Logo
Cardano Ecosystem

Coinkolik

05/29/2024

·

20 views


Memecoin çılgınlığı Cardano'yu (ADA) tahtından etti!

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca memecoin’de yaşanan yükseliş, Shiba Inu’nun Cardano’yu piyasa değerine göre ilk 10 kripto sıralamasından düşmesine neden oldu. Memecoin çılgınlığı, Pepe, Shiba Inu , Dogwifhat...

Memecoin çılgınlığı Cardano'yu (ADA) tahtından etti!

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca memecoin’de yaşanan yükseliş, Shiba Inu’nun Cardano’yu piyasa değerine göre ilk 10 kripto sıralamasından düşmesine neden oldu.

Memecoin çılgınlığı, Pepe, Shiba Inu , Dogwifhat ve diğer memecoinlerin tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH’ler) ulaşmasıyla son birkaç hafta içinde ön plana çıktı. Bu memecoin’lerin çoğu, bir çok major coin’i geride bıraktı. 2020-2021 boğa sezonunda piyasa değeri açısından üçüncü sırada yer alan Cardano şu anda SHIB’nin ardında 11. sırada yer alıyor. Shiba Inu şu anda 16,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken, Cardano’nun piyasa değeri ise 16,3 milyar dolar.

Memecoin’ler, major coin’leri birer birer geride bırakıyor

Cardano, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 doların yüzde 80’den fazla altında, 0,45 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ve diğer altcoinlerin son döngüdeki kayıplarının çoğunu telafi ettiği ve bazılarının yeni zirveler yaptığı bir zamanda, Cardano, Ripple’a (XRP) benzer şekilde, dar bir aralıkta sıkışmış gibi görünüyor.

SHIB’e ek olarak, ATH yapan Pepe, Polygon’un (MATIC) 18. sırasına el koydu. Fakat, PEPE fiyatında görülen düzeltme sonrası memecoin tekrar 19. sıraya geriledi. Bir başka popüler ve yeni memecoin olan WIF, 4 milyar dolarlık piyasa değeriyle 28. sıradaki Hedera’nın (HBAR) yerini aldı.

Dogecoin ve Shiba Inu, an itibarıyla ilk 10 kripto para arasında yer alıyor. 2021 boğa rallisinde DOGE ve SHIB gibi memecoinler kendisini sık sık göstermişti. Günümüzde ise, henüz çok yeni olan memecoinler de yükselişe sezonunu olduka iyi geçiriyor. Bu memecoin’lere PEPE, WIF ve BOME örnek gösterilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Coinkolik

ORIGINAL SOURCE

https://www.coinkolik.com/memecoin-cilgi...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Coinkolik

See more
Kripto analisti, Cardano'dan (ADA) bir ralli bekliyor
Coinkolik
Kripto analisti, Cardano'dan (ADA) bir ralli bekliyor

02/09/2024

·

83 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)