Logo
Cardano Ecosystem

CryptoSvet

11/21/2022

·

183 views


Proč padají kryptoměny? Tyto aktiva se stále drží

Kryptoměny jsou skutečně velmi zajímavé aktivum, které ve svých počátcích oslovilo mnoho nadšených investorů, ajťáků a geeků, protože se jednalo o zcela nový projekt, který sliboval anonymitu, decentralizaci a především bezpečí pro finance. Ovšem tyto podstaty blockchainu a jeho...

Proč padají kryptoměny? Tyto aktiva se stále drží

Kryptoměny jsou skutečně velmi zajímavé aktivum, které ve svých počátcích oslovilo mnoho nadšených investorů, ajťáků a geeků, protože se jednalo o zcela nový projekt, který sliboval anonymitu, decentralizaci a především bezpečí pro finance. Ovšem tyto podstaty blockchainu a jeho fungování byly v posledním roce zcela postaveny na hlavu. V tomto článku se podíváme na některé faktory, jež posílají ke dnu jak důvěru v kryptoměnový trh, tak i cenu jednotlivých tokenů. Budeme se také věnovat korelaci mezi nejznámějšími kryptoměnami a rovněž si představíme i tokeny nové generace, které na svojí příležitost zatím čekají.

Kryptoměny a jejich korelace

Jednou z hlavních nevýhod kryptoměnového segmentu je tendence jednotlivých aktiv pohybovat se na základě shodných cenových výkyvů. Tomuto efektu se říká korelace a právě vysoká míra této vlastnosti panuje na kryptoměnových trzích. Vysoká korelace sice umožňuje maximalizovat zisk v případě, že kryptoměny obecně rostou, to ovšem v letošním roce říci nelze. Naopak korelace je velmi nevýhodná v období propadů, kdy se naopak maximalizuje riziko a navíc investoři díky totožnému tržnímu chování ani nemají možnost svůj kapitál přesunout do jiné kryptoměny, který by byla vůči všeobecnému propadu odolná. Na obrázku níže si můžete prohlédnout korelační graf kryptoměn bitcoin, ethereum a cardano. Sami se tak přesvědčíte, že když jedno aktivum roste, rostou i další dvě. To samé se děje v případě cenového poklesu.

Korelační graf kryptoměn Bitcoin, Ethereum, CardanoKorelační graf kryptoměn Bitcoin, Ethereum, Cardano

Dalším důvodem, proč cena kryptoměn padá, je ztráta důvěry v tento tržní segment. Příliš vysoké procento úspěšných hackerských útoků, vysoká volatilita, chybějící státní a mezinárodní dohled a regulace a především vysoké množství krachujících společností a v neposlední řadě i příběhy mnoha lidí, kteří v kryptoměny věřili a přišli leckdy i o své životní úspory, to vše negativně ovlivňuje mnoho investorů. Nyní se již pojďme naladit na pozitivnější vlnu a ukažme si kryptoměny, které prozatím nejsou veřejně obchodované, a proto je nyní vhodné si je pořídit.

Kryptoměny s růstovým potenciálem

Calvaria a token RIA

Jedním ze zajímavých a pro investory velmi lákající je nový krypto projekt Calvaria. Calvaria je P2E blockchainová hra, která se zaměřuje jak na milovníky karetních her, tak i naprosté nováčky. Tato fantasy bojová karetní hra NFT nabízí rovněž hráčům i možnost si ve hře dobře vydělat. Jelikož se snaží být co nejdostupnější pro širokou veřejnost, její hraní není podmíněno vlastněním krypto peněženky. Z toho tak vyplývá, že i naprostý začátečník bez jakýchkoliv zkušeností s kryptoměnami si může v klidu hru Calvaria zahrát. Zajímavým bonusem pro hráče je i to, že se odehrává v plném 3D.

Vývoj 4. fáze předprodeje tokenu RIAVývoj 4. fáze předprodeje tokenu RIA

Předprodej a token RIA

Calvaria v říjnu letošního roku spustila předprodej svého nativního tokenu RIA. Začátek předprodeje probíhál nad všechna očekávání dobře a během dvou týdnů projekt získal 1 milion dolarů.

Token RIA, jenž je hlavní složkou ekonomiky hry, je také velmi vhodný k obchodování na burze. Celková pevná nabídka tokenů RIA byla stanovena na 1 miliardu tokenů, z čehož 30 % bylo dáno do předprodeje.

Předprodej tokenu RIA je rozdělen do deseti fází, přičemž v každé další fázi se cena tokenu automaticky navyšuje. V současné době se předprodej nachází ve své čtvrté fázi, ve které cena tokenu RIA je 0,025 USDT.

Zúčastnit se předprodeje

Dash 2 Trade

Podle mnohých analytiků a odborníků má platforma Dash 2 Trade jeden z nejlepších předprodejů letošního podzimu. Dále si také myslí, že by projekt mohl dosáhnout až 50násobného zisku. To i výrazně naznačil již začátek předprodeje nativního tokenu platformy D2T, když se podařilo za prvních 24 hodin získat 400 tisíc dolarů. Stále probíhající předprodej je v současné době ve své třetí fázi, ve které je možné token D2T koupit za cenu 0,053 USDT. Projekt do dnešního dne v předprodeji získal 6,4 milionu dolarů.

Vývoj 3. fáze předprodeje tokenu D2TVývoj 3. fáze předprodeje tokenu D2T

Platforma Dash 2 Trade přilákala mnoho investorů i díky tomu, že byla vytvořena obchodníky pro obchodníky, což už samo o sobě jí dělá zcela odlišnou od ostatních platforem. Platforma obchodníků nabízí funkce jako jsou analýzy v reálném čase, API, ICO, signály sociálního obchodování nebo upozornění na předprodeje. A možné právě kvůli těmto funkcím se jí začalo přezdívat “kryptoměnový Bloomberg terminál”.

Zúčastnit se předprodeje

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on CryptoSvet

ORIGINAL SOURCE

https://cryptosvet.cz/proc-padaji-krypto...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from CryptoSvet

See more
Zakladatel společnosti Cardano otevírá novou nemocnici, kde lze platit Cardanem - CryptoSvet.cz
CryptoSvet
Zakladatel společnosti Cardano otevírá novou nemocnici, kde lze platit Cardanem - CryptoSvet.cz

01/10/2023

·

169 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X