Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/30/2024

·

98 views


Ton ve SHIB’i Geride Bıraktı! Kripto Paraların Yeni 8 Numarası O! 2,9 Milyar Token Alımı Ne Anlama Geliyor?

Cardano (ADA), son fiyat hareketleriyle Toncoin (TON) ve Shiba Inu'yu (SHIB) geride bırakarak yeniden ilk 10 kripto para arasına girdi. ADA, 2,9 milyar token seviyesindeki alımların etkisiyle direnç seviyesi olan 0,481 doları test edebilir. ADA'nın mevcut fiyatı 0,4511 dolar, son 24 saatte %0,35'lik düşüş, ancak aylık %4,44'lük kazançla dikkat çekiyor. Piyasa etkisi: Pozitif

Ton ve SHIB’i Geride Bıraktı! Kripto Paraların Yeni 8 Numarası O! 2,9 Milyar Token Alımı Ne Anlama Geliyor?

Cardano (ADA) son dönemde ortaya çıkan fiyat hareketinin ardından, Toncoin (TON) ve Shiba Inu’yu (SHIB) geridde bıraktı ve yeniden piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasına döndü. Bu geri dönüşe rağmen 2,9 milyar ADA seviyesinde gerçekleşen alımlar, alıcılar tarafından gerçekleştirilen eylemlere bağlı olarak yukarı doğru hareketinin devamı konusunda etki yaratabilir.

Cardano (ADA) Son Durum

IntoTheBlock tarafından 30 Mayıs günü sağlanan verilere göre, 206.040 adres tarafından Cardan 0,466 dolar ile 0,499 dolar aralığında satın alındı ve bu 0,481 dolar fiyat seviyesini işaret etti. Piyasa değeri açısından şu anda sekizinci en büyük kripto para konumunda bulunan ADA için bu önemli bir direnç olarak konumlanabilirmiş gibi görünüyor. BinanceTR'den 21 Milyon TL Değerinde Ödül Havuzu Sizi Bekliyor! Katılmak ve kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.. BinanceTR’ye bu linkten üye olup ilk kriptonuzu alın!

Gerçekten de, yukarıdaki grafikte görülen bariyer Cardano boğaları tarafında gerçek bir test seviyesi olarak görülebilir. Buna sebep olarak 2,9 milyar ADA’nın sahibi olan yatırımcıların token’ı satmayı tercih etmesi büyük bir fiyat düşüşünü tetikleyebilir. Ancak buna rağmen yatırımcıların onu tutması veya daha fazla satın alım gerçekleştirmesi fiyat konusunda iyimserliği körükleyebilir.

Nitekim Cardano tarafında oluşan bu güçlü direnç aşılıp desteğe dönüşürse ve aynı zamanda bunun ardından 0,535 ve 0,626 dolar seviyeleri de geçilebilirse, bu yıl Mart ayında neredeyse ulaştığı 0,80 dolara ulaşıldığını gösterebilir.

Cardano Fiyat Görünümü

Bu arada, Cardano basın saatine göre 0,4511 dolar seviyesinde işlem görüyor ki bu da son 24 saate yaşanan %0,35’lik bir düşüş anlamına geliyor. Geçtiğimiz hafta içinde %5,45’lik bir düşüşü yansıtsa da aylık incelemede %4,44’lük bir kazancı ortaya koyuyor.

Teknik analiz (TA) açısından inceleme yapıldığında, ADA’nın 50 günlük, 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamasının (MA) altında işlem gördüğü anlaşılıyor, Bu da bir düşüş işareti olarak yorumlanabilir. Ancak 14 günlük göreceli güç endeksi (RSI) hala nötr seviyede kalmaya devam ediyor. Bu da sürecin her iki yönde de hareket etme ihtimali bulunduğunu ortaya koyuyor.

Kripto piyasasında yer alan analiz platformlarından bir tanesi olan CryptoBusy yakın bir tarihte Cardano’nun “sağlam teknik temellere” sahip olduğunu belirtti. Buna rağmen 27 Mayıs’ta paylaşılan X gönderisinde şu açıklama yapılmıştı:

Farkındalığı ve benimsenmeyi artırmak için Solana’nınki (SOL) gibi daha etkili pazarlama stratejileriyle oyununu geliştirmesi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/ton-ve-shibi-gerid...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?

06/09/2024

·

63 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)