Napływ aktywów kryptowalutowych kontynuuje gorącą passę pomimo spadku cen Bitcoina

1 week ago    80 views
Telegram LinkedIn
Join us in creating a new level of authenticity in document verification.

W czternastym z rzędu tygodniu napływu kryptowalut, inwestycje w produkty oparte na aktywach cyfrowych wyniosły 154 miliony dolarów.

Liczba ta plasuje się mniej więcej na równi z zeszłym tygodniem. Pomimo tego, że Bitcoin nadal walczy, spadając od tego czasu o 12%. Jednak produkty oparte na Bitcoinie nadal odnotowywały większość napływów, które wyniosły 114 mln USD. Ten utrzymujący się popyt w ciągu ostatniego miesiąca pomógł utrzymać udział aktywów pod zarządzaniem (AuM) na poziomie 67% wśród produktów inwestycyjnych. Pomimo spadku Bitcoina o 4% w tym okresie.

W tym samym czasie Ethereum wzrosło o 14%. Według raportu:

Ta dysproporcja może wynikać z niedawno uruchomionych ETF-ów w USA, gdzie produkty inwestycyjne odnotowały 90% napływów.

Produkty oparte na Ethereum odnotowały napływy w wysokości 14 milionów dolarów. To również oznacza czwarty z rzędu tydzień napływów o łącznej wartości 80 milionów dolarów.

Jeśli chodzi o inne altcoiny, Solana i Cardano wykazały stałą popularność w ciągu ostatniego miesiąca z napływem netto w wysokości odpowiednio 27,5 mln USD i 19,3 mln USD. Produkty oparte na Solanie nadal dobrze sobie radziły w zeszłym tygodniu z napływem 8,5 miliona dolarów. Jednak w tym czasie Cardano odnotowało odpływ 2,1 miliona dolarów.

Napływ pieniędzy do rynku kryptowalut

W zeszłym tygodniu CoinShares poinformował, że tygodniowe napływy Bitcoina od inwestorów instytucjonalnych wyniosły 97,5 mln USD w poprzednim tygodniu, a cały rynek osiągnął 150,9 mln USD. Była to rekordowa suma dla Bitcoina, pomimo wolumenu handlu niższego niż w pierwszej połowie 2021 roku do tej pory. Druga połowa 2021 roku odnotowała do tej pory napływ 750 milionów dolarów. Można porównać to do pierwszej połowy, gdzie było to 960 milionów dolarów.

Wśród altcoinów największy napływ odnotowały Ethereum i Cardano, odpowiednio 17,3 mln USD i 16,4 mln USD, natomiast Solana i Polkadot uplasowały się za nimi z 9,8 mln USD i 5,2 mln USD. Najpopularniejszym produktem inwestycyjnym był jednak ProShares Bitcoin Strategy ETF, który od czasu swojej premiery nadal osiąga znakomite wyniki.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale
AFRIXX - An African generative NFT project


BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - PL
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.