Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

08/25/2023

·

148 views


On-Chain Verileri, Hangi Yöne İşaret Ediyor: Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? › COINTURK

Kripto para piyasasındaki volatilitenin artması ile birlikte Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde 0,25 dolar seviyeleri ile 0,27 dolar seviyeleri...

On-Chain Verileri, Hangi Yöne İşaret Ediyor: Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? › COINTURK

Kripto para piyasasındaki volatilitenin artması ile birlikte Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde 0,25 dolar seviyeleri ile 0,27 dolar seviyeleri arasında seyretti. ADA, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ise piyasadaki düşüş eğiliminin etkisiyle %1’e yakın bir değer kaybı kaydederek 0,26 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Cardano (ADA), Yeniden Kritik Seviyelere Geriledi

Kripto para piyasası, dün FED yetkililerinin faiz artırımlarının devam edebileceğinin sinyallerini veren açıklamalar yapması ile birlikte yeniden düşüşe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 26.100 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,05 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Hafta içerisinde 0,27 dolar seviyelerinde bir direnç ile karşılaşan ve bu seviyelerden kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 0,25 dolar desteğine kadar gerileyen Cardano (ADA), yeniden yükselişe geçerek birden fazla kez 0,27 dolar direncini test etse de bu seviyeleri aşamadı. ADA, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin de etkisiyle %1’e yakın bir değer kaydederek 0,26 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Analiz Platformu Güncel Verileri Paylaştı

Kripto analiz platformu IntoTheBlock, kripto para piyasasındaki bu yön belirsizliği devam ederken Cardano adına kritik metriklere dikkat çekerek güncel on-chain verilerini paylaştı. Uzun vadeli ADA yatırımcıları tarafından tutulan ADA sayısında önemli bir artış gerçekleşti. Temmuz ayı başlarında portföyünde uzun süredir ADA tutan cüzdanlar tarafından tutulan toplam ADA sayısı 9,69 milyar ADA‘ydı. 24 Ağustos itibariyle bu sayı 11,04 milyar ADA’ya ulaşmış durumda. Ayrıca Cardano blockchain’inin ağ aktivitesinde de artış meydana geldi. Kripto analiz platformu Santiment’in verilerine göre işlem hacimlerinde önemli yükselişler kaydedildi.

Ancak Cardano’da kritik metrikler geçmiş aylarda da yükselişte olmasına karşın ADA, piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimine kıyasla nispeten düşü bir fiyat performansı sergilemişti. Nitekim hafta içerisinde son düşüşlerden önce başlayan yükselişin etkisiyle çoğu kripto para birimi yüksek oranlarda değer artışları kaydetse de ADA 0,27 dolar seviyelerini aşamadı. Öte yandan birçok metrikteki yükselişe rağmen TVL miktarında önemli bir düşüş kaydedildi. DeFiLlama verilerine göre Cardano’nun TVL’i son 1 ayda %10’luk bir düşüş gerçekleştirdi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/on-chain-verileri-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
22 Mayıs ADA Fiyatı Analiz Yorum! Cardano Yükselişe Geçmek İçin Direnç Altında Mücadele Ediyor
CoinTürk
22 Mayıs ADA Fiyatı Analiz Yorum! Cardano Yükselişe Geçmek İçin Direnç Altında Mücadele Ediyor

yesterday at 1:32 PM

·

10 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)