Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/17/2023

·

108 views


SEC'in Vurduğu Cardano İçin Sırada Ne Var? Teknik ADA'da Bu Senaryoya İşaret Ediyor! › COINTURK

Okuma Süresi: 2 DakikaABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) menkul kıymet olarak sınırlandırması sonrası sert satış baskısı altında kalarak adeta ezilen Cardano’nun ADA’sı, 0,24 dolardaki güçlü...

SEC'in Vurduğu Cardano İçin Sırada Ne Var? Teknik ADA'da Bu Senaryoya İşaret Ediyor! › COINTURK

Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) menkul kıymet olarak sınırlandırması sonrası sert satış baskısı altında kalarak adeta ezilen Cardano’nun ADA’sı, 0,24 dolardaki güçlü desteğin üzerinde hareket etmeye devam ediyor. Popüler altcoin, son altı gün içinde piyasa katılımcıları arasında belirsizliğe işaret eden birkaç kısa gövdeli ve yüksek fitilli mumla yaktı. ADA için sırada ne var, işte Cardano fiyat analizi.

Cardano Fiyat Analizi

Cardano, 10 Haziran’da 0,24 dolar desteğine dokunarak uzun kuyruklu bir ret mumu yaktı. Büyük satışların ardından gelen alım baskısı esas olarak indirimli fiyatlardan alım yapmak için harekete geçen yatırımcıların birikimiyle oldu. Dolayısıyla, devam eden düşüş trendi ve alıcılardan gelen talepte ortaya çıkan birikim, ADA fiyatında yatay harekete neden olmuş durumda. Satış baskısının güç kazanarak devam etmesi fiyatın yüzde 8 daha düşürerek 0,24 dolar desteğinin yeniden ziyaret edilmesiyle sonuçlanabilir.

Kritik önemdeki destek seviyesinde olacak böyle bir yeniden test (re-test), Cardano‘da yeni bir rahatlama rallisinin yaşanması için ek onay sağlayabilir. Ancak bu ralli, günlük fiyat grafiğinde yukarı yönde son iki aydır sürekli olarak düşüşe neden olan düşen trend çizgisiyle sınırlı kalabilir

Cardano Fiyatı 0,35 Doları Aşabilir mi?

ADA fiyatındaki mevcut yatay hareketin, popüler altcoin‘i çevreleyen aşırı satıştan sonra birikerek patlaması beklenen alım baskısını dengelemesi beklenebilir. Alıcılar ve satıcılar arasındaki bu savaş, 0,3 dolar ila 0,24 dolar arasında bir aralık oluşumunu tetikleyecek gibi duruyor. Bununla birlikte, alıcıların fiyatı 0,35 dolar seviyesinin ötesine taşıyabilmeleri için 0,3 dolar civarında kırılım yapmaları gerekiyor ve böyle bir kırılım için genel trend çizgisinin aşılması gerekiyor.

Cardano’nun günlük fiyat grafiğindeki Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satım bölgesinde ve aşırı satış koşullarından dolayı dengesiz hareketler yapıyor. Bu nedenle sürdürülebilir bir yükseliş trendinin oluşması için alım baskısı ile satış baskısının dengelenmesi şart. Ayrıca 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA), güçlü satışların ortasında gelecek yükseliş karşısında dinamik bir direnç görevi görecek gibi.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/sec-vurdugu-cardan...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama
CoinTürk
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama

last Saturday at 11:00 AM

·

6 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)