Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/17/2024

·

135 views


Türk Lirası ile Cardano (ADA) Nasıl Alınır?

Cardano, ADA sahiplerine ağ işlemlerine katılma ve yazılım değişikliklerine oy verme imkanı sunan bir PoS blockchain ağıdır.Araştırma odaklı tasarımı ve matematiksel olarak doğrulanmış koduyla öne çıkmaktadır.Binance TR borsası aracılığıyla Türk lirası ile hızlı ve güvenli bir şekilde Cardano (ADA) satın alınabilmektedir.

Türk Lirası ile Cardano (ADA) Nasıl Alınır?

Cardano (ADA), ADA sahiplerinin ağ operasyonlarına katılmasını ve yazılım değişikliklerine oy vermesini sağlayan bir Proof of Stake (PoS) blockchain ağıdır. Araştırma odaklı tasarımı ve matematiksel olarak doğrulanmış koduyla dikkat çeker. ADA işlemlerini yönetirken, geliştiricilere akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar oluşturma imkanı sunar. Bu yazımızda Cardano (ADA) nedir, TRY ile Cardano (ADA) nasıl alınır olmak üzere iki merak edilen sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Cardano (ADA) Nedir?

Cardano, ADA coin sahiplerinin ağ operasyonlarına katılmasına ve yazılım kuralı değişikliklerini oylamasına olanak tanıyan bir Proof of Stake (PoS) Blockchain ağıdır. Geliştiriciler Cardano’yu diğer Blockchain’lere benzer şekilde akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar için kullanabilir. BinanceTR'den 21 Milyon TL Değerinde Ödül Havuzu Sizi Bekliyor! Katılmak ve kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.. BinanceTR’ye bu linkten üye olup ilk kriptonuzu alın!

Cardano, teknolojinin benimsenmesini sağlamak için akademik titizliği hedefleyen, araştırma odaklı bir tasarım yaklaşımını vurgulamasıyla öne çıkmaktadır. Bu, Cardano’nun özelliklerinin bilimsel araştırmalara ve kodu matematiksel olarak doğrulayan resmi doğrulamaya dayandığı anlamına gelir.

Cardano’nun konsensüs algoritması Ouroboros, resmi inceleme yoluyla “kanıtlanabilir şekilde güvenli” olarak kabul edilmektedir. Blockchain’in kodu, bankacılık ve savunma gibi kritik sektörlerde güvenilirliğiyle bilinen bir dil olan Haskell’de yazılmıştır. Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK, 90’dan fazla akademik makale yayınlamış ve küresel üniversitelerle ortaklıklar kurarak araştırmaya dayalı bir yaklaşıma olan bağlılığını göstermiştir.

Cardano’nun birincil işlevi, ADA coin ile işlemleri kolaylaştırmak ve geliştiricilerin güvenli ve ölçeklenebilir uygulamalar oluşturmasını sağlamaktır. Blockchain ağı iki katmana ayrılmıştır: ADA’yı aktarmak ve işlemleri kaydetmek için Cardano Settlement Layer (CSL) ve akıllı sözleşme mantığı için Cardano Computation Layer (CCL).

Cardano düğümleri üç türe ayrılır. mCore düğümleri ADA coin stake eder ve yönetime katılır, röle düğümleri mCore düğümleri ile genel internet arasında veri gönderir ve uç düğümler kripto para işlemleri oluşturur. Bu yapı Cardano’nun merkeziyetsizliğini ve güvenli ağını desteklemektedir.

Cardano, 2017’deki başlangıcından bu yana beş büyük ağ güncellemesi geçirdi. Önemli güncellemeler arasında ADA transferlerini mümkün kılan Byron ve yazılım geliştirme için yeni bir finansman modeli sunan Voltaire yer almaktadır. Bu güncellemeler Cardano’nun gelişen yeteneklerini ve sürekli iyileştirme taahhüdünü vurgulamaktadır.

Ouroboros, Cardano’nun ağ güvenliğini, işlem doğrulamasını ve yeni ADA basımını sağlayan PoS konsensüs algoritmasıdır. Zamanı epoklara ve slotlara böler ve slot liderleri Blockchain’e blok eklemek için rastgele seçilir. Ouroboros iki blok türü içerir: Tüm slot liderlerini listeleyen genesis blokları ve işlem ayrıntılarını ve güncelleme önerilerini içeren ana bloklar. Her dönemden sonra, önceki slot liderleri rastgele bir süreçle yenilerini seçerek Blockchain’in bütünlüğünü ve merkezsizliğini korur.

Binance TR, Türkiye’de Cardano (ADA) satın almak isteyen yatırımcılar için en uygun bir kripto para borsasıdır. Hızlı bir şekilde hesap oluşturulabilen Binance TR’de ADA dahil 100’den fazla kripto para alınıp satılabilmektedir. Binance TR’de TRY ile Cardano (ADA) satın alabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Binance TR’de Hesap Nasıl Açılır?

Binance TR’de hesap açmak oldukça kolaydır. Bunun için trbinance.com adresine gitmeniz ve “Hesap Oluştur” adımından devam etmeniz gerekmektedir. Hesap oluşturmanın ilk adımında e-posta adresi, telefon numarası, ad-soyad, doğum tarihi, uyruk ve T.C. kimlik numarası gibi temel bilgilerinizi girmeniz istenecektir.

Talep edilen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesinin ardından bilgilerin teyit edilerek doğrulanması amacıyla e-posta/sms doğrulaması yapılacaktır. Bu sürecin tamamlanmasının ardından ikinci adım olan kimlik doğrulamasına (KYC) geçerek devam edeceksiniz.

Binance TR’de Hesap Nasıl Onaylatılır?

Binance TR’de kimlik doğrulaması, kripto para alım satımına başlamadan önce ve hesap oluşturma sırasında gerçekleştirilmesi gereken güvenlik prosedürlerinden biridir. Bu işlem aynı zamanda hem kullanıcıyı hem de kripto para borsasını korumak için gerekmektedir. Tercihinize göre doğrulama işlemini telefonunuzdan ya da Binance TR’nin resmi web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bu noktada web sitesinden kimlik doğrulaması yapmak için de cep telefonunuza ihtiyacınız olacağını belirtelim.

Binance TR web sitesinde sağ üstte bulunan “Profil” seçeneğinin üzerine geldikten açılır menüden “Kimlik Doğrulama ve Limitler” seçeneğine tıklayarak devam edin ve ardından “Doğrula” seçeneğine tıklayın. Bu adımdan sonra karşınıza çıkacak QR kodunu cep telefonunuzun kamerasına taratmanız ve işleme cep telefonunuzla devam etmeniz gerekecek. Eğer QR kodunu tarayamıyorsanız, “URL’yi Kopyala” seçeneğine tıklayarak kimlik doğrulama adresini cep telefonunuza SMS ile gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Adresi cep telefonunuza girdiğinizde veya QR kodunu taradığınızda cep telefonunuzda aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Buradan öncelikle “Kimlik” seçeneğine dokunarak devam edin.

Ardından aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Doğrulama işlemine devam etmek için öncelikle sizin için uygun olan belge tipini seçerek devam edin.

Belge tipini seçtikten sonra “Ön yüzünü yükle” seçeneğine dokunarak devam edebilirsiniz. Seçtiğiniz belge tipine göre belgenin ön yüzünün fotoğrafını çektikten sonra “Arka yüzünü yükle” seçeneğine dokunun ve belgenin arka yüzünün fotoğrafını çekip yükleyin. Kimlik kartınızın ya da ehliyetinizin ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekerken görüntülerin net olduğundan ve çektiğiniz fotoğraftaki bilgilerin kolayca okunabildiğinden emin olun.

Daha sonra “Selfie” seçeneğine dokunarak devam edebilirsiniz. Bu noktada cep telefonunuzun ön kamerası açılacak ve yüzünüzü taratmanız gerekecek. Kamera açıldıktan sonra yüzünüzün kamera alanını olabildiğince doldurduğundan emin olun.

Tüm bu adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra kimlik doğrulama işleminiz kısa bir süre içerisinde gerçekleşecektir.

Binance TR’de Nasıl TL Yatırılır?

Binance TR hesabınıza tüm bankalar üzerinden kolayca TL yatırabilirsiniz. Vakıfbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank, Fibabanka, Şekerbank, Türkiye Finans hesaplarınızdan ise 7/24 TL yatırabilir ve kesintisiz şekilde işlem yapabilirsiniz. Bu bankalar haricindeki diğer bankalardan ise FAST ile 50 bin TL’ye kadar 7/24 yatırma işlemi yapılabilmektedir. Diğer bankalardan yapılan 50 bin TL üzeri para yatırma işlemleri EFT saatleri içerisinde gerçekleşir.

Binance TR hesabınıza para yatırmak için ilk olarak trbinance.com adresinden ana sayfanın sol üst köşesindeki “Cüzdan” seçeneğinin üzerine gelin ve açılır menüden “Yatırma” seçeneğine tıklayın.

Ardından aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır ve bu sayfadan tercih ettiğiniz bankayı seçerek para yatırma işlemine devam edebilirsiniz. Eğer tercih ettiğiniz banka henüz Binance TR entegrasyonuna sahip değilse “Diğer Bankalar” seçeneğine tıklayarak devam etmelisiniz.

Biz bu örnekte Vakıfbank’ı kullanarak devam edeceğiz ancak süreç diğer tüm bankalar için de aynıdır. Vakıfbank seçeneğine tıkladığınızda karşınıza o bankaya ait havale, EFT veya FAST yapabileceğiniz bir hesap adı ve IBAN adresi gelecektir. Artık tek yapmanız gereken, tercih ettiğiniz bankanın sayfasında görünen bilgileri kullanarak Binance TR hesabınıza yatırmak istediğiniz miktarı havale, EFT veya FAST ile göndermektedir.

Bankanız transfer işlemini tamamladıktan sonra gönderdiğiniz fonlar otomatik olarak Binance TR hesabınızda cüzdanınıza yansıtılacaktır.

TL ile Binance TR’de Nasıl ADA Coin Alınır?

Para yatırma işleminin ardından Binance TR web sitesinde sol üst menüsünde bulunan “Al-Sat” seçeneğine tıklayarak TL ile ADA coin satın alım adımına geçebilirsiniz.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra aşağıdaki sayfa açılacaktır. Bu sayfanın sağ tarafındaki arama kısmına “ADA” yazarak gelen sonuçlardan ADA/TRY seçeneğine tıklayarak TL ile ADA satın alım sayfasına gidebilirsiniz.

Şimdi aşağıdaki ADA alım satım sayfası açılacaktır. Bu sayfada kırmızı kutuyla işaretlenen alanda ilk kutucuğa hangi fiyattan ADA satın almak istiyorsanız fiyatı ve ikinci kutucuktan kaç adet ADA almak istediğiniz girmeniz gerekmektedir. Tutarı girdikten sonra “ADA Al” düğmesine tıklayarak satın alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance TR Nedir?

Ürettiği işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarına özel platformu Binance TR’yi 2020’de resmen hizmete sunmuştur. Merkezi İstanbul’da bulunan kripto para borsasına trbinance.com adresinden erişilebilmektedir.

Binance TR, Binance’in teknolojisinden, güvenlik önlemlerinden ve Binance Cloud altyapısı aracılığıyla sağladığı likiditeden yararlanarak hem fiattan kripto paraya hem de kripto paradan kripto paraya alım satım hizmeti sunmaktadır. Türkiye’deki kullanıcılar Binance TR aracılığıyla doğrudan banka kanalları aracılığıyla sorunsuz bir şekilde Türk lirası (TRY) yatırıp çekebilmekte ve TRY işlem pariteleriyle çeşitli kripto paraların alım satımını yapabilmektedir.

Kullanıcılar Binance TR ile Binance’in temel işlevleriyle desteklenerek piyasa lideri spot alım satım likiditesine, güçlü bir eşleştirme motoruna, gelişmiş güvenlik protokollerine, saklama çözümlerine ve risk kontrollerine erişim sağlamaktadır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/turk-lirasi-ile-ca...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from CoinTürk

See more
ADA Coin Yatırımcılarına Yakında Sürpriz Gelebilir
CoinTürk
ADA Coin Yatırımcılarına Yakında Sürpriz Gelebilir

last Thursday at 5:15 PM

·

39 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)