Logo
Cardano Ecosystem

CryptoSvet

07/04/2022

·

278 views


Vasil, hard fork Cardana konečně spuštěn na testnetu

Upgrade Vasil (epocha 215) byl spuštěn na testnetu Cardano 3. července ve 20:20 UTC. Po tomto spuštění bude následovat spuštění Vasil na Mainnetu, které se očekává do konce července 2022. TIP: Jak by mohl digitální juan poškodit pozici Bitcoinu?...

Vasil, hard fork Cardana konečně spuštěn na testnetu

Upgrade Vasil (epocha 215) byl spuštěn na testnetu Cardano 3. července ve 20:20 UTC. Po tomto spuštění bude následovat spuštění Vasil na Mainnetu, které se očekává do konce července 2022.

Hard fork Vasil úspěšně spuštěn na testnetu

Během posledního červnového týdne IOHK zveřejnila revidovaný návrh hard forku na testnetu Cardano, a následně zahájila odpočítávání pro upgrade mainnetu Vasil. Operatoři stakovacích poolů (SPO) po nasazení testnetu potřebují nejméně čtyři týdny testování, kvůli tomu je pravděpodobné datum spuštění hard forku Vasil na mainnetu v posledním červencovém týdnu.

IOHK poznamenala, že nebude předložen návrh na spuštění hard forku na mainnetu, dokud „ekosystémoví partneři nebudou spokojeni a připraveni“,

Upgrade Vasil je pro Cardano významný, protože by mohl umožnit spuštění dApps a stablecoinů, předpokládá twitterový účet ADA whale zaměřený na komunitu Cardano, který Vasil HFC. V příspěvku by dále uvedeno, že „to (Vasil HFC) dokončuje a vylepšuje možnosti smart kontraktů, které umožňují spuštění syntetických stablecoinů, sdružených půjček atd.

Po spuštění na mainnetu umožní hard fork Vasil rychlejší vytváření bloků a větší škálovatelnostIOHK uvedla, že kromě vylepšení výkonu budou vývojáři těžit z „vylepšeného výkonu a efektivity skriptů“ a nižších nákladů.

Vasil také umožní interoperabilitu mezi sidechainy Cardano, což je jedna z hlavních funkcí, kterou vývojáři hodlají spustit v současné fázi Basho vývoje blockchainu. Basho je čtvrtá vývojová fáze pro Cardano, která se zaměřuje na škálování a bude na ni navazovat fáze Voltaire, ve které bude hlavním cílem řízení.

Stablecoin Djed uvedl v příspěvku na blogu, že „také čekáme, až proběhne hard fork Vasil od Cardana, hard fork Vasil umožní škálovatelnost, která je nutná pro bezpečné spuštění Djed na mainnetu.“

Cardano je nejaktivněji se rozvíjejícím blockhainem minulého týdne s největším počtem příspěvků do kódu na Githubu – více než 399. Cardano je vysoko nad projekty jako Kusama a Polkadot, které každý provedly 257 úprav kódu, následuje Status, Cosmos a Ethereum. Kromě toho zpráva IOHK uvádí, že Cardano používá již více než 1 022 projektů.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on CryptoSvet

ORIGINAL SOURCE

https://cryptosvet.cz/vasil-hard-fork-ca...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from CryptoSvet

See more
Proč padají kryptoměny? Tyto aktiva se stále drží
CryptoSvet
Proč padají kryptoměny? Tyto aktiva se stále drží

11/21/2022

·

57 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more

Featured ISPOs

Genius X
GENSX ISPOACTIVE

250M $GENSX · Ends in 09/12/2022


Featured Projects

Ada Handle
Ada Handle

NFT

Featured

Featured Events

Cardano Summit 2022
Cardano Summit 2022

11/20/2022 - 11/22/2022 · Lausanne, Switzerland


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X