Logo
Cardano Ecosystem

Bithub

06/09/2023

·

146 views


Robinhood delistuje popularne kryptowaluty i grozi że sprzeda je bez naszej zgody. Absurd? | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja cze 9, 2023 122 Popularna aplikacja i pośrednik w handlu kryptowalutami, akcjami i innymi instrumentami finansowymi, Robin Hood, ogłosił, że wycofa ze swojej oferty jedne z wiodących...

Robinhood delistuje popularne kryptowaluty i grozi że sprzeda je bez naszej zgody. Absurd? | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja cze 9, 2023 122

FlyingAtom Kantory M

Popularna aplikacja i pośrednik w handlu kryptowalutami, akcjami i innymi instrumentami finansowymi, Robin Hood, ogłosił, że wycofa ze swojej oferty jedne z wiodących tokenów krypto: Solana ($SOL), Cardano ($ADA) i Polygon ($MATIC). Pośrednik informuje też, że nieprzeniesione w odpowiednie miejsce aktywa zostaną sprzedane automatycznie po cenie rynkowej. Kontrowersyjna decyzja zapadła w następstwie wymienienia ww. aktywów w pozwach przeciwko Binance i Coinbase jako niezarejestrowane papiery wartościowe. Na wieść o tym wymienione wyżej kryptowaluty mocno tracą na wartości.

Źródło: Robin Hood

Robin Hood całuje pierścień i grozi że sprzeda nasze kryptowaluty

Zgodnie z oświadczeniem na stronie pośrednika, użytkownicy aplikacji mają czas do 28 czerwca do godziny 00:59 w nocy czasu polskiego (dokładnie 6:59 PM Eastern Time) na przeniesienie swoich kryptowalut w bezpieczne miejsce. W przeciwnym wypadku aktywa te zostaną sprzedane bez naszej wiedzy i zgody po cenie rynkowej, a pochodzące z nich środki zasilą saldo gotówkowe użytkownika aplikacji. Społeczność inwestorów zareagowała na doniesienia z mieszanką rozbawienia i złości.

robinhood has caved to Gensler and are going to literally market sell your SOL lol

not your keys, not your cheese pic.twitter.com/cP9BEOwvVx

— lightspeed mert | helius.dev (@0xMert_) June 9, 2023

Paniczna jak się wydaje decyzja Robin Hooda jest pokłosiem pozwów jaki amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd SEC (ang. Securities and Exchanges Commission – przyp. red.) wytoczyła wiodącym pośrednikom w handlu krypto w USA, Binance US i Coinbase. Przewodniczący Komisji, Gary Gensler, nie ma zamiaru odpuścić i planuje oczyścić rynek z jego zdaniem toksycznej działalności na rynku finansowym.

SEC nazwała w ww. pozwach wiele kryptowalut „niezarejestrowanymi papierami wartościowymi”, które znajdują się w obiegu bez wymaganych zgód i pozwoleń, a ich obrót działaniem niezgodnym z prawem. Jedne z nich to właśnie Cardano, Polygon i Solana.

Niektórzy użytkownicy krypto Twittera żartują, że amerykański regulator wybrał takie a nie kryptowaluty dokonując po prostu zrzutu ekranu głównych zestawień tokenów pod względem obrotu i kapitalizacji i strzela na ślepo.

Wymienione w pozwie altcoiny mocno krwawią, a $ADA traci na moment powstawania tego tekstu aż 7%.

Źródło: CMC

Zobacz też: Masz te kryptowaluty? Uważaj. Setki milionów dolarów w tokenach zaleje rynek w czerwcu

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Bithub

ORIGINAL SOURCE

https://bithub.pl/kryptowaluty/robinhood...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Bithub

See more
Co czeka Cardano? Nowa fala wzniesie kurs, czy zatopi altcoina? | BitHub.pl
Bithub
Co czeka Cardano? Nowa fala wzniesie kurs, czy zatopi altcoina? | BitHub.pl

last Wednesday at 8:14 PM

·

10 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)