu seviyenin sağlam bir destek bölgesi olarak varlığını sürdürebileceğini ortaya koyuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/yapay-zeka-kararin...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar
CoinTürk
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar

last Thursday at 9:11 PM

·

52 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)