Stake değerine göre Ethereum ve Cardano’yu bile geçen coin

2 weeks ago    121 views
Telegram LinkedIn
Join us in creating a new level of authenticity in document verification.

Staking kripto para yatırımcıları için pasif gelir kaynaklarından biri. Öyle görünüyor ki bu alanın lideri ne Ethereum ne de Cardano. Son verilerin ne gösterdiğine bakalım.


Kripto para ve teknolojisinin benimsenmesiyle, birçok yatırımcı kripto stakinge yönelerek pasif gelirlerini çeşitlendirmeye çalışıyor. Peki, yatırımcıların en çok stake yaptığı kripto para hangisi?

18 Kasım itibariyle değer olarak en yüksek stake yapılan coin olarak Solana (SOL) görünüyor. Bu ağda stake yapılan coinlerin toplam değeri 82 milyar dolar. Staking Rewards’ın verilerine göre, ilgili tokenlerin yüzde 77.37’si stake edilmiş.

İlgili – 2021’de %17,000 yükselen Solana – SOL coin nedir ve geleceği nasıl?

Stake değerine göre ilk 10 kripto para Kaynak: stakingrewards.com

En yüksek stake değerine sahip ikinci coin ise Cardano (ADA) ve burada 44 milyar dolarlık kripto para stake edilmiş. Toplam değerinin yüzde 70.68’i. İlk 5’e giren diğer coinler ise şöyle: Ethereum 2.0, Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX).

Bu arada Cardano verileri sağlayan Pooltool’a göre, ADA stake yapılan cüzdanlar 10 Kasım 2021 itibariyle 942,117 staking adreslerine ulaştı. Bu, son 2 ayda 100,000 yeni adres artış olduğu anlamına geliyor.

Binance en popüler dördüncü kripto staking platformu

17 Kasım 2021 itibariyle Binance en popüler kripto staking platformları arasında yer alıyor. Burada toplam kaç staking müşterisi olduğuna bakılıyor. En çok staking müşterisi açısından Binance dördüncü sırada. Crypto Differ verilerine göre Binance’in şu an 90,569 staking kullanıcısı var. Bunlar daha çok Cardano, Polkadot ve Algorand (ALGO) staking yapıyor.

İlgili – Güncel Algorand – ALGO coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

En popüler staking platformları Kaynak: CryptoDiffer

İlginçtir ki ilk sırada Ukrayna staking hizmeti Everstake var. Everstake’in 432,263 kullanıcısı var. İkinci sıradaki SwissBorg’da 178,000’dan fazla kullanıcı bulunuyor ve Ethereum 2.0, Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) stake edilebilir. Üçüncü ise 131,530 kullanıcı ile Estonya staking sağlayıcısı Atomic Wallet geliyor.

İlgili – SwissBorg nedir, geleceği nasıl? Güncel CHSB token haber ve gelişmeleri

Kaynak

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale
AFRIXX - An African generative NFT project


BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Koinmedya
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.