Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/08/2024

·

108 views


Popüler Altcoinde Ters Rüzgar! Token’da Düşüş Sürecek Mi?

Cardano (ADA) son bir ay içinde 0,81 dolar seviyesinde bir zirve yaşadı. ADA adreslerinde geçtiğimiz ay bir azalma yaşandı. Ayrıca diğer göstergeler piyasanın gelecekteki yönü konusunda kararsızlığı yansıtıyor. Piyasa etkisi: Nötr

Popüler Altcoinde Ters Rüzgar! Token’da Düşüş Sürecek Mi?

Cardano (ADA) yaklaşık bir ay önce 0,81 dolarda yerel bir yüksek seviye oluşturdu ancak o zamandan beri kazanımlarını geri çekiyor. Yazı kaleme alındığında %26,5 oranında bir düşüşle 0,585 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yakın zaman içerisinde rapor, balinaların düşüş sırasında ADA token’larını boşalttığını belirtti.

ADA’da Güncel Veriler

ADA adresleri geçtiğimiz ay token’larının bir kısmından vazgeçti. 1.000-1 milyon ADA’ya sahip cüzdanların sayısı düşüş eğilimindeydi. Grafiklerde yer alan ortalama kripto para yaşı (90 günlük) metriği de Mart ayının ikinci yarısında hızla düştü. Ancak son iki haftada toparlanmaya başladı. Bu, bir miktar birikimin yeniden başladığını gösteriyordu. MVRV oranı da negatif bölgedeydi. Bu durum yatırımcıların gerçekleşmemiş zararlarla karşı karşıya kaldığı ve token’ın değerinin altında değerlendiği anlamına gelebilir.

Bir token’ın ağ değerlemesini izlemeye yönelik başka bir ölçüm, ağ değerinin işlemlere (NVT) oranıdır. NVT’nin dolaşımlı 7 günlük basit hareketli ortalaması, metriğin 6 Nisan’da 166’ya yükseldiğini gösterdi. Bu neredeyse 185 değerini gördüğümüz Mayıs 2023’teki kadar yüksekti. Bu durum ADA’nın aşırı değerli olduğunu gösterdi ve MVRV’nin bulgularıyla çelişiyordu. Kripto para biriminde sosyal hakimiyetin 7 günlük SMA’sı 24 Nisan’dan sonra hızla düştü. Geçtiğimiz hafta içerisinde bir kez daha yükselişe geçti. Bununla birlikte sosyal hacim Mart ortasından bu yana yavaş yavaş azaldı.

ADA Fiyat Tahmini

Geçtiğimiz ayın çoğunluğu için ağırlıklı hissiyat da olumsuz. Bu veri sosyal medyadaki katılımcılar arasındaki düşüş eğilimini yansıtıyor. Aynı zamanda ADA’nın son haftalarda tanık olduğu fiyatlardaki düşüşle birlikte geldi. 1 günlük grafiğin teknik analizi, bu zaman diliminde piyasa yapısının çok az yükseliş gösterdiğini gösterdi. Şubat sonundaki 0,568 dolarlık düşük seviyenin altında henüz 1 günlük bir işlem görülmedi.

Haftalık grafik ADA’nın Aralık ayında Nisan 2023’ün en düşük zirvesi olan 0,46 doları kırması ve yükselmeye devam etmesiyle güçlü bir yükseliş gösterdi. Ancak göreceli güç endeksi (RSI) 41 seviyesindeydi ve güçlü bir düşüş eğilimine işaret edebilir. Fibonacci geri çekilme seviyeleri, fiyatları kendisine çekebilecek bir sonraki destek seviyesinin 0,525 dolar olduğunu gösterdi. Öte yandan OBV Şubat başından bu yana kararlı bir şekilde yükseliş eğiliminde. Bu, 0,525 dolara düşüşün bile sonunda tersine dönebileceğinin ve piyasanın düşüş eğilimine girmeyebileceğinin sinyalini veren cesaret verici bir görünüm olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/populer-altcoinde-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
ADA Coin İçin Güncel Senaryo Neye İşaret Ediyor? Cardano (ADA) Yorum
CoinTürk
ADA Coin İçin Güncel Senaryo Neye İşaret Ediyor? Cardano (ADA) Yorum

yesterday at 3:00 AM

·

19 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)