Logo
Cardano Ecosystem

Bithub

06/05/2023

·

125 views


SEC nie zwalnia, wymienił te 10 kryptowalut. Cardano na liście grozy? | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja cze 5, 2023 55 Nie od dziś wiadomo, że instytucja zarządzana przez Gary’ego Genslera uważa wiele kryptowalut za papiery wartościowe. W dokumencie adresowanym do giełdy Binance, SEC...

SEC nie zwalnia, wymienił te 10 kryptowalut. Cardano na liście grozy? | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja cze 5, 2023 55

FlyingAtom Kantory M

Nie od dziś wiadomo, że instytucja zarządzana przez Gary’ego Genslera uważa wiele kryptowalut za papiery wartościowe. W dokumencie adresowanym do giełdy Binance, SEC wymienił dokładnie, które takowymi są. W ocenie największego, amerykańskiego regulatora Wall Street są to m.in.: Cardano (ADA), Ripple (XRP), Polygon (MATIC), Tron (TRX), Filecoin (FIL), Cosmos (ATOM), Sandbox (SAND), Decentraland (MANA), Algorand (ALGO), Axie Infinity (AXS) oraz COTI.

Lista grozy i Cardano

Zgodnie ze skargą SEC złożoną w Dystrykcie Kolumbii, Binance ma oferować tzw. 'niezarejestrowane papiery wartościowe’. Od kiedy? Od momentu powstania. Te rzekome papiery wartościowe zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych obejmują wyżej wymienione projekty. W dokumencie SEC klasyfikuje np. Cardano jako 'zabezpieczenie kryptograficzne’ (nowy termin ukuty przez SEC). Regulator przedstawia przegląd historii kryptowaluty, świadcząc przeciwko 'fikcyjnej’ decentralizacji ADA). Zdaniem SEC, de facto obecnie za Cardano odpowiadają trzy podmioty:

  • Cardano Foundation, szwajcarski podmiot, który jest prawnym opiekunem protokołu Cardano i właścicielem jego marki;
  • IOHK, firma inżynieryjna kontrolowana przez Hoskinsona i Wooda odpowiedzialna za projektowanie, budowę i utrzymanie blockchaina Cardano;
  • Enigmatyczne Emurgo

Aby podtrzymać argumenty, SEC twierdzi, że podmioty te posiadają niemal 18% całkowitej podaży ADA lub 31,1 miliarda ADA. Ma tego, regulator twierdzi, że firmy sprzedały ADA w celu sfinansowania rozwoju, marketingu, operacji biznesowych i innych kluczowych obszarów projektu. Do tej pory wciąż brak odpowiedzi ze strony Cardano.

SEC blefuje?

Nie jest do końca jasne dlaczego SEC podważa decentralizację blockchainu Cardano. Powyższe, przytaczane świadczą wyłącznie o stanie posiadania podaży przez poszczególnych posiadaczy. Decentralizacja co do zasady nie posiada blokad dotyczących własności lub jej ekspansji. Odnosi się do przenoszenia wartosci peer to peer, bez pośredników. To oczywiste, że sposób ten nie podoba się bankom ponieważ cały rynek międzyabankowy to potężny biznes dla wielu, amerykańskich instytucji. Za samo pośredniczenie w transakcjach międzynarodowych pobierają znaczne opłaty, które trafiają prosto do kieszeni banków.

Amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd wskazując na własność ADA pokazuje podobieństwo z rynkiem akcji. Tam pakiety w spółkach także kontrolują wybrane instytucje lub związani z firmą insiderzy. Ich transakcje są ściśle monitorowane i muszą być zgłaszane do SEC. Na rynku kruptowalut pod tym względem wciąż ma miejsce Dziki Zachód. Własność może być przenoszona bez problemów i składania odpowiednich wniosków. Od tej strony SEC (słusznie) dostrzega ryzyko dla inwestorów detalicznych. Insider trading na rynku crypto wydaje się być czymś na porządku dziennym. Podobna sytuacja miała miesjce na rynku akcji przed krachem z 1929 roku, gdy nie istniał SEC.

Może Cię zainteresuje:

https://bithub.pl/gospodarka/kalendarz-ekonomiczny-obnizki-stop-w-polsce-coraz-blizej-tuz-po-wakacjach/

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Bithub

ORIGINAL SOURCE

https://bithub.pl/kryptowaluty/sec-nie-z...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Bithub

See more
Co czeka Cardano? Nowa fala wzniesie kurs, czy zatopi altcoina? | BitHub.pl
Bithub
Co czeka Cardano? Nowa fala wzniesie kurs, czy zatopi altcoina? | BitHub.pl

last Wednesday at 8:14 PM

·

10 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)