Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

06/20/2023

·

121 views


Türkler Arasında Popüler Altcoinde Death Cross Alarmı! Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Güncelleme: 20.06.2023 - 18:43 Binance ve Coinbase‘e açılan davalarda SEC, bazı altcoinlerin menkul kıymet olduğunu iddia etti. Bu altcoinler içerisinde ilk 10 kripto para arasında yer alan Cardano (ADA) da...

Türkler Arasında Popüler Altcoinde Death Cross Alarmı! Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Güncelleme: 20.06.2023 - 18:43

Binance ve Coinbase‘e açılan davalarda SEC, bazı altcoinlerin menkul kıymet olduğunu iddia etti.

Bu altcoinler içerisinde ilk 10 kripto para arasında yer alan Cardano (ADA) da yer aldı.

Bu davalardan sonra pek çok kripto borsası ADA’yı delist ederken, fiyatta da önemli miktarda düşüş yaşandı.

Yaklaşık %30 düşüş yaşayan ADA’nın günlük fiyat tablosunda “death cross” adı verilen teknik model görüldü.

Death Cross Nedir?

Death-Cross (Ölüm kesişimi): Kısa vadeli ortalamanın daha uzun vadeli ortalamayı yukarıdan aşağıya doğru kesmesidir. Bu kesişim büyük bir zayıflık belirtisi olarak önemli kabul edilir.

Yani bu model, 50 haftalık gibi daha kısa vadeli bir hareketli ortalama, 200 haftalık gibi daha uzun vadeli bir hareketli ortalamanın altına düştüğünde ortaya çıkar.

Buna göre Cardano’nun günlük grafiğinde 50 günlük ortalamanın 200 günlük ortalamayı yukarıdan aşağıya doğru kestiğini görüyoruz.

Bu modele teknik olarak bakıldığında potansiyel bir yükseliş trendinin tersine dönüşünün ve düşüş eğiliminin başlayabileceğinin bir işareti olarak yorumlanıyor.

Ancak ADA‘nın grafiğine bakıldığında death cross modelinin 21 Mart 2023’de de görüldüğü, bu kesişim sonrası fiyatın %35 yükseldiği gözleniyor.

Son kesişimin de %35’lk bir düşüşün ardından gerçekleştiği göz önüne alındığında bunun mevcut fiyata hareketini geç gösteren bir sinyal olduğu ve bu kesişimin tek başına düşüşün devamı olarak yorumlanamayacağı anlamı çıkıyor.

Derath cross’un başarılı olduğu senaryolar genellikle boğa piyasalarının sonunda fiyatın ilk düşüş trendine girmesiyle ortaya çıktığı modelleridir.

Ayı piyasalarının dibinde yaşanan death crosslar genellikle yanıltıcı olular ve başarılı sonuçlar vermezler.

ADA yazım esnasında 0,2533 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/turkler-a...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Bitcoin Sistemi

See more
Santiment Analistleri DOGE ve ADA'yı Değerlendirdi: "Cardano'daki (ADA) Bu Gelişme Genellikle Fiyat Sıçramalarından Önce Yaşanır"
Bitcoin Sistemi
Santiment Analistleri DOGE ve ADA'yı Değerlendirdi: "Cardano'daki (ADA) Bu Gelişme Genellikle Fiyat Sıçramalarından Önce Yaşanır"

last Monday at 8:35 PM

·

9 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)