Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

07/17/2022

·

191 views


MicroStrategy CEO’su Açıkladı: Bu Altcoin’ler Çok Riskli!

Nasdaq listesinde yer alan iş zekası şirketi MicroStrategy Inc.’in Kurucu Ortağı, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael J. Saylor, Cardano ağının yerel altcoin projesi ADA’nın “oldukça açık” olduğunu belirterek Proof of Stake (PoS) algoritmasına dahil olan blockchain ağları için...

MicroStrategy CEO’su Açıkladı: Bu Altcoin’ler Çok Riskli!

Nasdaq listesinde yer alan iş zekası şirketi MicroStrategy Inc.’in Kurucu Ortağı, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael J. Saylor, Cardano ağının yerel altcoin projesi ADA’nın “oldukça açık” olduğunu belirterek Proof of Stake (PoS) algoritmasına dahil olan blockchain ağları için yorumlarda bulundu.

Saylor: bu sistemle çalışan altcoin projeleri risk içeriyor

11 Ağustos 2020 tarihinde MicroStrategy tarafından gerçekleştirilen bir basın açıklamasıyla “birincil hazine rezerv varlığı” olarak kullanmak için “toplam 250 milyon dolarlık satın alım fiyatıyla 21.454 Bitcoin satın alındı” duyurusu hatırlatılıyor. MicroStrategy CEO’su Saylor 2020 Ağustos’un da gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi:

Şu anda Bitcoin’e yatırım yapma kararımız, kısmen, kurumsal hazine programımız için uzun vadeli riskler yarattığına inandığımız ekonomik ve iş ortamını etkileyen makro faktörlerin bir araya gelmesinden kaynaklandı, proaktif olarak ele alınması gereken riskler.

O dönemden bu yana MicroStrategy firması Bitcoin biriktirmeye devam ediyor ve CEO Bitcoin’in en sesli savunucularından biri haline geldi. Saylor’un 29 Haziran tarihinde paylaştığı bir tweette MicroStrategy’nin en son BTC alımında, firmanın şu anda “yaklaşık 3,98 milyar dolara, BTC başına ortalama 30.664 dolar fiyatla satın alımı yapıldı.’’

MicroStrategy has purchased an additional 480 bitcoins for ~$10.0 million at an average price of ~$20,817 per #bitcoin. As of 6/28/22 @MicroStrategy holds ~129,699 bitcoins acquired for ~$3.98 billion at an average price of ~$30,664 per bitcoin. $MSTRhttps://t.co/leQYTXn817

— Michael Saylor⚡️ (@saylor) June 29, 2022

Bu firmanın elinde 129.699 Bitcoin bulundurduğu anlamına gelmektedir. 16 Temmuz tarihinde, şirket hisselerinin ilk BTC alımını yaptığı Ağustos 2020’den bu yana nasıl bir performans gösterdiği ile ilgili övündü.

On August 11, 2020, @MicroStrategy embarked on its #Bitcoin Strategy, acquiring 21,454 bitcoins at an aggregate purchase price of $250 million.

Performance since that time: $MSTR is +73%, GOOG is +51%, AAPL is +33%, MSFT is +23%, AMZN is -27%, META is -37%, NFLX is -61%.

— Michael Saylor⚡️ (@saylor) July 16, 2022

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Geçtiğimiz günlerde Bitcoin maksimalist olan MicroStrategy CEO’su, kripto para piyasası yorum programı “Altcoin Daily” ile yaptığı röportaj sırasında düşüncelerini paylaştı. Saylor, PoS ağlarına ait yerel altcoinlerin birer menkul kıymetler olduğuna ve bu sebeple “çok riskli” olduğuna inandığını dile getirdi. Buna karşılık Saylor, Bitcoin’in “dijital bir emtia” olduğunu ve bu yüzden de Cardano’nun altcoin’i ADA gibi bir PoS algoritmasına dayalı kripto para biriminde farklı şekilde ele alınabileceğini savunuyor:

Bence Bitcoin dijital bir metadır. Tüm PoS ağlarının menkul kıymetler olduğunu ve hepsinin çok riskli olduğunu düşünüyorum. Düzenleyiciler, devam etmelerine izin verilip verilmeyeceğine veya devam etmelerine izin verip vermeyeceğine karar verecek… Token, eğer bir emtia değilse bir yükümlülüktür ve bu nedenle temel olarak, tüm bunlarla beraber ‘ağınızı bir emtia ağı olarak kurabilir misiniz?’ Bir emtia ağı olmak için ihraççı, ilk para arzı (ICO), merkezi bir organizasyon olmamalıdır ve Cardano’nun tarihini incelerseniz, bunun bir menkul kıymet olduğu oldukça açıktır. Tüm alanları kontrol ediyor, bu yüzden entelektüel olarak bunun bir güvenlikten başka bir şey olduğuna kendinizi nasıl inandırabileceğinizi bilmiyorum.

 Bu Altcoin Projeleri Çok Riskli!

Cardano kurucusu yorumlara karşılık verdi

Kaydı bulunmayan menkul kıymetlerin satılmasının yasal sonuçlara yol açabileceği ve geliştiricilerin teknolojilerinin arkasına saklanamayacakları konusunda da uyarılarda bulunuyor:

Teknoloji sizi kurtarmaz. Sonuç olarak, bir menkul kıymeti açıklama beyanı olmadan halka satıyorsanız, teknik olarak gelişmiş olması sizi menkul kıymet yükümlülüğünden kurtarmayacaktır. Bu yüzden teknolojinin bir sorun olmadığını söyleyebilirim… Asıl soru, menkul kıymet düzenleyicilerinin güvenlik özelliğine dayalı kripto para birimleri ve ağlarıyla nasıl başa çıkacakları olacak. Bilmiyorum, bu benim işim değil. Ben işin içinde değilim. İşlerle ilgili uğraşları başkalarına bırakacağım.

16 Temmuz tarihinde, Cardano’nun araştırma ve geliştirmesinden sorumlu IO Global’in (diğer adıyla “IOG”, eski adıyla “IOHK”) Kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, Saylor’u lider kripto para biriminin “Tone Vays”ı olarak adlandırdı. Ardından Cardano ağı ve altcoin ADA’nın, Bitcoin’den ne kadar daha yararlı olduğunu açıklamaya devam etti. Saylor’a yönelik eleştirilerini, MicroStrategy’nin Bitcoin’e çok fazla yatırım yapmasından kaynaklı olarak Saylor’ın BTC adına olumlu yorumlar ve yükselişi tetiklemekten başka seçeneği olmadığına dair yorumlarda bulunarak konuşmasını bitirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/ceo-bu-altco...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from KriptoArena

See more
Cardano Kurucusu: Musk Twitter’da Bu Altcoini Kullanabilir!
KriptoArena
Cardano Kurucusu: Musk Twitter’da Bu Altcoini Kullanabilir!

last Saturday at 9:02 PM

·

14 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X