Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/01/2024

·

63 views


Ünlü CEO’dan Korkutan Cardano Yorumu! ADA İyileşmek İçin Bunu Yapmalı

Patrick Tobler, Cardano'nun zinciri sürdürülebilir kılmak için işlem sayısını artırması gerektiğini düşünüyor. Cardano paydaşı, stake havuzlarının kârsız hale gelmesi durumunda ağın zarar göreceğine inanıyor. Charles Hoskinson, Cardano'yu yeniden dengeleyecek olanın ücretler değil, diğer faktörler olduğuna inanıyor. Piyasa etkisi: Nötr

Ünlü CEO’dan Korkutan Cardano Yorumu! ADA İyileşmek İçin Bunu Yapmalı

Son dönemde Cardano‘nun sürdürülebilirliği üzerine sıcak bir tartışma yaşanıyor. NMKR CEO’su Patrick Tobler, Cardano’nun sürdürülebilirliğini sağlamak için işlem sayısında artışın kaçınılmaz olduğunu savunuyor. Ancak, bu görüşe katılmayan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ise işlem sayısının sürdürülebilirliği etkilemediğini iddia ediyor.

Stake Havuzları Kârsız Hale Gelirse Cardano Ağı Etkilenebilir

Tobler’in argümanı, stake havuzlarının işletilmesinin kârsız hale gelmesinin Cardano için bir tehdit oluşturabileceği yönünde. Ona göre, bu durumun önüne geçmek için hazineden gelen stake ödüllerinin işlem ücretleriyle değiştirilmesi gerekiyor. Böylece, Cardano topluluğunun Blockchain ağındaki işlem sayısını artırması teşvik edilebilir.

Ancak, Hoskinson‘un karşı görüşüne göre Cardano’nun sürdürülebilirliği işlem sayısına bağlı değil. Hoskinson, ortak zincirlerin, artan işlem hacminin ve ADA değerinin sürdürülebilirliği sağlayacağını savunuyor. Ona göre, işlem sayısının artırılması her zaman hedef olabilir ancak asıl önemli olan Cardano’nun temel yapısının sağlam olmasıdır.

Tobler ise, işlem sayısının artırılmasının Cardano’nun sürdürülebilirlik programının merkezinde yer aldığı konusunda ısrarcı. Ona göre, işlem sayısının artırılması Cardano’nun finansal istikrarını sağlamak için kaçınılmaz bir adım.

ADA Topluluğunun Kafası Karışık

Tartışma devam ederken, Cardano topluluğu da farklı görüşlerle bölünmüş durumda. Staking ödül oranının düşük olduğunu düşünen bir grup topluluk üyesi, bu durumun cesaret kırıcı olduğunu dile getiriyor. Ancak, diğerleri ise işlem sayısının sürdürülebilirliği sağlayacağını savunarak Tobler’ın görüşünü destekliyor.

Cardano’nun sürdürülebilirliği üzerine yapılan bu tartışma, açık bir şekilde Blockchain’in geleceği açısından önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Ancak, hangi yöntemin en etkili olduğu konusunda net bir fikir birliği sağlanabilmiş değil. Bu nedenle, ilerleyen süreçte Cardano’nun nasıl bir yol izleyeceğini görmek gerekiyor.

ADA Fiyatı Ne Durumda?

Yazıyı yazarken kripto para birimi ADA fiyatına baktığımızda ise fiyatın 0,62 dolar seviyesinden işlemde olduğunu görüyoruz. ADA için kritik bir direnç seviyesi şu an için 0,65 dolar seviyesinde yer alıyor. Fiyat bu direnç seviyesinin üzerine çıkabilirse 0,7 dolar yolculuğu başlayacak. Sonrasında ise ana hedef 0,8 dolar seviyesinde yer alıyor.

ADA fiyatının etkili bir yükseliş gerçekleştirmesi için öncelikle 1 dolar işaretini geçmesi gerekiyor. Fiyatın eski zirvelerine gelmesi için analist Ali Martinez 1 doların geçilmesi gerektiği düşüncesinde.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/unlu-ceodan-korkut...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Çarpıcı Uzman Analizi Sonrası Gözler Bu Altcoin’e Çevrildi! 2 Dolara Kadar Yükselebilir!
CoinTürk
Çarpıcı Uzman Analizi Sonrası Gözler Bu Altcoin’e Çevrildi! 2 Dolara Kadar Yükselebilir!

yesterday at 12:30 PM

·

11 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)