Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/21/2024

·

56 views


Ünlü İsim Popüler Altcoin’i Hedef Aldı, Fiyat Düştü!

Önde gelen kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes yine kripto para dünyasının dikkatini çeken bir paylaşımda bulundu. Hayes kişisel X hesabından kısa süre önce yaptığı bir paylaşımda en...

Ünlü İsim Popüler Altcoin’i Hedef Aldı, Fiyat Düştü!

Önde gelen kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes yine kripto para dünyasının dikkatini çeken bir paylaşımda bulundu. Hayes kişisel X hesabından kısa süre önce yaptığı bir paylaşımda en büyük 10 altcoin’den birisi olan Cardano’yu (ADA) “köpek boku” olarak etiketleyerek kripto para dünyasında tartışmaya neden oldu.

Cardano Ağındaki Projeleri Sorguladı

Hayes’in Cardano ağına yönelik eleştirel çıkışına Lido Finance (LDO) ve Uniswap (UNI) gibi merkeziyetsiz uygulamaların (dApp’ler) ücret alımındaki hakimiyetini gösteren bir ekran görüntüsünü iliştirdi. Cardano tabanlı dApp’lerin listede neden bulunmadığını sorgulayan Hayes, ADA’nın geleceğine inanlara seslenerek, iddia edildiği gibi ağ üzerinde güçlü bir uygulamanın bulunmadığını belirtti.

Hayes’in çıkışı belendiği gibi Cardano topluluğunun dikkatini çekti. Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Hayes’e karşılık vererek konuya açıklık getirmek için çeşitli sorular yöneltti. Yaşanan çatışmaya rağmen Hoskinson’ın Hayes’in eleştirilerine kibar bir tavırla karşılık verdiği görüldü.

Hayes’in son tweet’i, yakın zamanda verdiği bir röportajda Cardano’dan hoşlanmadığını ifade etmesinin ardından geldi. Projenin performansını açıkça eleştirerek onu bir “bok parçası” olarak nitelendirirken, aynı zamanda son fiyat hareketini de sorguladı. Hayes ayrıca daha önce Ethereum’un (ETH) benimsenmesini savunmuş ve Cardano’yu “Ethereum özentisi” bir proje olarak nitelendirmişti.

Hayes’in ADA’nın performansına ilişkin görüşüyle uyumlu olarak altcoin’in fiyatı Eylül 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 dolardan önemli bir düşüş yaşadı ve değerinin yüzde 81’ini kaybetti.

Hayes’in Çıkışı ADA’da Düşüşe Neden Oldu

Kripto para piyasasında durgun performans gösteriyor olmasına rağmen Cardano’nun ADA’sının son zamanlarda nispeten iyi bir performansla öne çıkıyor. ADA’nın fiyatı, aşırı dalgalanma ve önemli bir geri çekilmeyle karşı karşıya kalmış olmasına rağmen son yedi günde yüzde 8’in üzerinde yükseldi. Dahası popüler altcoin son 30 günde yüzde 15’lik bir yükselişle piyasadaki dalgalanmanın ortasında güç göstermeyi başardı.

Bununla birlikte Hayes’in Cardano’ya yönelik olumsuz düşünceleri ADA için piyasa duyarlılığını etkiledi ve altcoin‘in fiyatı son 24 saatte yüzde 4,06 düşüşle 0,5977 dolara geriledi. Güncel verilerle ADA’nın piyasa değeri 21.21 milyar dolar seviyesinde bulunuyor ve işlem hacmi son 24 saatte yüzde 1,94 artışla 721.40 milyon dolar eşiğinde yer alıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/unlu-isim-populer-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

yesterday at 4:16 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)