Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/20/2024

·

112 views


Üstün Yapay Zeka Modeli ChatGPT-4o Bu Altcoin’in Notunu Yükseltti! Yüzde 1000’lik Yükseliş Öngörüsü!

Cardano (ADA) son dönemde artan balina aktiviteleriyle dikkat çekiyor, bu durum fiyatı olumlu etkileyebilir.Üstün yapay zeka modeli ChatGPT-4o'ya göre ADA, 2024 sonunda 1 ila 5 dolar aralığında işlem görebilir.Altcoin'in fiyatı, ağ gelişmeleri ve piyasa koşullarına bağlı olarak önemli ölçüde yükselebilir.Piyasa etkisi: Nötr


Üstün Yapay Zeka Modeli ChatGPT-4o Bu Altcoin’in Notunu Yükseltti! Yüzde 1000’lik Yükseliş Öngörüsü!

Cardano (ADA) son zamanlarda balina aktivitesinde önemli bir artış gördü ve bu da potansiyel olarak fiyat yörüngesini etkileyebilir. OpenAI’nin gelişmiş yapay zeka modeli ChatGPT-4o, hem muhafazakar hem de iyimser fiyat tahminleri sunarak altcoin‘in 2024 sonuna kadar nasıl bir seyir izleyebileceğine dair fikir verdi.

Cardano’daki Balina Aktivitesi ve Etkisi

Cardano‘yu çevreleyen balina aktivitesindeki artış, büyük yatırımcıların ADA’ya güçlü bir güven duyduğunu gösteriyor ve bu da bu önemli piyasa oyuncularından gelen yüksek talep nedeniyle yükseliş görünümüne işaret ediyor olabilir. Bu artan aktivitede yakın gelecekte ADA’nın fiyatının potansiyel olarak yükseltebilir.

Bu doğrultuda ChatGPT-4o, yılın sonuna kadar ADA’nın fiyatı için iki senaryo sundu. İlk senaryoda muhafazakar bir yaklaşım gösteren üstün yapay zeka modeli kripto para piyasasının istikrarlı ancak ılımlı bir büyüme yapması halinde ADA’nın fiyatının 1 ila 2 dolar arasında oturmasını bekliyor.

ChatGPT-4o, olumlu trendlerin ve önemli gelişmelerin yaşandığı bir senaryo olan ikinci senaryoda ise ADA’nın potansiyel olarak 2 ila 5 dolar arasında bir fiyata ulaşmasını bekliyor. 5 dolara ulaşmak, mevcut değerlemesinden yüzde binin üzerinde bir yükselişe karşılık geliyor.

Tüm bunlarla birlikte uzmanlar ADA’nın fiyatının gidişatını çeşitli faktörlerin etkileyebileceğine dikkat çekiyor. İlk faktör olarak balinaların yatırımlarının artması gösteriyor. Bu durum güçlü yatırımcı güveni ve yükseliş eğilimi olarak kabul ediliyor. İkinci faktör olarak kurumsal benimseme ve teknolojik gelişmeler gösteriyor. Bu taraftaki olumlu gelişmeler altcoin’in fiyatını yükseltebilir. Dahası ağ geliştirmeleri üçüncü bir faktör olarak gösteriliyor. Cardano’nun ağ ölçümlerinde devam eden büyüme, gelişmiş akıllı sözleşme özellikle ve önemli kilometre taşlarına ulaşılması ADA‘nın fiyatı olumlu yönde etkileyebilir.

Cardano geliştiricisi IOHK’nın sağladığı son veriler ağdaki akıllı sözleşme sayısının 46 bin 60’a ulaştığını ve 171 projenin başlatılmasıyla güçlü bir büyümenin söz konusu olduğunu ortaya koyuyor.

Kripto Para Piyasası ve ADA

Şu anda ADA 0,50 dolar civarındaki direnç bölgesinin altında işlem görüyor. Balinaların bu seviyede agresif bir şekilde birikim yapmasıyla 1 dolar seviyesine ulaşmak ADA’nın büyümesi için önemli olacak. Raporlar, önde gelen kripto para borsası Gemini‘nin ADA’yı listelemeyi planladığını ve potansiyel olarak maruziyetini artırabileceğini gösteriyor.

Öte yandan kripto para piyasasının fener ışığı olan Bitcoin (BTC) 67 bin dolar civarında güç göstermeye çalışıyor. En büyük kripto paranın yukarı yönde yapacağı herhangi bir atak başta ADA olmak üzere birçok altcoin’de yükselişin önünü açabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/ustun-yapay-zeka-m...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar
CoinTürk
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar

06/06/2024

·

82 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)