Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

10/29/2022

·

238 views


Uzman Yorumu: Cardano Kasım’da 5 Doları Görür mü?

Cardano ekosisteminin yerel altcoin projesi ADA, kripto piyasanın en popüler kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. ADA, son birkaç gün içerisinde bazı kazanımlar yaşadı ve kripto para analistleri ilerleyen süreçte fiyatlarda daha fazla pozitif dalgalanma yaşanacağı konusunda iyimser...

Uzman Yorumu: Cardano Kasım’da 5 Doları Görür mü?

Cardano ekosisteminin yerel altcoin projesi ADA, kripto piyasanın en popüler kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. ADA, son birkaç gün içerisinde bazı kazanımlar yaşadı ve kripto para analistleri ilerleyen süreçte fiyatlarda daha fazla pozitif dalgalanma yaşanacağı konusunda iyimser olduklarını aktarıyor. Peki, Cardano’nun altcoin’i ADA ilerleyen süreçte ne kadar yükseliş yaşayabilir? Kriptoarena.com olarak, analistlerin beklentilerini aktarıyoruz.

Cardano ekosisteminin ADA’sı Vasil yükseltmesinin ardından yükselişe geçiyor

ADA, son 24 saatte 5.62 oranında yükseliş yaşadı ve şuanda 0.4055 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bununla birlikte, altcoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta yüzde 14 oranında arttı. Kripto para piyasası, bu haftanın başlarında birçok büyük kripto paranın direnç bölgelerini kırmasıyla birlikte önemli bir canlanma gösterdi. Mevcut fiyatı ile ADA, karışık formasyon ve tekniklere sahip görülüyor. Kripto para biriminin, kısa vadeli hareketli ortalama (MA) göstergelerinin üzerinde ve 100 günlük ve 200 günlük MA metriklerinin üzerinde işlem görmeye devam ettiği belirtiliyor. Bu bölgeler ise 0,38 dolar ve 0,39 dolar seviyesi olarak aktarıldı.

ADA’nın Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaması (MACD) negatifte yer alırken, 52.16 dolar seviyesindeki Göreli Güç Endeksi (RSI) az satın alımları olduğunu göstermekte. Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Cardano blockchain ekosistemi önemli bir büyüme kaydetti ve kurucu Hoskinson yeni yüksek hedeflerinin olduğunu açıkladı.

Piyasa kısa vadede belirsizliğini koruyor

Son zamanlarda, Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ekosistemi bir “blockchain ağı” yapmak adına çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı. Hoskinson, verileri ve kaynakları sorunsuz bir şekilde sunabilecek, birbirine bağlı blockchain’lerden oluşan eksiksiz bir ekosistem oluşturacaklarına dair açıklamalarda  bulundu. Böylelikle, Cardano’nun üzerine alan inşa etmek isteyen geliştiriciler için eksiksiz bir depo haline geleceği anlamına gelmektedir. Analistler, bu durumun gerçekleşmesi ile uzun vadede ADA fiyatında da yükselişler yaşanmasını bekliyorlar.

The power of Cardano is that you can efficiently run a world financial operating system as an SPO on an $800 PC https://t.co/4GGdSJuPTl

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) October 25, 2022

Kripto para fiyatları bir toparlanma aşamasında hareket etmek istese de, yatırımcılar geleneksel ekonominin oluşturduğu ek baskıya karşı temkinli davranmaya devam ediyor. Enflasyon korkusu devam ediyor. Fed’in Kasım ayında gerçekleştireceği bir sonraki FOMC toplantısında faiz oranlarını en az 75 baz  baz puanlık bir artışa gidilirse bu, Fed’in yılın başlarında başladığı agresif faiz artırımlarının devamı niteliğinde olacak. Olması durumunda ise, piyasada ek baskıların oluşacağı ve kripto  para fiyatlarının düşebileceği belirtiliyor. Fed’in şahin duruşuna devam etmesinin sonucunda ise, mevcut fiyatlardan elde edilen kazanımları kayıplara döndürebilme gücüne sahip olduğu bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/cardano-kasi...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from KriptoArena

See more
Bu Altcoin İçin Haftaya Çok Kritik: İşte Olacaklar!
KriptoArena
Bu Altcoin İçin Haftaya Çok Kritik: İşte Olacaklar!

last Sunday at 9:29 AM

·

10 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X