Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/01/2024

·

55 views


X’in Yapay Zeka Modeli Grok Bu Altcoin İçin 2024 Fiyat Öngörülerini Sıraladı! Büyük Düşüş Uyarısı Geldi!

Twitter'ın yan kuruluşu xAI tarafından geliştirilen yapay zeka modeli Grok, Cardano'nun ADA tokeni için 2024 yılı öngörülerini sıraladı. Grok'a göre ADA 2024 sonuna kadar 1,20 ila 1,60 dolar arasında hareket edebilir. Grok ayrıca en iyi senaryoda ADA'nın 2024'te 2,02 dolara ulaşmasını, en olumsuz senaryoda ise 0,35 dolara kadar düşmesini bekliyor. Piyasa etkisi: Nötr

X’in Yapay Zeka Modeli Grok Bu Altcoin İçin 2024 Fiyat Öngörülerini Sıraladı! Büyük Düşüş Uyarısı Geldi!

Cardano son yıllarda merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemini büyüterek yerel varlığı ADA’ya talebi artırdı. Yine de Cardano, sürekli büyüyen kripto para piyasasında yenilikçi Web3 çözümleriyle zorlu bir rekabetle karşı karşıya. ADA’nın geleceğine dair öngörü arayışında X’in (eski adıyla Twitter) yan kuruluşu xAI‘nin geliştirdiği yapay zeka (AI) modeli Grok’a başvuruldu ve yapay zeka sohbet robotu altcoin için ilginç öngörülerde bulundu.

Grok‘a göre ADA’nın fiyatı 2024 yılı sonuna kadar 1,20 ila 1,60 dolar arasında işlem görecek. Bu da 0,50 dolar civarında işlem gören ADA için yüzde 130 ila yüzde 207 arasında istikrarlı bir büyümeye karşılık geliyor. Grok bu öngörüsü için “En olası fiyat aralığı, artan benimseme potansiyeli, DeFi sektörünün büyümesi ve kripto para piyasasındaki genel toparlanmanın bir sonucudur” notunu iliştirdi.

Dahası Grok, en iyi senaryoda ADA’nın fiyatının 2,02 dolara ulaşmasını tahmin ediyor. Bu da güncel fiyatlarla yüzde 288’lik bir artışa karşılık geliyor. Öte yandan yapay zeka modeli 2024 yılında Cardano için en düşük fiyat hedefi olarak ise 0,35 dolara işaret ederek “Bu aşağı yönlü görünüm, piyasadaki rekabetin artma potansiyeline, düzenleyici zorluklara ve öngörülemeyen teknik sorunlara dayanıyor. Kripto para piyasasında bir düşüş olacak olursa ya da Cardano önemli sorunlarla karşılaşırsa fiyat 0,52 dolar seviyesinin altına düşebilir ve 0,35 dolar seviyesine kadar çeklebilir.” dedi.

Bu noktada Grok’un gelişmiş bir yapay zeka modeli olarak kabul görüyor olmasına rağmen hata yapmaya açık olduğunun altını çizmek gerekiyor. Bu da verdiği fiyat hedeflerinin gerçekleşmesinin kesin olmadığı anlamına gekiyor.

Cardano Fiyat Analizi

Cardano’nun ADA’sına teknik açıdan bakıldığında grafiğinde bir yükselen Üçgen Formasyonu‘nun olduğu ve fiyatın bu formasyonun önemli destek çizgisinin altına çekildikten sonra düşüş trendi içinde işlem gördüğü görülüyor. Bu mevcut trend desteği, Grok’un bir düşüş trendi içinde ortaya koyduğu fiyatı tahmini (0,35 dolar) destekliyor oluşu ile altcoin için son derece olumsuz bir tabloya işaret ediyor.

CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre ADA, son 24 saatte yüzde 4,66 düşüşle 0,4931 dolardan işlem görüyor. Veriler altcoin‘in son 7 günde yüzde 4,12 yükseldiğini ancak son 30 günde ise yüzde 17,80 düştüğünü gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/x-yapay-zeka-model...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Çarpıcı Ölü Coin Raporu Geldi! İşte Detaylar
CoinTürk
Cardano İçin Çarpıcı Ölü Coin Raporu Geldi! İşte Detaylar

yesterday at 4:51 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)