Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

06/30/2023

·

96 views


Vodafone NFT Koleksiyonu İçin Bu Altcoin Projesine İşaret Etti!

Kripto para dünyası günden güne büyürken büyük şirketlerden de blockchain alanına doğru yönelim artıyor. Son olarak telekomünikasyon devi Vodafone, ilk NFT koleksiyonu için Cardano ile işbirliği yaptığını...

Vodafone NFT Koleksiyonu İçin Bu Altcoin Projesine İşaret Etti!

Kripto para dünyası günden güne büyürken büyük şirketlerden de blockchain alanına doğru yönelim artıyor. Son olarak telekomünikasyon devi Vodafone, ilk NFT koleksiyonu için Cardano ile işbirliği yaptığını duyurdu! İşte detaylar…

Vodafone NFT koleksiyonu için bu altcoin projesini seçti!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere dünyanın en büyük telekom şirketlerinden biri olan Vodafone resmen Cardano’ya (ADA) geliyor. Son olarak yapılan duyurulara göre Vodafone’un Alman kolu Vodafone Deutschland, Cardano blockchain’inde değiştirilemez bir token (NFT) koleksiyonu başlatmaya hazırlanıyor. Konu ile ilgili 28 Haziran’da NMKR geliştiricisi Patrick Tobler, Vodafone Deutschland’ın Slack sohbetinden bir ekran görüntüsü yayınladı ve burada telekom devi NFT lansman planını özetledi. Bununla beraber Vodafone Almanya şirketinin bir çalışanı, “Evet, bu yıl bir NFT koleksiyonu çıkarmayı planlıyoruz ve bunun için Cardano zincirini kullanmak istiyoruz. Bu özel blockchaini seçmemizin nedeni topluluk, sürdürülebilirlik ve crosschain olasılıklarıdır.” sözlerinde bulundu. Bununla beraber çalışan isim projenin daha henüz başlarında olduklarını bildirirken, erken destekçileri takdir etti.

Bununla beraber ortaklık söylentileri bir gün önce Vodafone Deutschland’ın resmi Twitter hesabı Vodafone Service tarafından atılan bir tweet’in ardından ortaya çıktı. Vodafone, 30,81 milyonu Vodafone Deutschland tarafından hizmet verilen dünya çapında 353 milyondan fazla kullanıcısıyla dünyanın en büyük yedinci telekomünikasyon şirketi olarak karşımıza çıkarken, projenin bu yönlü desteği, blockchain alanında oldukça dikkat çekti.

Peki, bu gelişmeler Cardano için ne anlama geliyor?

Vodafone’un yaklaşan NFT koleksiyonu için Cardano’yu kullanma planı uzmanlara göre birkaç yönden oldukça önemli ve dikkat çekici. İlk olarak, bu hamle Cardano ağına ana akım bir ilgi ve benimseme getirerek yeteneklerini ve büyük ölçekli projelere ev sahipliği yapma potansiyelini ortaya koyuyor. İkinci olarak, büyük bir küresel şirketin Cardano’nun teknolojisine duyduğu güveni gösteriyor ki bu da daha fazla işletmeyi ve geliştiriciyi platform üzerine inşa etmeye çekerek ekosistemini daha da güçlendirebilir. Böyle bir senaryo gerçeğe dönüşürse, Cardano’nun şu anda 0,28 dolardan işlem gören yerel coin’i ADA için de iyiye işaret olabilir. Popüler altcoin ADA öncelikle işlemler, stake etme ve Cardano blockchain’inin yönetişimine katılmak için kullanılıyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta aktarılan verilere göre, Vodafone’un duyurusundan önce Cardano’nun benimsenme rakamları yükselişteydi ve blockchain’ine 1 Haziran ile 21 Haziran arasında ortalama 2.446 yeni kripto cüzdanı eklendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/vodafone-nft...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from KriptoArena

See more
İşte Geçtiğimiz Haftanın En Popüler Altcoin Projeleri!
KriptoArena
İşte Geçtiğimiz Haftanın En Popüler Altcoin Projeleri!

07/22/2023

·

93 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)