Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/22/2023

·

110 views


SEC'in Vurduğu Dev Altcoin Durdurulamıyor! Yönünü Yukarı Çevirdi! Hızla Büyüyor! › COINTURK

ÖzetSEC'in menkul kıymet olarak sınıflandırması sonrası Cardano (ADA) sert şekilde düşmüştü.Cardano ağı, SEC'in sınıflandırılmasına rağmen Haziran ayında istikrarlı bir büyüme kaydettiADA fiyatı da son 24...

SEC'in Vurduğu Dev Altcoin Durdurulamıyor! Yönünü Yukarı Çevirdi! Hızla Büyüyor! › COINTURK

Özet

  • SEC'in menkul kıymet olarak sınıflandırması sonrası Cardano (ADA) sert şekilde düşmüştü.

  • Cardano ağı, SEC'in sınıflandırılmasına rağmen Haziran ayında istikrarlı bir büyüme kaydetti

  • ADA fiyatı da son 24 saatte yüzde 7,94 yükselişle 0,30 doların üzerine çıktı.

  • Piyasaya etkisi: Nötr

Okuma Süresi: 2 Dakika

Dev şirketlerin ve bosaların iflas etmesi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) çeşitli davalar açmasıyla kripto para piyasası sert dalgalarla karşı karşıya kaldı. Özellikle SEC’in son olarak Binance ve Coinbase’e karşı harekete geçmesiyle birçok büyük altcoin’i menkul kıymet olarak sınıflandırması altcoin piyasasını sarstı. ABD’li düzenleyici Cardano’yu (ADA) da menkul kıymet olarak sınıflandırmış olmasına rağmen ağın Haziran ayının ilk gününden bu yana benimsenme açısında istikrarlı bir büyüme gösteriyor.

Cardano Ağındaki Cüzdan Adresi Hareketliliği

Cardano Blockchain Insights‘ın sağladığı verilere göre, popüler altcoin‘in ağına 1 Haziran 2023’ten bu yana her gün ortalama 2 bin 446 yeni cüzdan adresinin eklenmesiyle ADA cüzdan adreslerinin sayısı 4 milyon 162 bin 838’e çıktı.

Başka bir deyişle, Cardano ağı Haziran ayında 49 binin üzerinde yeni cüzdan adresiyle daha da büyüdü ve yılın başından bu yana eklenen toplam 318 bin 578 (yüzde 8,29’luk artış) yeni kripto para cüzdanı sayısına ulaştı. Bu sayı 1 Ocak 2023 tarihinde 3 milyon 842 bin 647’ydi.

Özellikle ağ, 3 bin 979 yeni ADA cüzdanının ortaya çıktığı 10 Haziran’da günlük zaman diliminde en yüksek cüzdan sayısına ulaşırken, bu bağlamda ayın şimdiye kadarki en az başarılı günü bin 498 yeni cüzdanın Cardano ağına katıldığı 18 Haziran oldu.

ADA Fiyatındaki Son Durum

Güncel fiyat verilerine göre Cardano ağının yerel varlığı ADA, son 24 saatte yüzde 7,94 yükselişle 0,30 doların hemen üzeride, 0,3006 dolardan işlem görüyor. Popüler altcoin’in son 7 günde ise değerini yüzde 15’in üzerinde artırmış durumda.

Kısa süre önce yayınlanan Cardano Node 8.1.1 güncellemesi, dönem geçişlerini azaltmak ve kullanıcıları için Blockchain performansını iyileştirmek amacıyla küçük sorunlar için yazılım düzeltmeleri içeren ana ağda kısa süre önce başlatıldı. Bunun da ağın benimsemesinde artışa neden olduğu varsayımında bulunabilinir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/sec-vurdugu-dev-al...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
Patlamaya Hazır Bomba Gibi! Yerinde Sayan Altcoin’de Büyük 3x Hazırlığı!
CoinTürk
Patlamaya Hazır Bomba Gibi! Yerinde Sayan Altcoin’de Büyük 3x Hazırlığı!

last Tuesday at 8:55 PM

·

19 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)