Logo
Cardano Ecosystem

Trading11

11/21/2022

·

203 views


TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu dňa: Kiyosaki: Zlato, striebro a Bitcoin môžu ochrániť vaše bohatstvo, ale nie vaše príjmy Robert Kiyosaki, autor bestselleru o...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Kiyosaki: Zlato, striebro a Bitcoin môžu ochrániť vaše bohatstvo, ale nie vaše príjmy

Robert Kiyosaki, autor bestselleru o osobných financiách „Bohatý otec, chudobný otec“, komentoval súčasný stav trhu s kryptomenami, pretože sa stále prejavujú dopady kauzy FTX. Kauza viedla k tomu, že krypto aktíva, ako je Bitcoin (BTC), nedokázali udržať kritické pozície a čelí tak hrozbe ďalšej korekcie. Kiyosaki sa domnieva, že aj prípadný pokles Bitcoinu na úroveň okolo 10 000 USD by mal byť vzrušujúci namiesto znepokojujúci, a zároveň poznamenal, že ho súčasná trajektória ceny „neznepokojuje“, pretože nie je obchodník, ale investor. Ďalej vyzdvihol fyzické zlato, striebro a Bitcoin ako význačné aktíva, do ktorých je vhodné investovať.

Ľudia v kryptopriestoru podceňujú, aké veľké škody boli spôsobené tomuto odvetviu: Pompliano

Dlhoročný podporovateľ bitcoinu, influencer a podnikateľ Anthony Pompliano hovorí, že škody kolapsu FTX sú veľké. Ľudia si podľa neho ani neuvedomujú, aký veľký vplyv má táto udalosť na celý kryptosektor a na jeho vnímanie investorov. Kolaps kryptoburzy FTX sa dotkol aj pridružených subjektov, vrátane platformy BlockFi, teda jednej z investícií Morgan Creek Digital, v ktorej sa sám Pompliano dokonca zúčastnil ako člen predstavenstva. Stále potom prichádzajú nové správy o tom, ako nezodpovedne a možno aj podvodne si vedenie FTX počínalo. Pompliano hovorí, že investori stratili dôveru v kryptomeny a teraz „najväčšie kapitálové fondy na svete vedia, že priemysel nie je pripravený na show time.“

Peter Schiff: Bitcoin už nikdy nedosiahne 69 000 dolárov

Peter Schiff, hlavný trhový stratég spoločnosti Euro Pacific Asset Management, sa opäť pustil do referenčnej kryptomeny Bitcoin (BTC). Vyhlásil, že už nikdy nedosiahne svoju historicky najvyššiu cenu (ATH) z novembra 2021 vo výške 69 000 USD. Vo svojom tweete tento dlhoročný bitcoinový skeptik a zlatý chrobák zdôvodnil svoje tvrdenie tým, že nárast na 69 000 USD bol podvodom. Tomu pomohla bezprecedentná kryptoreklama a špekulatívne nákupy financované pomocou pákového efektu. Toto tvrdenie podporil bankrotom burzy FTX a na záver svojho výlevu sa nechal počuť, že bitcoinová mánia je na konci.

Fiasko kryptomenovej burzy FTX môže byť pre Bitcoin vlastne bullish

Problémy spôsobené krachom burzy FTX nie sú pre Bitcoin ničím novým. Ten už počas svojej viac ako desaťročnej existencie prežil niekoľko kolapsov búrz, medvedie trhy a dokonca aj úplné zákazy. Kolaps FTX/Alameda je veľmi podobný predchádzajúcim medvedím spúšťacím udalostiam, ako bol hack Mt. Gox v roku 2014. Toto zlyhanie centralizácie teda opäť podčiarkuje to, čím je Bitcoin výnimočný. FTX je úplným opakom Bitcoinu a jeho decentralizácie. Obchodníci na kolaps FTX reagovali okrem iného stiahnutím svojich BTC z custodial búrz. Pozoruhodné je, že celkové množstvo Bitcoinov v držbe všetkých búrz kleslo 17. novembra na 2,07 milióna BTC. Na začiatku novembra bolo na burzách uložených 2,29 milióna BTC. Najväčší odliv zaznamenali najmä burzy so sídlom v Spojených štátoch, kde si používatelia len za posledný týždeň stiahli z búrz bitcoiny v hodnote viac ako 1,5 miliardy USD.

Nový stablecoin od vývojárov Cardana na obzore – ADA za dolár?

Ekosystém Cardano by mohol mať svoj prvý stablecoin plne podporovaný fiat menou a vyhovujúci regulačným predpisom. To všetko ešte pred koncom prvého štvrťroka 2023. Podľa spoločnosti Emurgo, oficiálne komerčné odnože blockchainu Cardano, sa stablecoin bude volať USDA a bude naviazaný v pomere 1:1 na americký dolár. USDA je súčasťou širšieho plánu spoločnosti Emurgo na rozšírenie prípadov použitia Cardano, vrátane služieb požičiavania a vypožičiavania, platieb kryptomenovou kartou a vybudovania mostov medzi tradičnými trhmi a decentralizovanými aplikáciami (dApps). V zverejnenej správe sa uvádza, že po spustení USDA „budú môcť používatelia tokenizovať svoje USD na USDA prostredníctvom kreditných/debetných kariet, bankovým prevodom alebo konverziou ADA.“

Bonusová správa

Veľká aktualizácia pre Solanu predstavená

Anatolij Jakovenko, spoluzakladateľ spoločnosti Solana Labs, ktorá je zodpovedná za vývoj rovnomenného blockchainu, vyzval všetkých validátorov, aby aktualizovali na najnovšiu verziu uzla 1.13.5. Podľa Yakovenka by aktualizácia mala opraviť všetky výpadky siete Solana spôsobené preťažením protokolov založených na protokole UDP.

.@solana upgradoooors! 1.13.5 had udp off. It’s sooo good https://t.co/4m80QsdonO

— toly 🇺🇸 (@aeyakovenko) November 19, 2022

Predtým tento problém spôsoboval dlhodobé výpadky siete Solana, ktorá je stále v testovacej fáze. Podľa údajov webu Solscan mnoho najväčších validátorov v sieti Solana stále nebolo aktualizovaných. Zo všetkých validátorov bolo na najnovšiu verziu aktualizovaných iba 44,53 %.

Napriek tejto dôležitej aktualizácii má kryptografická komunita stále množstvo otázok ohľadom výkonu Solany ako blockchainu. Mimochodom už skutočnosť, že spoluzakladateľ musí osobne žiadať validátorov o aktualizáciu, vyvoláva mnoho otázok a ďalej zvyšujú nedôveru v tento blockchain. [1]

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Trading11

ORIGINAL SOURCE

https://trading11.com/top-5-clankov-za-p...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Trading11

See more
Top 5 článkov za posledný týždeň + Elon Musk tvrdí, že SBF daroval demokratom viac ako 1 miliardu dolárov
Trading11
Top 5 článkov za posledný týždeň + Elon Musk tvrdí, že SBF daroval demokratom viac ako 1 miliardu dolárov

12/05/2022

·

92 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X