Logo
Cardano Ecosystem

Trading11

04/24/2023

·

19 views


Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Krypto je v Amerike mŕtve, hovorí miliardár Chamath Palihapitiya

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu: Bitcoin Rainbow graf nastavuje cenu BTC na koniec roku 2023 Potom, čo BTC prelomil...

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Krypto je v Amerike mŕtve, hovorí miliardár Chamath Palihapitiya

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu:

Bitcoin Rainbow graf nastavuje cenu BTC na koniec roku 2023

Potom, čo BTC prelomil psychologickú úroveň 30 000 dolárov, sa cena takmer týždeň pohybovala v bočnom trende a následne sa vrátila pod túto dôležitú hranicu. To nechalo investorov premýšľať, akým smerom by sa mohol bitcoin uberať. Niektorí obchodníci sa radi obracajú na dúhový cenový graf BlockchainCenter, ktorý ukazuje historické pohyby BTC vo vzťahu k rôznym kĺzavým priemerom (MA). Dúhový graf aktuálne naznačuje, že je bitcoin teraz vo fáze „Akumulovať“, čo je indikované tmavo zelenou farbou. Táto fáza sa v súčasnej dobe nachádza v cenovej oblasti medzi približne 27 959 a 36 702 dolármi.

Cathie Wood vidí Bitcoin a Ethereum ako zlato, Ray Dalio je skeptický

Cathie Wood a Ray Dalio sú dve významné osobnosti v oblasti investovania, ktoré majú odlišné názory na kryptomeny ako Bitcoin a Ethereum. Posledné rozhovory ukazujú, že medzi nimi prebieha určitá debata o tom, na ktorej strane stojí pravda. Nedávno generálna riaditeľka spoločnosti ARK Invest Cathie Wood vyhlásila, že odolnosť bitcoinu počas nedávnej bankovej krízy bola veľmi pozoruhodná. Vo svojich výrokoch ďalej uviedla, že Bitcoin a Ethereum sa teraz stali rizikovými aktívami a slúžia ako útočisko pre investorov v období makroekonomickej neistoty.

Elon Musk tvrdí, že pracuje na „TruthGPT“ – umelej inteligencii hľadajúcej „pravdu“

Elon Musk oznámil, že pracuje na vlastnej alternatíve k ChatGPT, populárnemu chatbotu vyvinutému spoločnosťou OpenAI, ktorý je podľa neho vycvičený „k politickej korektnosti“. Musk bol jedným z prvých investorov OpenAI, ale od svojho odchodu z tejto spoločnosti opakovane alarmoval pred nebezpečenstvom umelej inteligencie (AI). Minulý mesiac bol jedným z kľúčových signatárov listu vyzývajúceho na okamžité zastavenie vývoja „obrích experimentov s umelou inteligenciou“. Napriek tejto výzve na zastavenie činnosti povedal miliardár a majiteľ Twitteru v pondelok moderátorovi Fox News Tuckerovi Carlsonovi, že vyvíja svoju vlastnú alternatívu k ChatGPT, ktorú nazýva „TruthGPT“. Musk uviedol, že jeho umelá inteligencia bude „maximálne pravdu hľadajúcu umelá inteligencia, ktorá sa snaží pochopiť podstatu vesmíru“. Ide o to, že pri AI, ktorá chce pochopiť ľudstvo, je menšia pravdepodobnosť, že ho zničí, vysvetlil Musk.

Koniec Divokého západu? Parlament EÚ schválil návrh kryptomenovej regulácie MiCA

Parlament Európskej únie schválil ako vôbec prvé ucelenejšie pravidlá pre kryptomeny. EÚ sa tak nachádza v záverečnej fáze realizácie nariadenia MiCA. Kryptomenový priemysel toto rozhodnutie prevažne kvituje. Pozastavuje sa však nad vlažným prístupom USA v súvislosti so zavádzaním podobných pravidiel. Európska únia ako prvý región na svete prijala najkomplexnejšie predpisy, ktorými sa riadi širší vznikajúci ekosystém digitálnych mien. Stalo sa tak počas hlasovania parlamentu EÚ, ktorý sa pre zákon vyjadril jasným pomerom 517 proti 38. 18 europoslancov sa potom hlasovania zdržalo.

Objem stakovaných tokenov Cardano (ADA) vzrástol o 170 % za 3 mesiace

Tento týždeň vidíme u bitcoinu zamietnutie na kľúčovej rezistencii a s tým spojený pokles ceny. Pokles sa logicky dotýka aj altcoinov vrátane Cardana (ADA), siedmej najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie. Obchodníci v nej ale vidia dlhodobý potenciál. Podľa analýzy spoločnosti Messari došlo za prvý štvrťrok tohto roku ku 170 % nárastu jeho celkovej hodnoty v stakingu. Podľa analýzy došlo k veľkému prílivu investícií po spustení vlastného algoritmického stablecoinu Djed. Aktuálna cena sa pohybuje okolo 0,40 USD za token. Silná podpora je na hranici 0,37 USD (nachádza sa tu 50-dňový aj 100-dňový kĺzavý priemer). Za predpokladu pozitívneho zohľadnenia budúceho zasadnutia FEDu sa tu rysuje predpoklad, že by sa cena mohla v nasledujúcich týždňoch pozrieť k hranici 0,50 USD.

Bonusová správa

Krypto je v Amerike mŕtve, hovorí miliardár Chamath Palihapitiya

Miliardár a investor rizikového kapitálu Chamath Palihapitiya sa domnieva, že regulačné orgány fakticky „vykopávajú krypto“ zo Spojených štátov.

V novej epizóde All-In Podcast Palihapitiya hovorí, že regulátori, vrátane predsedu americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Garyho Genslera, sú pevne rozhodnutí ísť po vznikajúcom odvetví. Podľa miliardára a investora predstavuje krypto teraz takú hrozbu pre vládu a súčasný finančný systém, že regulátori robia všetko pre to, aby priestor digitálnych aktív vyhnali z krajiny.

Pripomína, že to bol práve Gary Gensler, kto z bankovej krízy obviňoval kryptomeny. Palihapitiya tiež vytýka Komisii pre cenné papiere a burzy, akým spôsobom sa zamerala na Coinbase, hoci sa táto krypto burza snaží hrať podľa pravidiel. Rizikový kapitalista zdôrazňuje, že skrachovaná krypto burza FTX bola vlastne najbližšie tomu, aby s ňou bol najvyšší kontrolný orgán „v pohode“.

ZDROJ: dailyhodl.com

AD

NotifyLog.com - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT NOW!


Read Original Article on Trading11

ORIGINAL SOURCE

https://trading11.com/top-5-clankov-za-u...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Trading11

See more
Rok 2023 by mohol byť pre Cardano extrémne býčí
Trading11
Rok 2023 by mohol byť pre Cardano extrémne býčí

12/10/2022

·

180 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)