Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

07/24/2023

·

40 views


Wolumen transakcji Cardano (ADA) osiąga 3-miesięczny szczyt

Byki Cardano (ADA) nadal bronią poziomu wsparcia cenowego 0,30 USD w trakcie płaskiej akcji cenowej na szerszym rynku altcoinów. Dane on-chain sugerują, że hodlerzy raczej konsolidują swoje pozycje niż...

Wolumen transakcji Cardano (ADA) osiąga 3-miesięczny szczyt

Byki Cardano (ADA) nadal bronią poziomu wsparcia cenowego 0,30 USD w trakcie płaskiej akcji cenowej na szerszym rynku altcoinów. Dane on-chain sugerują, że hodlerzy raczej konsolidują swoje pozycje niż otwierają nowe pozycje. Co dalej z ceną ADA w nadchodzących tygodniach?

Cena Cardano (ADA) odnotowała dwucyfrowe wzrosty, aby odzyskać 0,35 USD po głośnym zwycięstwie Ripple nad SEC. Bliższe spojrzenie pokazuje, że wolumen transakcji ADA wzrósł do nowego 3-miesięcznego szczytu w ciągu ostatnich dni.

Ponieważ obawy regulacyjne dotyczące Cardano są teraz łagodzone, czołowe giełdy kryptowalut Coinbase i Kraken ogłosiły plany ponownego listingu ADA. Czy w drugiej połowie 2023 roku cena ADA osiągnie nowe szczyty?

Wolumen transakcji Cardano osiąga 3-miesięczny szczyt

Pomimo burzliwej akcji cenowej i powszechnego FUD regulacyjnego w ostatnich miesiącach, Cardano, co dość niezwykłe, utrzymuje stały wzrost aktywności transakcyjnej.

Dane on-chain dostarczone przez Santiment ujawniają, że w dniu 20 lipca Cardano osiągnęło 3-miesięczny szczyt wolumenu transakcji na poziomie 12,16 mld ADA.

Jest to odpowiednio o 19% i 30% więcej niż poprzednie miesięczne szczyty na poziomie 10,61 mld i 9,77 mld ADA. Były one odnotowane odpowiednio w maju i czerwcu 2023 roku.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wolumen transakcji Cardano
Wolumen transakcji Cardano / Źródło: Santiment

Wolumen transakcji mierzy zmiany w czasie rzeczywistym w poziomie aktywności prowadzonej przez użytkowników w sieci blockchain. Kiedy rośnie, oznacza to rosnący popyt na bazową kryptowalutę.

ADA może zbudować silniejszy impet w kolejnym altcoin sezonie, jeśli nadal będzie rosnąć.

Wieloryby konsolidują swoje pozycje przed kolejnym ruchem w górę

Co więcej, podczas gdy Cardano nie odnotowało znacznych zysków w minionym tygodniu, wieloryby nadal utrzymywali solidne HODL. Santiment donosi, że wieloryby kryptowalutowe posiadające od 10 do 100 milionów ADA utrzymywały swoje salda na względnie stałym poziomie od 20 czerwca.

Sponsorowane

Sponsorowane

Poniższy wykres podkreśla, że w okresie od 20 do 24 lipca ich salda pozostawały na poziomie 12,21 miliarda monet.

Wieloryby ADA
Bilans wielorybów ADA / Źródło: Santiment

Metryka Whales Wallet Balances śledzi aktywność handlową dużych inwestorów instytucjonalnych i zamożnych posiadaczy w ekosystemie blockchain. Solidny HODL wielorybów, jak widać powyżej, odzwierciedla ich neutralny sentyment w oczekiwaniu na przyszłe zmiany warunków rynkowych.

Wraz z nadchodzącym uruchomieniem produktu Hydra Pay i potencjalnym ponownym listingiem na kilku czołowych giełdach, wolumeny transakcji Cardano mogą osiągnąć nowe szczyty w nadchodzących miesiącach.

W związku z tym jest tylko kwestią czasu, zanim byczy inwestorzy doprowadzą do wybicia z obecnej fazy konsolidacji i ponownie zaczną zajmować długie pozycje na ADA.

Sponsorowane

Sponsorowane

Prognoza ceny ADA: 0,35 USD bardziej prawdopodobne niż 0,25 USD

Ostatnie działania i aktywność handlowa wielorybów pokazują, że krótkoterminowe nastroje rynkowe wokół Cardano są w dużej mierze neutralne.

Jednak krytyczne sygnały on-chain, takie jak wzrost wolumenu transakcji, nadchodzące listingi giełdowe i premiery produktów, również dają pozytywne średnio- i długoterminowe perspektywy.

W związku z tym bardziej prawdopodobne jest, że ADA utrzyma poziom wsparcia na 0,30 USD i będzie dążyć do dolejnego celu na 0,35 USD.

Jednak byki wciąż muszą uważać na poziom oporu 0,33 USD. Jak pokazano poniżej, 196 000 inwestorów kupiło 1,61 miliarda ADA po średniej cenie 0,33 USD. Cardano może zainicjować korektę, jeśli zdecydują się oni wyjść ze swoich pozycji po osiągnięciu progu rentowności.

Jeśli jednak wzrost wolumenu transakcji Cardano podsyci wzrostową dynamikę zgodnie z przewidywaniami, ADA może odzyskać cel na poziomie 0,35 USD.

Sponsorowane

Sponsorowane

Cardano - poziomy oporu i wsparcia
IOMAP dla Cardano / Źródło: IntoTheBlock

Chociaż jest to mało prawdopodobne, niedźwiedzie mają niewielkie szanse na zanegowanie byczej narracji, jeśli ADA spadnie poniżej 0,25 USD. Jednak poziom wsparcia 0,29 USD wydaje się obecnie dość silny.

Jak pokazano powyżej, 64 000 inwestorów kupiło 2,1 miliarda ADA po średniej cenie 0,29 USD. Mogą oni dostarczyć bycze wsparcie, aby uniknąć przebywania w pozycji straty netto.

Niemniej jednak, jeśli ten poziom wsparcia nie wytrzyma, to Cardano może spaść w kierunku 0,25 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

NFTxLV - Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Discover the intersection of art and blockchain with NFTxLV, where the world of NFTs collides with the allure of Las Vegas, creating an unforgettable experience for collectors, artists, and enthusiasts alike.GET TICKETS!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/wolumen-transa...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

More from BeInCrypto Polska

See more
96% inwestorów Cardano notuje stratę
BeInCrypto Polska
96% inwestorów Cardano notuje stratę

09/13/2023

·

14 views

Related News

See more
NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)