Logo
Cardano Ecosystem

Trading11

07/25/2022

·

247 views


TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu dňa: R. Kiyosaki označil Bidenov krypto edikt za „čistý komunizmus“ Zatiaľ čo niekoľko krajín po celom svete, vrátane Spojených...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

R. Kiyosaki označil Bidenov krypto edikt za „čistý komunizmus“

Zatiaľ čo niekoľko krajín po celom svete, vrátane Spojených štátov, študuje uskutočniteľnosť zavedenia digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC), autor knihy o osobných financiách s názvom „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki zožieravo kritizuje možnosť ich zavedenia. Vo svojom tweete z 18. júla Kiyosaki odkazoval na výkonný príkaz prezidenta Joe Bidena podpísaný na začiatku marca, ktorý stanovil vládnu pozíciu ohľadom kryptomien a možnosti preskúmať vytvorenie CBDC, a označil ho za „najzradnejší čin v histórii USA“. Okrem toho zašiel Kiyosaki dokonca tak ďaleko, že označil vytvorenie CBDC za „komunizmus v jeho najčistejšej podobe“.

Ripple: Latinská Amerika a Stredný východ sa tešia najväčšej adopcii kryptomien

Nedávno zverejnená štúdia spoločnosti Ripple odhaľuje, že obyvatelia Latinskej Ameriky sú najviac naklonení kryptomenovému priemyslu. Podľa štúdie obyvatelia regiónov s problémovými ekonomikami považujú kryptomeny a technológiu blockchain za oveľa zaujímavejšie ako vyspelé krajiny. Štúdia uvádza, že Latinská Amerika a Blízky východ sú dve zóny, kde sa kryptomeny tešia veľkému záujmu. Štúdia Ripple uvádza, že dve tretiny opýtaných Latinoameričanov budú s najväčšou pravdepodobnosťou obchodovať so subjektmi prijímajúcimi kryptoplatby.

Miliardár Mike Novogratz: Bitcoin môže do piatich rokov dosiahnuť 500 tisíc USD

Kryptomenový priemysel má (napriek svojmu rastu) stále veľa odporcov. Pozitívne však je, že mu na druhú stranu nechýba ani veľa býčích priaznivcov a jedným z nich je Mike Novogratz, generálny riaditeľ kryptoinvestičnej spoločnosti Galaxy Digital. Vo svojom prejave na konferencii Bloomberg Crypto Summit Novogratz uviedol, že bitcoin (BTC) vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a rýchlosti prijatia nepochybne dosiahne v najbližších zhruba piatich rokoch hodnotu 500 000 USD. Medzi tieto zvláštne vlastnosti bitcoinu zaradil skutočnosť, že je „šitý na mieru tomu, aby sa stal protiinflačným uchovávateľom hodnoty“, a tiež fakt, že je „ľahko prenositeľný, a preto je v mnohých ohľadoch lepší ako zlato“. Okrem toho bývalý miliardár a manažér fondu tiež uviedol, že globálny finančný systém (poháňaný dlhom) spôsobuje nadmernú infláciu spotrebiteľských cien a práve bitcoin by mohol fungovať ako jedinečný spôsob dlhodobého uchovávania bohatstva.

Kryptomeny sa pravdepodobne začlenia do budúceho finančného systému

Generálny riaditeľ Hongkonského menového úradu (HKMA) Eddie Yue nedávno uviedol, že kryptomeny budú v budúcnosti pravdepodobne hrať ústrednú úlohu vo finančných systémoch, a to aj napriek nedávnym problémom v tomto sektore. Yue vystúpil 17. júla počas zasadnutia skupiny G20 a uviedol, že si nemyslí, že by krypto a DeFi zanikli, a to ani po incidente s LUNA. Yue síce pripustil, že by mohli byť brzdené, napriek tomu však propagoval výhody tejto technológie. Yue uviedol, že úspešné krypto protokoly by mohli byť zmenené tak, aby sa prispôsobili súčasnému finančnému trhu. Zdôraznil tiež význam komplexnej regulácie, ktorá môže podporiť zdravý rast tejto implementácie.

Predaj bitcoinov spoločnosťou Tesla je, podľa Justina Suna, skvelou správou

Zakladateľ spoločnosti Tron Justin Sun sa pustil do vysvetlenia, prečo je predaj bitcoinov spoločnosťou Tesla vlastne skvelou správou. Správa o tom, že Tesla predala 75 % svojich podielov v bitcoinoch, zanechala na trhu s kryptomenami trochu negatívny dojem, ale nie všetci boli touto správou zarmútení. Jedným z takýchto ľudí je známy kryptomenový podnikateľ a nadšenec Justin Sun, ktorý vyhlásil, že odchod elektromobilovej spoločnosti Elona Muska z bitcoinu (BTC) je pre kryptomeny skvelou správou a trh by sa už nemal Teslou ďalej zaoberať.

Bonusová správa

Cardano dosiahlo nový míľnik: 1760 dní bez výpadkov

Cardano potvrdzuje titul jednej z najstabilnejších sietí v obore a ako potvrdzuje explorer blockchainu Cardano, sieť funguje bez problémov už takmer päť rokov, a to napriek mnohým obdobiam extrémne vysokého zaťaženia. Jedno z nich sme mohli vidieť v roku 2021, keď projekt vydal vlastnú technológiu inteligentných zmlúv. Cardano je navyše jedným z najaktívnejšie rozvíjaných reťazcov a celkový počet commitov na GitHube pre tento projekt dosiahol v júni 350. [1]

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Trading11

ORIGINAL SOURCE

https://trading11.com/top-5-clankov-za-p...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Trading11

See more
TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu
Trading11
TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

11/21/2022

·

97 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X