Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/04/2024

·

81 views


Popüler Altcoinde Peş Peşe Analitik Raporu! Token’da Beklentiler Ne?

Cardano, gelişimi artırıyor ve Santiment verilerine göre, kripto geliştirme faaliyetinde en üst noktayı koruyor. IOG'nin raporları, Cardano ağında geçen yıl hızlı bir büyüme gözlendiğini ve 152 projenin lansmanı ile birlikte 1.307 proje geliştirme aşamasında olduğunu vurguluyor. Token ölçümleri, 81.621 token ve akıllı sözleşme geliştirme aracı Plutus komut dosyalarının dağıtımındaki ilerlemeyi gösteriyor. Piyasa etkisi: Nötr

Popüler Altcoinde Peş Peşe Analitik Raporu! Token’da Beklentiler Ne?

Akıllı sözleşme platformu Cardano’nun (ADA) fiyatı son 24 saatlik dönemde %8,7’den, geçen hafta ise %11’den fazla düştü. Cardano’nun fiyatı, daha geniş kripto para birimi piyasasını etkileyen belirli bir faktör nedeniyle görünüşte düştü.

Cardano’da Kritik Rapor

Mevcut piyasa verileri Cardano’nun mevcut konum itibariyle token başına 0,56 dolar seviyesinden işlem gördüğünü gösteriyor. Bu da onun piyasa değerinin şu anda kabaca 19,82 milyar dolar olduğu anlamına geliyor ve bu da onu piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para haline getiriyor. Kripto ve finansal hizmetler sektöründe önde gelen bir firma olan Matrixport’un yakın tarihli bir raporu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) merakla beklenen onayının bu ay reddedilmesi nedeniyle bir aksilikle karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

Büyük finans kuruluşlarının kolektif olarak 27 trilyon dolarlık bir varlığı yönetmesiyle böyle bir ETF’yi listelemek için yarışan önemli ivmeye rağmen SEC analistleri düzenleyici kurumun bu ay teklifi reddetmesini bekliyor. Rapor, kripto para piyasasını olumsuz etkiledi ve piyasa değerinin 90 milyar dolardan fazla azalmasına neden olan hızlı bir satış dalgasına yol açtı.

Cardano’da Geliştirme Faaliyeti

Cardano ayrıca gelişiminin arttığını görüyor ve zincir üstü analiz firması Santiment’in verileri, Polkadot’u (DOT) ve halka açık üretim öncesi ortamı Kusama’yı geçtikten sonra kripto para birimi geliştirme faaliyetinde en üst noktayı koruduğunu gösteriyor. IOG’nin geliştirme raporlarının da gösterdiği gibi, geçen yıl Cardano ağında hızlı bir büyüme görüldü. Raporda ağ üzerinde geliştirme aşamasında olan ek 1.307 projeyle birlikte 152 projenin lansmanı vurgulandı. Cardano platformunun 79,7 milyon işlem gerçekleştirmesi, benimsenmesi ve kullanımında artış olduğunu gösteriyor.

Token ölçümleri açısından rapor, ekosistemde dolaşımda olan ve 81.621 token politikası tarafından düzenlenen 9,1 milyon yerel token’n bulunduğunu açıkladı. Ayrıca akıllı sözleşme geliştirme için bir araç seti olan Plutus komut dosyalarının uygulanması, sürüm 1 için 6.260 ve sürüm 2 için 4.981 dağıtıma ulaştı. Bu durum Cardano’nun akıllı sözleşmelerin dağıtımı ve yürütülmesinde tutarlı ilerlemesinin altını çiziyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/populer-altcoinde-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Uzman Görüşü: “Boğa Döngüsüne Zemin Hazır!”
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Uzman Görüşü: “Boğa Döngüsüne Zemin Hazır!”

yesterday at 2:05 AM

·

11 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)