Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/16/2023

·

106 views


SON DAKİKA: ABD'li Dev Kripto Para Şirketi, Popüler 3 Altcoini Delist Ediyor ! › COINTURK

ÖzetABD'nin en büyük kripto para şirketlerinden Bakkt, yeni delist kararına imza attı.PLatform, ADA, SOL ve MATIC'i delist etti.Robinhood da kısa süre önce benzer bir adım atmıştı.Piyasaya etkisi:...

SON DAKİKA: ABD'li Dev Kripto Para Şirketi, Popüler 3 Altcoini Delist Ediyor ! › COINTURK

Özet

  • ABD'nin en büyük kripto para şirketlerinden Bakkt, yeni delist kararına imza attı.

  • PLatform, ADA, SOL ve MATIC'i delist etti.

  • Robinhood da kısa süre önce benzer bir adım atmıştı.

  • Piyasaya etkisi: olumsuz

Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance ve Coinbase kripto para borsalarına açılan menkul kıymet davalarında birçok kripto paranın adı da menkul kıymet olarak geçmişti. Bu durum özellikle adı geçen popüler kripto paralar için sıkıntı yarattı ve görünüşe göre yaratmaya da devam ediyor. ABD’nin önde gelen kripto para şirketlerinden olan Bakkt da bu kapsamda kritik bir adım attı.

ADA, MATIC ve SOL, Adaya Veda Etti

New York merkezli kripto para şirketi Bakkt, en büyük kripto paralar arasında gösterilen Solana (SOL) Polygon (MATIC) ve Cardano (ADA) için sert bir adım attı ve delist kararı aldı. Bakkt Hukuk Müşaviri Marc D’Annunzio tarafından Fortune’a yapılan açıklamada, şirketin proaktif bir tutum benimsediği belirtildi. Bakkt’ın üst düzey yetkilisi, bunlarla ilgili düzenleyici kesinlik gelene kadar durumun böyle kalacağını ifade etti.

SEC tarafından Binance’e açılan davada, SOL, MATIC ve SOL’un net menkul kıymet olduğu vurgulanmıştı. SEC daha sonra Coinbase’e açtığı davadaki metin ile olası menkul kıymet listesini genişletti ve yeni kripto paralar eklendi. Robinhood da kısa süre önce SOL, ADA ve MATIC‘i delist ettiğini açıklamıştı. Bakkt da yerel ve uluslararası düzenleyiciler tarafından denetlenmesinden dolayı böyle bir adım atmış gibi gözüküyor. 2018 yılında sektöre giriş yaptığından beri farklı iş modelleri deneyen Bakkt, daha önce de benzer delist kararlarına imza attı.

Bakkt, Delist Fırtınasına Devam Ediyor

Bakkt tarafından delist edilen tüm kripto paralara ve zaman çizelgesine bakıldığında aslında bir şekilde olası tehlikenin çok önceden sezildiği görülüyor. Özellikle. Mayıs tarihinde alınan delist kararı, SEC tarafından iddia edildiği şekliyle birçok menkul kıymeti barındırıyor.

Bakkt bu kapsamda sadece Mayıs ayında, mevcut 36 tokenın 25 tanesini delist etmeyi tercih etmişti. Yeni alınan karar ile ise çok sınırlı sayıda kripto paranın desteklendiği görülüyor. Bakkt şu an 8 kripto parayı destekliyor ve bunlar Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), USDC, Shiba Inu (SHIB) ve Bitcoin (BTC) ile Ether (ETH).

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/son-dakika-abdli-d...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?
CoinTürk
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?

last Thursday at 4:00 AM

·

11 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)