Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto (TK)

07/20/2022

·

344 views


Sıra Cardano (ADA Coin)’da mı? Geliştiriciler Akın Ediyor

Ethereum ve Bitcoin’in ardından bugün de Cardano (ADA Coin) piyasanın en çok değer kazanan kripto para birimlerinden biri oldu. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment tarafından yayınlanan bir tabloya göre Cardano, geliştirici aktivitesi sıralamasında ilk sıraya oturdu. İkinci sırada Polkadot...

Sıra Cardano (ADA Coin)’da mı? Geliştiriciler Akın Ediyor

Ethereum ve Bitcoin’in ardından bugün de Cardano (ADA Coin) piyasanın en çok değer kazanan kripto para birimlerinden biri oldu. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment tarafından yayınlanan bir tabloya göre Cardano, geliştirici aktivitesi sıralamasında ilk sıraya oturdu. İkinci sırada Polkadot yer alırken, Ethereum dördüncü sırada kaldı.

Geliştirici aktivitesi, blok zincir ağlarının orta vade gelişimi gösteren önemli bir veri olarak değerlendiriliyor. Listenin ilk beş sırasında bulunan blok zincir ağları şunlar;

  • Cardano
  • Polkadot
  • Kusama
  • Ethereum
  • MIOTA

Cardano TVL Miktarı Artmaya Başladı

Geçtiğimiz yıl Alonzo güncellemesi ile akıllı kontratlara kavuşan Cardano, bu gelişmenin meyvelerini toplamaya başlıyor. Yıl başında DAO Maker tarafından lansmanı gerçekleşen WingRiders (WRT Coin) merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu TVL sıralamasında rakiplerini geride bırakmayı başardı. WRT Coin, bu ekosistemde yer alan DeFi’lerin yanında merkezi kripto para borsası Gate.io tarafından da listeleniyor.

Cardano ekosisteminde yer alan DeFi’lerdeki TVL artışı bu hafta ortalama %35 civarında gerçekleşti. Ekosistemde ayrıca, USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi piyasanın öncü tokenları da hareket etmeye başladı. Başlatılan köprülerde bugüne kadar bir sorun yaşanmadı.

altcoin cardano ada coin

Başarılı proje son bir ayda blok zincir geliştiricileri tarafından en çok ilgi gösterilen ekosistem oldu. Santiment tarafından yapılan araştırmada 387 puan alan Cardano, bu sıralamada ilk sırada yer aldı. 281 puan alan Polkadot ve Kusama sıralamada ikinci ve üçüncü oldu.

Ethereum’u Geride Bıraktılar

Polkadot ve Kusama geliştiricileri çoğunlukla ortak hareket ettiği için bu iki projeyi aynı çatı altında toplamak mümkün. Her üç proje de Ethereum’u geride bırakmayı başardı. Bununla birlikte Ethereum üzerinde faaliyet gösteren projelere yönelik ilgi araştırmaya eklenmemiş olabilir. Ethereum ekosisteminde çalışan Uniswap ve AAVE gibi projeler de çok sayıda geliştirici tarafından destekleniyor.

Cardano (ADA Coin) Değer Kazandı

Hafta sonu başlayan yükseliş trendinde Etheruem ve Bitcoin’in gerisinde kalan ADA Coin bugün %10 değer kazanarak beklenen çıkışını gösterdi. ADA Coin bu performansla birlikte 0,55 dolara tırmandı. Ethereum rallisinin ardından, Cardano ile birlikte değer kazanmaya başlayan diğer kripto para birimleri arasında Dogecoin (DOGE Coin) ve Shiba Inu (SHIB) da bulunuyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto (TK)

ORIGINAL SOURCE

https://tr.beincrypto.com/sira-cardano-a...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BeInCrypto (TK)

See more
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?
BeInCrypto (TK)
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?

11/12/2022

·

209 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X