Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/21/2024

·

72 views


Patlayıcı Rallinin Beklendiği Bu Altcoin 12 Doları Görebilir Mi?

ADA fiyatı 0,81 dolar ile 2024 zirvesini yaşadı. Ancak sonrasında fiyat geri çekildi ve şimdi 0,62 dolar seviyesinde. ADA coin için 2021 benzeri bir hareketin yaşanması fiyatı 12 dolara itebilir. Piyasa etkisi: Nötr

Patlayıcı Rallinin Beklendiği Bu Altcoin 12 Doları Görebilir Mi?

Kripto para piyasaları son dönemde belirgin bir düşüş trendine girmiş olsa da, bu durum bazı kripto varlıklarının potansiyel bir dönüş işareti olarak görülüyor. Bu varlıklardan biri de şu anda piyasa değerine göre en büyük sekizinci kripto para birimi konumundaki Cardano (ADA).

ADA Coin Son 22 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşe rağmen, ADA’nın uzun vadeli potansiyelini göz ardı etmemek gerekiyor. 14 Mart’ta 0,81 dolar seviyesine ulaşan ADA, son 22 ayın en yüksek seviyesine çıkarak dikkatleri üzerine çekti. Ancak sonrasında yaşanan %20’lik bir düşüş, pek çok yatırımcıda endişe yaratsa da, uzmanlar ufukta olumlu işaretler olduğunu düşünüyor.

Özellikle, sosyal medya platformlarından biri olan X’te paylaşılan analizler, ADA’nın düşüş trendinden çıkıp yükselişe geçtiğini öne sürüyor. Analistlere göre, ADA’nın teknik göstergeleri yeşile dönmeye başladıkça ve temel hareketli ortalamalar hizalanmaya devam ettikçe, önümüzdeki günlerde yükseliş trendi daha da belirgin hale gelebilir.

Cardano İçin 2021 Yeniden Yaşanır Mı?

Bu durum, ADA’nın geçmişte yaşadığı büyük boğa koşularını hatırlatıyor. Nisan 2021’de yaşanan ve ADA’nın tarihi zirvesine ulaşarak %2000’in üzerinde kazanç sağladığı bu koşu, benzer bir momentumun tekrarlanabileceğine işaret ediyor.

Ancak, piyasalardaki dalgalanmalar göz önüne alındığında, yatırımcıların dikkat etmesi gereken önemli destek seviyeleri de bulunuyor. Trend Rider isimli analist, ADA için kritik destek seviyelerinin 0,45 ila 0,52 dolar arasında olduğunu belirtiyor.

Eğer tarih tekerrür eder ve ADA‘nın bir yıldan kısa bir süre içinde 0,133 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,168 dolara yükselerek %2000’in üzerinde kazanç sağladığı Nisan 2021 boğa koşusunu yansıtırsa, benzer bir yükseliş trendi ADA’yı kolayca 1 doların üzerine çıkarabilir. Bu etkileyici artışla ADA 12 dolar seviyelerini de hedefleyebilir.

Cardano’nun Büyümesi Göz Kamaştırıyor

Son zamanlarda, kripto dünyasının parlayan yıldızı Cardano, Token Terminal’in sunduğu verilere göre dikkat çekici bir performans sergiliyor. Piyasa değeri, işlem hacmi ve ücretlerde yaşanan artışlar, Cardano’nun benimsenmesinde kayda değer bir ilerleme olduğunu gösteriyor.

Token Terminal verilerine göre, Cardano’nun tamamen seyreltilmiş piyasa değeri son 30 günde dikkate değer bir artışla 29,80 milyar doları buldu. Bu rakam, dolaşımdaki ADA token’larının toplam değerini yansıtıyor ve artan yatırımcı ilgisini gösteriyor.

Ayrıca, dolaşımdaki piyasa değeri de göz ardı edilemeyecek bir yükseliş kaydederek 23,35 milyar dolara çıktı. Bu da Cardano’nun piyasada daha fazla yer edindiğini gösteriyor.

ADA İşlem Hacminde Artış Yaşandı

Son 30 gün içinde Cardano işlem hacminde de önemli bir artış yaşandı. %117,5’lik bir yükselişle işlem hacmi 27,96 milyar dolara ulaştı. Bu artış, Cardano’nun güçlü bir şekilde ivme kazandığını ve yatırımcıların ve kullanıcıların ilgisini çektiğini gösteriyor.

Token Terminal verilerine göre, Cardano ağında üretilen ücretlerde de belirgin bir büyüme var. Son 30 günde ücretler yaklaşık 506,07 bin doları buldu ve %36,5’lik bir artış kaydedildi. Yıllık bazda ise, ücretlerdeki büyüme oranı %5,2’ye ulaşarak 6,16 milyon doları aştı. Tüm bu veriler, Cardano’nun ekosistemdeki güçlü konumunu ve büyüme potansiyelini gösteriyor. Eğer 2021 benzeri bir hareket olursa ADA’nın boğanı zirvesinde 12 dolarlık seviyeye gelmesi söz konusu olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/patlayici-rallinin...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!
CoinTürk
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!

yesterday at 1:30 PM

·

12 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)