Logo
Cardano Ecosystem

Bithub

07/02/2023

·

115 views


Vitalik Buterin przyznaje, że nie stackuje (za bardzo) swojego ETH | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja lip 2, 2023 32 Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, oznajmił, że nie stackuje wszystkich swoich ETH, a jedynie niewielką część. Wynika to z konieczności korzystania z portfeli...

Vitalik Buterin przyznaje, że nie stackuje (za bardzo) swojego ETH | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja lip 2, 2023 32

FlyingAtom Kantory M

Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, oznajmił, że nie stackuje wszystkich swoich ETH, a jedynie niewielką część. Wynika to z konieczności korzystania z portfeli multisig, które są skomplikowane w konfiguracji. 

Ta odpowiedź wywołała konsternację i zdziwienie. Ethereum przeszedł na Proof-of-stake w 2022 roku. Wydawałoby się więc, że twórca ETH będzie korzystał właśnie z tej formy przetrzymywania swoich kryptowalut.

Stacking to proces, który polega na zamrożeniu środków w portfelu lub na giełdzie, aby wesprzeć działanie blockchaina. Jest to blokowanie sobie dostępu do posiadanych coinów w zamian za nagrodę od sieci. 

Podczas odcinka podcastu Bankless, Buterin wyjaśnił powód, dla którego stackinguje tylko niewielką część swoich ETH. Wyjaśnił:

Jeśli stackinguje się ETH, klucze umożliwiające dostęp do nich muszą być publiczne w ramach systemu online. Ze względów bezpieczeństwa muszą być one skonfigurowane jako multisig. Multisig dla stackingowania jest wciąż dość trudny do skonfigurowania; wprowadza wiele komplikacji.

Charles Hoskinson, współzałożyciel Ethereum i założyciel Cardano, wypowiedział się na Twitterze, stwierdzając, że jest zszokowany po usłyszeniu, że Buterin stackinguje tylko niewielką część swoich ETH. Hoskinson dodał, że jego „absolutnie wszystkie” ADA (tokeny Cardano) są stackingowane.

I had to listen to this a few times. I'm just at a loss for words. All of our Ada is staked. Guess what that's how it's supposed to be for a properly designed Proof of Stake protocol. https://t.co/ye6va1DH06

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) June 29, 2023

Zobacz też: Firma górnicza kupuje zawrotne 33 000 koparek, rok przed Bitcoin halvingiem!

ETH a EigenLayer

Buterin omówił również protokół EigenLayer, który umożliwia walidatorom i stackerom Ethereum ponowne stackingowanie swoich aktywów na innych powstających sieciach. Protokół ten jest obecnie w fazie testów i szacunkowo zostanie uruchomiony w trzecim kwartale 2023 roku. Buterin stwierdził, że głównym wyzwaniem jest związane z nim ryzyko centralizacji.

eth
Panowie podczas jednego z odcinków Bankless. Źródło: https://www.youtube.com/@Bankless

Sreeram Kaanan, założyciel EigenLayer, wyjaśnił, że istnieje ryzyko związane z ponownym stackingiem i podkreślił, że ważne jest przyjęcie ograniczonego podejścia do tej kwestii. Stwierdził, że istotne jest ustalenie ograniczeń, które są korzystne dla ekosystemu i które zapobiegają niekontrolowanemu wyzwoleniu nowych innowacji.

Te informacje pojawiają się po tym, jak Buterin stwierdził, że blockchain Ethereum zawiedzie. Jeśli nie zostanie wdrożona odpowiednia infrastruktura skalowania, umożliwiająca tanie transakcje. Zauważył również, że kolejnym punktem awarii są portfele inteligentnych kontraktów. Wyjaśnił, że przejście na portfele z inteligentnymi kontraktami wiąże się z pewnymi wyzwaniami związanymi z doświadczeniem użytkownika, gdy kontroluje się jednocześnie wiele adresów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Bithub

ORIGINAL SOURCE

https://bithub.pl/kryptowaluty/vitalik-b...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Bithub

See more
Uśpione Cardano wystrzeli jak sprężyna? Wieloryby wpływają do basenu. Oto cel nowej hossy | BitHub.pl
Bithub
Uśpione Cardano wystrzeli jak sprężyna? Wieloryby wpływają do basenu. Oto cel nowej hossy | BitHub.pl

last Friday at 11:20 AM

·

9 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)