Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

11/08/2023

·

102 views


Santiment'ten Cardano'ya (ADA) Rapor: Yatırımcıların Beklentisi Karşılanacak Mı? › COINTURK

Özet ardano (ADA), spot Bitcoin ETF olası onay beklentisiyle kripto pazarındaki yükseliş ivmesinden büyük ölçüde etkilenerek önemli bir büyüme yaşadı. Santiment'e göre, Cardano'nun zincir üstü aktivitesindeki...

Santiment'ten Cardano'ya (ADA) Rapor: Yatırımcıların Beklentisi Karşılanacak Mı? › COINTURK

Özet

  • ardano (ADA), spot Bitcoin ETF olası onay beklentisiyle kripto pazarındaki yükseliş ivmesinden büyük ölçüde etkilenerek önemli bir büyüme yaşadı.

  • Santiment'e göre, Cardano'nun zincir üstü aktivitesindeki artış, projenin kısa ve orta vadede güçlü bir büyüme temeline sahip olduğunu gösterebilir.

  • Solana (SOL), geçtiğimiz hafta içinde %44'lük büyük bir artış kaydederek haftalık piyasada en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu.

  • Piyasa etkisi: Nötr

Charles Hoskinson’un kurucusu olduğu kripto para birimi Cardano (ADA), spot Bitcoin ETF’nin olası onayına ilişkin heyecanın ardından kripto pazarındaki yükseliş ivmesi sayesinde son günlerde önemli bir büyüme yaşadı.

Santiment’ten Cardano’ya Rapor!

Zincir üstü analiz firması Santiment’e göre Cardano, perşembe günü piyasa değerinde %9 oranında bir artış yaşadı. Token geçtiğimiz iki hafta içerisinde %36 oranında bir artış kaydetti. Zincir üstü analiz firması, Cardano’nun zincir üstü aktivitesini analiz ederken bu yükseliş eğiliminin beklendiğini vurguladı. Santiment, balina adresleri ve işlemlerinde artan aktivitenin üç aydan fazla bir süre içinde en yüksek seviyelere ulaştığını tespit etti.

Bununla birlikte Cardano’nun yeniden yükselişi, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 67.000 dolara ulaştığı 2022’den bu yana yaşadığı düşüşün ardından yavaş yavaş toparlanan kripto para piyasasındaki yükseliş hareketinin ardından yaşandı. Belirtilen dönemden bu yana ADA, 2022 başındaki 1,5 dolardan 0,2 doların altına düştü. Ancak mevcut konum itibariyle 0,351 dolara yakın işlem görüyor. Cardano yükseliş momentumunu sürdürebilir ve 3 doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyelerine dönebilir mi?

Kripto Piyasalarında Genel Yükseliş

Santiment analistlerine göre zincir üstü faaliyetin, projenin kısa ve orta vadede daha fazla büyüme için sağlam bir temele sahip olduğunu gösterdiği göz önüne alındığında bu mümkün. Ayrıca Cardano yükseliş eğilimi yaşayan tek kripto para birimi değil. Solana ve XRP gibi diğer kripto paralar Bitcoin’deki küçük aksaklıklara rağmen yükselişe geçti ve artışa devam etti.

Ayrıca Solana (SOL) geçtiğimiz hafta içerisinde %44 oranında bir artış göstererek 31,04 dolardan yaklaşık 47 dolara yükseldi ve bu durumda onu haftalık piyasada en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline getirdi. Yaşanan bu önemli artış, birkaç hafta önce başlayan yükseliş çizgisine katkıda bulunarak SOL’un geçen ay %88 oranının üzerinde kazanç elde etmesine yol açtı.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/santimentten-carda...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
ADA Coin İçin Güncel Senaryo Neye İşaret Ediyor? Cardano (ADA) Yorum
CoinTürk
ADA Coin İçin Güncel Senaryo Neye İşaret Ediyor? Cardano (ADA) Yorum

yesterday at 3:00 AM

·

19 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)