Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto (TK)

07/12/2022

·

263 views


Teknik Analiz: Cardano (ADA) Önemli Desteği Kaybetti

Cardano (ADA), 12 Mayıs’taki dipten sonra birkaç yüksek dip ve yükseliş yapısı oluşturmaya çalıştı. Ancak başarısız oldu ve şu anda kırılım sürecinde bulunuyor. ADA, 2 Eylül günü 3,10 dolara ulaşarak tarihi zirveyi gördükten sonra sürekli düşüş gösterdi. Aşağı yönlü...

Teknik Analiz: Cardano (ADA) Önemli Desteği Kaybetti

Cardano (ADA), 12 Mayıs’taki dipten sonra birkaç yüksek dip ve yükseliş yapısı oluşturmaya çalıştı. Ancak başarısız oldu ve şu anda kırılım sürecinde bulunuyor.

ADA, 2 Eylül günü 3,10 dolara ulaşarak tarihi zirveyi gördükten sonra sürekli düşüş gösterdi. Aşağı yönlü hareket hızlı bir şekilde gerçekleşti ve şimdiye kadar görülen en düşük seviye, 12 Mayıs günü ulaşılan 0,40 dolar oldu. Bu düşüşler sırasında, fiyat 670 gündür var olan yükselen destek çizgisinden de kırılım gerçekleştirdi.

Eğer bu aşağı yönlü hareket devam ederse, Cardano için en yakın destek bölgesi 0,36 dolarda yer alıyor. Bu, Mayıs 2018’de direnç ve Kasım 2020’de destek bölgesi olarak görev gördüğü için, çok önemli bir alan olarak öne çıkıyor.

En yüksek seviyeden ölçüldüğünde fiyatın %86 düştüğü gözlemleniyor

Haftalık RSI, aşırı satım bölgesine çok yakın olsa da henüz bu bölgeye girmedi ve bir pozitif uyumsuzluk da gözlenmiyor.

Potansiyel Kırılım

Kripto para trader’ı @CryptoBullet1 fiyatın 0,44 doları 8 defa test ettiğini ve bu bölgeden kırılım gerçekleşebileceğini belirten Cardano (ADA) grafiği paylaştı.

Cardano’nun günlük grafiği, 2 ana sebepten dolayı olumsuz bir hava sunuyor. 

İlk olarak, RSI pozitif uyumsuzluk trend çizgisinden kırılım gerçekleştirdi (yeşil çizgi). Ayrıca, 50 çizgisinden de (kırmızı çizgi) red yedi ve olumsuz hava pekişti. 

İkincisi ise fiyat 0,445 dolar yatay destek bölgesi altında günlük kapanış gerçekleştirdi. 

Bu göstergelerin sonucu olarak, destekten kırılımın gerçekleşmesi ve düşüşün devam etmesi, en olası senaryo olarak öne çıkıyor.

ADA Yakın Gelecekte Ne Yapabilir?

Kısa zaman önce gerçekleşen yükseliş hareketine bakıldığında, Cardano için en olası dip seviyeleri 0,32 dolar ve 0,23 dolar olarak söylenebilir. Bu noktalar, sırasıyla 1.27 ve 1.61 Fib düzeltme direnç seviyeleri.

İlki, birinci bölümde özetlenen uzun vadeli destek alanıyla da örtüştüğü için, popüler altcoin için güçlü bir destek sağlaması muhtemeldir.

BeInCrypto’da yayımlanan 12 Temmuz 2022 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto (TK)

ORIGINAL SOURCE

https://tr.beincrypto.com/teknik-analiz-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BeInCrypto (TK)

See more
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?
BeInCrypto (TK)
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?

11/12/2022

·

213 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X