Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

10/07/2023

·

105 views


Staking Cardano (ADA) osiąga szczyt drugiej połowy 2023 roku

Cena Cardano (ADA) zbliżyła się do 0,30 USD, ponieważ uczestnicy ekosystemu zintensyfikowali aktywność sieci w tym tygodniu. Wskaźniki on-chain zapewniają kluczowy wgląd w potencjalne działania cenowe ADA w...

Staking Cardano (ADA) osiąga szczyt drugiej połowy 2023 roku

Cena Cardano (ADA) zbliżyła się do 0,30 USD, ponieważ uczestnicy ekosystemu zintensyfikowali aktywność sieci w tym tygodniu. Wskaźniki on-chain zapewniają kluczowy wgląd w potencjalne działania cenowe ADA w nadchodzących tygodniach.

Z perspektywy on-chain, altcoin rozpoczął październik w zawrotnym tempie. Staking Cardano osiągnął nowy szczyt z drugiej połowy 2023 roku. Oto, jak cena ADA może zareagować w nadchodzących tygodniach.

Staking Cardano osiąga szczyt 2023 roku

Cena ADA osiągnęła 30-dniowy szczyt na poziomie 0,28 USD w dniu 2 października. Dane on-chain sugerują, że staking Cardano może być głównym motorem wzrostu cen.

Poniższy wykres pokazuje, że staking Cardano odnotował zauważalny wzrost z 62,74% do 63,5% w okresie od 27 września do 5 października.

W ujęciu nominalnym, posiadacze Cardano zwiększyli liczbę stakowanych monet ADA w sieci o 0,8% w ciągu pierwszego tygodnia października.

Sponsorowane

Sponsorowane

Może to być pozytywna reakcja ekosystemu na intensyfikację działań rozwojowych zespołu Cardano w ostatnich tygodniach.

Całkowity staking Cardano
Staking Cardano / Źródło: cardano.fans

Staking Cardano ocenia zmiany w czasie rzeczywistym w liczbie monet, które inwestorzy zablokowali w smart kontraktach w celu zabezpieczenia sieci.

Zazwyczaj zwiększony staking Cardano pozytywnie wpływa na cenę ADA. Oznacza bardziej wyrafinowane zabezpieczenia sieci i mniejszą podaż rynkową.

Sponsorowane

Sponsorowane

Warto zauważyć, że 63,5% to najwyższy poziom aktywności stakingu ADA od 22 czerwca 2023 roku. Przy większej liczbie monet tymczasowo zablokowanych w obiegu, cena ADA może przyspieszyć powyżej 0,30 USD. Stanie się tak, jeśli nastroje na rynku pozostaną bycze.

Popyt na Cardano rośnie przed październikowymi wzrostami

Co dalej potwierdza bycze prognozy, dane on-chain pokazują, że Cardano doświadczył zauważalnego wzrostu popytu sieciowego. Jak pokazano na poniższym wykresie, sieć osiągnęła 4-miesięczny szczyt na poziomie 3860 nowych adresów portfeli utworzonych w dniu 2 października.

Liczba nowych podmiotów dołączających do ekosystemu Cardano utrzymywała się w tym miesiącu na stałym wysokim poziomie, z 11 383 nowymi portfelami utworzonymi w ciągu ostatniego tygodnia.

Staking Cardano i portfele
Liczba nowych portfeli w sieci Cardano / Źródło: cardano.fans

Oceniając liczbę tworzonych codziennie portfeli, inwestorzy zyskują wgląd w tempo, w jakim sieć blockchain przyciąga nowych użytkowników. Jak zaobserwowano powyżej, gwałtowny wzrost liczby nowych użytkowników często prowadzi do zwiększenia popytu rynkowego na monetę natywną.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zgodnie z oczekiwaniami, w tym miesiącu cena ADA przekroczyła opór na 0,25 USD. Jeśli staking Cardano utrzyma się na wysokim poziomie, kolejna fala byczego popytu rynkowego może spowodować, że ADA odzyska poziom 0,30 USD.

Prognoza ceny ADA: Droga do 0,35 USD?

Z perspektywy on-chain wygląda na to, że Cardano osiągnie poziom 0,30 USD podczas kolejnego ruchu wzrostowego. Dane Global In/Out of Money Around Price, które przedstawiają rozkład cen wejścia portfeli obecnie posiadających ADA, również potwierdzają tę prognozę.

Pokazują one, że jeśli byki Cardano zdołają pokonać początkowy opór na poziomie 0,29 USD, wzrost ADA może realistycznie osiągnąć poziom 0,35 USD.

Jak pokazano poniżej, 509 000 adresów kupiło 5,7 miliarda ADA po minimalnej cenie 0,29 USD. Jeśli zamkną oni swoje pozycje, gdy ceny Cardano zbliżą się do 0,30 USD, może to spowolnić zwyżkową akcję cenową.

Sponsorowane

Sponsorowane

Jeśli jednak staking Cardano i popyt sieciowy nasilą się, cena ADA może wzrosnąć w kierunku obszaru 0,35 USD, zgodnie z przewidywaniami.

Poziomy wsparcia i oporu ADA
Wykres GIOM dla ADA / Źródło: IntoTheBlock

Alternatywnie, niedźwiedzie mogą unieważnić byczą narrację, jeśli cena ADA spadnie poniżej 0,23 USD.

Wykres pokazuje jednak, że 358 600 adresów zakupiło 5,2 miliarda ADA po maksymalnej cenie 0,25 USD. Jako największa grupa inwestorów Cardano, którzy weszli poniżej obecnych cen, 0,25 USD może stanowić główną ścianę wsparcia.

Jeśli jednak ta ważna ściana kupna się załamie, może to spowodować przedłużające się odwrócenie ceny Cardano w kierunku 0,23 USD.

Sponsorowane

Sponsorowane

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/staking-cardan...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

165 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)