Logo
Cardano Ecosystem

Kryptomagazin SK

06/23/2023

·

109 views


Overený spôsob ako najlepšie zarobiť na ďalšom raste cien kryptomien

Ktoré kryptomeny držať v ďalšom bullrune? Zdroj: shutterstock.com/Sittipong Phokawattana/Dilok KlaisatapornTakmer každý fanúšik kryptomien očakáva, že rok 2023 bude aj v druhej polovici pre kryptomeny...

Overený spôsob ako najlepšie zarobiť na ďalšom raste cien kryptomien
Ktoré kryptomeny držať v ďalšom bullrune?
Ktoré kryptomeny držať v ďalšom bullrune? Zdroj: shutterstock.com/Sittipong Phokawattana/Dilok Klaisataporn

Takmer každý fanúšik kryptomien očakáva, že rok 2023 bude aj v druhej polovici pre kryptomeny ziskový. Bitcoin delí od halvingu menej ako rok a v čase písania článku je naplánovaný podľa údajov Buybitcoinworldwide na 15. apríla 2024. Preto je na mieste otázka, aká je najmenej riziková stratégia a zároveň aj s potenciálom vysokého zisku.

Bitcoin môžeme definovať ako pomyselný index trhu s kryptomenami a každá iná minca, ktorá prekonáva jeho ziskovosť, prekonáva samotný trh. Pokročila fáza bullrunu sa vyznačuje tým, že altcoinový trh je ziskovejší ako bitcoin, no je ťažké vybrať si z vysokému množstva mincí.

Graf nižšie zobrazuje halvingové cykly na logaritmickom mesačnom grafe. Ako vidíme, bitcoin by sa mal nachádzať v počiatočnej fáze bullrunu a ďalší rok by mal prevažne rásť. Halving bitcoinu je najdôležitejšia udalosť na celom kryptomenovom trhu, pretože spôsobuje cenový rast, ktorý ovplyvňuje všetky digitálne meny. Viac sa o tom môžete dočítať v článku Čo je to halvingový cyklus a prečo výrazne ovplyvňuje cenu Bitcoinu?

Bitcoin a halvingové štvorročné cykly.
Bitcoin a halvingové štvorročné cykly. Zdroj: TradingView

Podmienky výberu správnych kryptomien

Ak chceme čo najviac eliminovať riziko, musíme vždy držať iba kryptomeny s čo najvyššou trhovou kapitalizáciou. Čím je vyššia trhová kapitalizácia kryptomeny, tým je menej náchylná na riziko a manipuláciu. Preto upustíme od nízko kapitalizovaných mincí, ktoré síce dosahujú rekordné zisky, no aj rekordné straty.

Druhým krokom je vybrať si z najviac kapitalizovaných mincí tie, ktoré v minulosti prekonali ziskovosť bitcoinu aspoň v dvoch cykloch po sebe. Táto podmienka natoľko zúži výber, že zrazu presne vieme, ktoré kryptomeny sú tie správne. Výsledkom je, že najmenej rizikovou a zároveň do istej miery aj bezpečnou voľbou je počas bullrunu v roku 2023 držanie bitcoinu, etherea, cardana a binance coinu.

TOP 3 kryptomeny

Pre lepšiu predstavivosť si porovnáme percentuálne zisky týchto troch altcoinov voči bitcoinu v dvoch posledných cykloch:

  • ETH/BTC: 1 800 % v roku 2017 a 410 % v rokoch 2020 až 2021
  • ADA/BTC: 2 800 % v roku 2017 a 1150 % v roku 2021
  • BNB/BTC: 3 400 % v roku 2017 až 2019 a 1 800 % v roku 2021 až 2022

Ak sa rozhodneme držať najväčšie kryptomeny na svete už viac eliminovať riziko nedokážeme. A ak navyše nájdeme také, ktoré prekonávajú bitcoin dlhodobo, maximalizujeme pravdepodobnosť zisku aj v budúcom bullrune.

Top 3 kryptomeny prekonávajú výkonnosť bitcoinu.
Top 3 kryptomeny prekonávajú výkonnosť bitcoinu. Zdroj: TradingView

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Stratégia s pridanou hodnotou

Záleží na každom investorovi, aký má vzťah k riziku a výnosu. Preto tento článok neslúži ako investičná rada. Vychádzame výlučne iba z historických dát, ktoré sú verejne dostupné a snažíme sa nájsť najlepšiu stratégiu pre obchodníkov s kryptomenami, ktorí nechcú obchodovať pravidelne, ale skôr držať počas cenového rastu tie správne mince. Ak sa zaujímate aj o iné stratégie, odporúčame vám prečítať si aj článok Investičná stratégia, ktorá ti zhodnotí bitcoiny aj počas poklesov – začni ju aj ty používať.

Držanie kryptomien počas celého bullrunu eliminuje emócie v obchodovaní, pretože jediné čo realizujete sú postupné dokupovania počas veľkých denných prepadov. A to je pridaná hodnota tejto stratégie, keďže emócie by nikdy nemali ovplyvňovať investičné rozhodnutia.

Bez ohľadu na to, aké kryptomeny sa rozhodnete nakupovať, majte na pamäti, že všetky do jednej v rámci bitcoinu sú vysoko rizikové a akákoľvek investícia sa môže v budúcnosti premeniť na prach. Preto nikdy neinvestujte peniaze, ktorých strata vás zabolí.

Mohlo by ťa zaujímať: Najlepšia obchodná stratégia na bitcoin, o ktorej sa takmer nehovorí

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Kryptomagazin SK

ORIGINAL SOURCE

https://kryptomagazin.sk/overeny-sposob-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Kryptomagazin SK

See more
Poskytnú kryptomeny Chainlink a Cardano v roku 2023 rovnakú návratnosť investícií ako VC Spectra?
Kryptomagazin SK
Poskytnú kryptomeny Chainlink a Cardano v roku 2023 rovnakú návratnosť investícií ako VC Spectra?

08/10/2023

·

90 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)