Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

09/11/2023

·

138 views


Önde Gelen Altcoin'in Kimsenin Bilmediği Sırrı! Sessiz Güç! › COINTURK

Popüler altcoin projelerinden Cardano’ya dönük en güncel bilgilendiridici içeriklerinin yazarı olarak bilinen anonim Cardano meraklısı ADA Whale, ADA’nın arzına ilişkin yıllık enflasyon rakamlarını paylaştı....

Önde Gelen Altcoin'in Kimsenin Bilmediği Sırrı! Sessiz Güç! › COINTURK

Popüler altcoin projelerinden Cardano’ya dönük en güncel bilgilendiridici içeriklerinin yazarı olarak bilinen anonim Cardano meraklısı ADA Whale, ADA’nın arzına ilişkin yıllık enflasyon rakamlarını paylaştı. Rakamlar ADA’nın kıtlaşma yolunda diğer bir deyişle az bulunur bir yolda ilerlediğini ortaya koyuyor.

Cardano’nun ADA’sının Arzı Yıllar Geçtikçe Azalıyor

Cardano meraklısı ADA Whale, Blockchain’inin yerel para birimi ADA’nın yıllık enflasyonunun hızla düştüğünü gösteren son rakamları paylaştı. Şu anda Cardano’nun 435’nci döneminde bu gösterge yüzde 3,6 seviyesinde bulunuyor. Bu metrik zaman içinde düşüyor ve bu Cardano’nun tokenemiğinin uzun vadede oldukça güçlü olduğuna işaret ederek ADA’nın fiyatı için pembe bir tablo çiziyor. Cardano meraklısı ayrıca 25 dönem önce bu göstergenin yüzde 3,9 seviyesinde olduğunu belirtti. 125 dönem önce ise ADA‘nın yıllık enflasyonu bugünkünden neredeyse yüzde 45 daha yüksekti.

Cardano Blockchain’inde bir dönem beş güne eşittir. Analitik platformu Cardano Countdown’a göre, bugünkü dönem itibariyle 36.1 milyon ADA’nın (toplam ADA arzı) yalnızca yüzde 62,4’ü stake havuzlarında stake edilmiş durumda.

Dahası Cardano destekçileri, Bitcoin‘in (BTC) fiyatı düştükçe popüler altcoin’in kıtlığının daha hızlı düştüğüne dikkat çekiyorlar. Bilindiği gibi Cardano’nun en büyük rakibi olan Ethereum‘un (ETH) aksine ADA’nın arzı sınırlandırılmıştır.

“Kimsenin Bahsetmediği Sessiz Blok Ödülü Yarılanması”

ADA Whale’in takipçileri Cardano’nun bu dinamikleri konusunda oldukça heyecanlı. Bazıları ADA’nın enflasyonundaki düşüşün en büyük kripto paranın blok ödülü yarılanmasının periyodik emisyon kesintilerinin Bitcoin benzeri İş Kanıtı (PoW) Blockchain’leri üzerindeki etkileriyle karşılaştırarak şunları söyledi:

Cardano’da her 5 yılda bir blok ödülü yarılanması var ve bu her dönem küçük bir miktarla gerçekleşiyor. Bu yüzden bu düşüşü hissetmiyorsunuz. Çoğunluk Cardano’daki bu gizli özelliği bile bilmiyor.

Güncel veriler Cardano’nun şu anda en büyük ikinci Hisse Kanıtı (PoS) Blockchain’i olduğunu gösteriyor. ADA sahipleri coin’lerini tercih ettikleri stake havuzu operatörlerine ya da SPO’lara devrederek stake edebiliyorlar. Kullanıcılar, staking havuzlarında ADA ödemelerinin yanı sıra bu havuzlarla ilişkili çekirdek token’lerle ek ödüller alıyorlar.

Cardano, stake etme sürecini balina hakimiyetine karşı korunaklı hale getirmek için bir dizi mekanizma uygulamaktadır. Basitçe söylemek gerekirse, şu ya da bu havuz çok büyüdüğünde, onunla stake etmek karsız hale gelir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/onde-gelen-altcoin...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Veriler Düşüşe Geçti! Satış Baskısının Ayak Sesleri!
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Veriler Düşüşe Geçti! Satış Baskısının Ayak Sesleri!

last Tuesday at 9:05 PM

·

17 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)