Solana (SOL) wyprzedza Cardano (ADA) pod względem kapitalizacji

1 month ago    125 views
Telegram LinkedIn
Join us in creating a new level of authenticity in document verification.

Cena Solana (SOL) wciąż rośnie, do tego stopnia, że kapitalizacja rynkowa tej kryptowaluty przewyższyła kapitalizację Cardano (ADA).

Kapitalizacja rynkowa Solana (SOL) osiąga 70 mld USD

SOL ustanowił dziś nowy rekord wszech czasów na poziomie ponad 234 dolarów. Dzięki temu kapitalizacja rynkowa projektu osiągnęła prawie 70 miliardów dolarów.

ADA natomiast wciąż znajduje się 31% poniżej swojego ATH ustanowionego w dniu 21 września. Jej marketcap wynosi obecnie niecałe 68 miliardów dolarów.

SOL znajduje się obecnie na piątym miejscu w rankingach, niedaleko za Tetherem, który nie jest prawdziwą kryptowalutą, ale stablecoinem.

Trzecie miejsce należy do Binance Coin, którego kapitalizacja wynosi około 92 miliardów. Całkowicie poza zasięgiem Solana są natomiast ETH (538 miliardów dolarów) oraz BTC (1,186 miliardów dolarów).

Warto zauważyć, że za Solana i Cardano znajduje się XRP z około 56 miliardami dolarów. Niedaleko w tyle jest też Polkadot (DOT), którego kapitalizacja dzięki nowym szczytom znajduje się obecnie na poziomie 53 miliardów dolarów. Na dalszych miejscach plasują się Dogecoin i Shiba Inu.

Solana vs Cardano

Cena SOL odnotowała 11% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin. Na przestrzeni dwóch tygodni zyskała jednak 47%. W perspektywie 12 miesięcy, projekt zyskał ogromne 15 500%.

Z kolei obecna cena ADA jest mniej więcej taka sama jak 14 dni temu i o 7% niższa niż miesiąc temu. Roczny zysk wynosi jednak 2170%.

Zarówno Solana jak i Cardano są de facto konkurentami Ethereum, jeśli chodzi o aspekty technologiczne. Jednak w ostatnim czasie to projekt Solana wydaje się rozwijać szybciej.

Cardano to projekt, który rozpoczął się w 2017 roku i dopiero w tym roku udało mu się w końcu uruchomić swoją platformę smart kontraktów.

Solana, z drugiej strony, ma tylko około półtora roku, a już działa, zwłaszcza z NFT, a także DeFi oraz szybką i wydajną siecią.

Rozwój Solany

Warto jednak zaznaczyć, że tempo, w jakim projekt się rozwija, odbijało się nieco na bezpieczeństwie. Projekt doświadczył problemów w ciągu ostatniego półtora roku, ale teraz wydaje się nabierać rozpędu.  

Według danych DeFi Llama, TVL Solany jest obecnie bardzo zbliżony do Binance Smart Chain. Nadal pozostaje daleko w tyle za Ethereum, a Terra i Avalanche są tuż za nim.

Jest to więc już wystarczająco dojrzały projekt, aby umożliwić pewne konkretne zastosowanie, nawet jeśli nie tak masowe jak Ethereum. W takim scenariuszu rzeczywiście można się raczej spodziewać, że cena tokena będzie szybko rosła.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale
AFRIXX - An African generative NFT project


BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - PL
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.