Solana’yı geçerek beşinci olan kripto para

Koinmedya 3 months ago Report
Telegram LinkedIn

Kripto para piyasası düşük performans sergilerken, bir coinin fiyatı ve piyasa değeri önemli ölçüde yükseldi. Sonuçta şimdi dünyanın en büyük beşinci kripto parası pozisyonuna yerleşti.


Solana’yı geçerek beşinci olan kripto para

Son bir haftada kripto para piyasasındaki önemli coinler düşük performans sergilerken, Cardano (ADA) önemli kazançlar sağladı. CoinMarketCap verilerine göre, Cardano (ADA) fiyatı şu an 50 milyar dolar civarındaki piyasa değeri ile beşinci en büyük kripto para.

Cardano’nun fiyatı 11 Ocak’taki 1.15 dolardan şu an 1.49 dolara kadar yükseldi. Bu da haftalık bazda yüzde 32 oranında bir yükseliş demek.

Cardano beşinciliği geri aldı

Cardano fiyat olarak kaydettiği bu artıştan sonra piyasa değeri olarak Solana’yı geçebildi. Solana’nın piyasa değeri şu an 43 milyar dolar civarında. Bundan dolayı da yedinci en büyük kripto para konumunda.

Piyasa değeri ve fiyattaki artışlarla birlikte Cardano işlem hacmi de yüksek. Hatta o kadar ki ADA coin işlem hacmi Ethereum’u bile geçti. Ancak şimdi bir miktar geriledi. ADA işlem hacmi şu an 5.07 milyar dolar civarında.

 ADA fiyatında trendin yönünü belirleyecek kritik seviye!

Kripto para piyasası genelinde bugün gerileme var. ADA coin de bundan bir miktar etkilendi. Bundan dolayı son 24 saatte yüzde 3.2 oranında gerildi. Yine de son bir haftada kaydettiği kazançlarının büyük bir kısmını elinde tutmayı başardı.

İlgili – Güncel Cardano fiyat tahmini, Cardano ADA token gelecek ve beklentileri 2022 – 2025

ADA rallisinin arkasındaki birkaç sebep

Ethereum katili olarak da görülen ADA coinin rallisinin arkasında birkaç etken var. Eylül 2021’de Cardano, Alonzo hard forku ile ağa akıllı sözleşmeleri getirdi. Bundan sonra birkaç proje ADA ağı üzerinde çalışma planını açıkladı. Bunlar arasında SundaeSwap, Ardana, CNFT.IO, Maladex ve MELD de var.

Yükselişin başlıca sebeplerinden biri de SundaeSwap’in Cardanı mainnet’e taşınma kararını duyurması oldu.

Başka bir sebep ise Cardano’nun da metaverse alanına adım atması. Metaverse en sıcak gündemlerden biri. Cardano da kendi metaverse projesi olan Pavia’yı tanıttı.

İlgili – Cardano blockchain için Metaverse heyecanı

Kaynak

Original Source: https://koinmedya.com/solanayi-gecerek-besinci-olan-kripto-para/?utm_source=rss&utm_m...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
Genius X is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on May 15, 2022
Revolutionize the business accelerator experience and provide unparalleled support for ambitious crypto startups, Genius X is raising funds through a public ISPO and helping foster innovation in the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Koinmedya