Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

10/20/2021

·

599 views


Stopa adopcji kryptowalut w Nigerii wynosi 24%, a za nią plasują się Malezja i Australia

Nowe badanie opublikowane przez Finder pokazuje, że Nigeria ma najwyższy wskaźnik adopcji kryptowalut na świecie na poziomie 24,2%. Za Nigerią plasują się Malezja i Australia, a większość własności skupia się na 10 najlepszych kryptowalutach według kapitalizacji rynkowej. Afrykański naród...

Stopa adopcji kryptowalut w Nigerii wynosi 24%, a za nią plasują się Malezja i Australia

Wyniki indeksu Finder Cryptocurrency Adoption Index, który analizuje 22 kraje, pokazują, że Nigeria, Malezja i Australia przodują pod względem wskaźników adopcji na całym świecie. Większość inwestorów wydaje się być zainteresowana Bitcoinem i Ethereum, przy czym niektóre inne altcoiny radzą sobie stosunkowo dobrze.

Nowe badanie opublikowane przez Finder pokazuje, że Nigeria ma najwyższy wskaźnik adopcji kryptowalut na świecie na poziomie 24,2%. Za Nigerią plasują się Malezja i Australia, a większość własności skupia się na 10 najlepszych kryptowalutach według kapitalizacji rynkowej. Afrykański naród doświadczył konsekwentnego wzrostu adopcji pomimo pewnej dezaprobaty ze strony urzędników.

Badanie Finder Cryptocurrency Adoption Index objęło ponad 41 000 osób w 22 krajach i przyniosło interesujące wyniki. W pierwszej trójce krajów inwestorzy lokują swój kapitał głównie w Bitcoina, Ethereum i Cardano, choć wyróżnia się także Dogecoin. Jednak Bitcoin pozostaje najbardziej popularny na całym świecie, stając się czymś w rodzaju nazwy domowej od 2017 roku.

Nigeria uruchomiła również stronę internetową dla swojej nadchodzącej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC), eNaira, a rząd jest chętny, aby nie pozwolić kryptowalutom przejąć kontroli.

Co ciekawe, niektóre z bardziej rozwiniętych narodów zachodnich wykazują niewielkie zainteresowanie kryptowalutami. Wskaźnik adopcji w Wielkiej Brytanii jest jednym z najniższych, z własnością szacowaną na 5,4%. Większość posiada Bitcoina i Ethereum, ale przy 1 na 20 dorosłych jest to znacznie niższa liczba niż w innych krajach.

Regulator finansowy w Wielkiej Brytanii, podobnie jak w innych dużych gospodarkach, zaczyna rozprawiać się z rynkiem kryptowalut. Może to być jeden z powodów niskiego wskaźnika adopcji, choć nie powstrzymało to inwestorów w Stanach Zjednoczonych od inwestowania w tę klasę aktywów.

Kryptowaluty są szczególnie popularne w krajach rozwijających się, ponieważ młodsza populacja chętnie korzysta z tej nowej klasy aktywów. Afryka udowodniła, że ma wysoki wskaźnik adopcji kryptowalut, pomimo niepewnych regulacji w wielu krajach.

Indie również zajęły wysokie miejsce pod względem adopcji, a ich rynek wzrósł o niebotyczne 641%, podczas gdy rząd rozwiązuje kwestię regulacji. Wzrost rynku nie wykazuje żadnych oznak osłabienia, ponieważ gwiazdy z listy A dołączają jako ambasadorzy rynku kryptowalut.

Kraje te okazały się być bardzo biegłe w technologii, ponieważ cyfrowe platformy płatnicze już dobrze zakorzeniły się na rynku. Indie, podobnie jak Nigeria, również pracują nad własnym CBDC, ponieważ rząd rozważa uregulowanie tej klasy aktywów jako towarów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://beincrypto.pl/stopa-adopcji-kryp...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from BeInCrypto Polska

See more
Kurs Cardano (ADA) wzrasta przed premierą stablecoina Djed
BeInCrypto Polska
Kurs Cardano (ADA) wzrasta przed premierą stablecoina Djed

last Monday at 11:52 AM

·

5 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X